Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ennyire gáz a császár?

Ennyire gáz a császár?

Figyelt kérdés
Azt tapasztalom a környezetemben, hogy szinte nem is nézik embernek azt, aki császárral szült, és ez nagyon bánt. Szerintem Magyarországon nem jellemző, hogy az anyák azért szülnek császárral, mert "nincs kedvük" a természetes szüléssel járó dolgokhoz. A többség nem választja ezt, hanem a beindult szülés során fellépő körülmények indokolják nagyon is, mint esetemben is. Ennek ellenére egyesek körülöttem szinte megszólnak, hogy császárral szültem.
2010. márc. 10. 15:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%

Én még azt az ismerősömet se nézem le, aki direkt kérte a dokijától a császárt, mert félt a hüvelyi szüléstől. Ezek után nem akart szoptatni se, egyből tápszeres lett a babája.

Nekem ez természetesen fura, de nem szóltam le, nem nézem le emiatt.

Nem ettől lesz valaki jó vagy rossz anya. Az nem itt kezdődik. Ez a lány is olyan jól ápolja, neveli, gondozza, szereti a babáját, hogy öröm őket nézni.

Nem kell foglalkozni a hülyékkel, hagyd őket, ne beszélgess velük. Egyébként, hiába szültél császárral, attól még te hordtad 9 hónapon át a pocakodban, és te fogod felnevelni.

Sajnállak, hogy piszkálnak téged.

2010. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én is császárral szültem mind a hármat a legkisebb a napokban lesz 7 hónapos. Én nagyon átérzem a problémádat mert hasonló cipőben jártam mint te és amikor az egyxik kismamának elmagyaráztam hogy nem csak én de a babám is meghalhatott volna a szülés alatt többet nem bántott sőt megvédett. A nagy fiamat halmozott komplikációk miatt kellett császárral szülnöm

-relatív tér aránytalanság

-Lábtartás

-4500g

A kislányomnál elvékonyodott a hegvonalés nem kockáztatott az orvos

legutóbb a kicsi fiúnál pedig szét is vált a hasfslam egy része az előző hegeknél és sajnos egy kicsit előbb is jött evégett.

A lényeg az hogy te tudod mit szenvedtél a műtét után mig ők vígan zuhanyozni jártak meg sétálgattak addig császárral még normálisan tisztálkodni sem lehet és a varratokat még legalább egy hétig benne hagyják. Nekem is sokszor mondják még mindig ó neked könnyű volt te császáros vagy aztán behívtam a mosdóba ekkor már két hónapos elmúlt a legkisebb és megmutattam neki a sebemet ami szét volt nyílva mert amint kivette az orvos a varratot teljesen szét málltak a sebszélek és mondtam neki láss el így három gyereket és utána dumálj. Én szívesen szülnék simán akár nyolcat tízet is mert bitztos jobb mint a császár. Két füled van egyiken be másikon ki észre sem kell venni a rosszmájú megjegyzéseket.

2010. márc. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

16:36, én 15:40-es vagyok, tök ari vagy :)! nekem elvileg meg lehetett volna próbálni rendesen is, mert csak a szemem rossz, és mondta a doki, hogy meg lehet próbálni, de én nem akartam kockázatatni, és nem bántam meg! először rossz volt felállni, dehát műtöttek engem már elégszer ahhoz, hogy megszokjam az ilyesmit (sportoló voltam, sokat toldoztak-foldoztak annak idején). engem sokan lenéznek emiatt, meg ilyeneket mondanak, hogy be kell csuknni a szemet és nem lesz baj, meghogy minek kértem altatást, így nem láthattam rögtön a babát (sztem láthatom még eleget, ha Isten is úgy akarja, meg is un 60 éves korára :P)


olyan jól esett, hogy végre valaki nem nézi le a másikat, még egyszer köszi :)

2010. márc. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 órát vajúdtam mielőtt megcsászároztak. Senki nem mondta, hogy nem szültem vagy ilyesmi. Lehet, hogy jobban megszenvedtem mint aki simán szült, sőt! Kitágultam szépen, vártuk a tolófájásokat amik nem jöttek. Utólag kiderült, hogy a kis keze a homlokán volt ezért nem tudott lejönni a szülőcsatornába.
2010. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem 4 szülésem volt.az utolsó császár.ha nem császároznak meg meghal a kisbabám.3-szor volt a nyakán a köldök zsinór.simán nem élte volna tul.nekem életmentő volt pedig én is simán szerettem volna szülni.
2010. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát éppen én ismerek olyat, aki azért akart császárt, mert nem akart szülni. De nem csinálták meg neki, ez nem kívánságműsor. Én nem tartom gáznak a császárt, ha nekem az lett volna, azt sem éltem volna meg tragédiának. Én inkább sajnálom azokat a nőket, nagyon rossz lehet utána.
2010. márc. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Megint előjött a probléma!Az a baj hogy tényleg van aki kéri,mert fél,van pénze és meg is kapja,és van akinél életmentő!És ezeket sajna egy kalap alá veszik!Azért mondják:ja császár...Nálam életmentő volt,elhúzódó tágulási szak,primer fájásgyengeség,relatív téraránytalanság,fenyegető magzati hypoxia,így született 16 óra vajúdással kislányom 3/10-es apgarral!Jelenleg jövő héten progr.császárral jön a világra kisfiam,és értetlenkednek miért nem simán szülök!De!A vajúdás sem leányálom!Kismamák!Nem értem miért kell ezen vitatkozni,mindenkinek fáj,így vagy úgy de fáj,egyik szülésnél sem ússzuk meg,a lényeg a vége!Mindenki egészséges szép gyerkőcöt kapjon,és a buta emberekkel nem kell foglalkozni!
2010. márc. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Olyan jó volt végig olvasni a válaszokat, jó látni, hogy azért vannak "normálisan" gondolkodó emberek. Az Én sztorim amúgy az volt, hogy egy teljesen komplikáció mentes, sima, élvezetes terhesség után nagy meglepetásünkre császár lett a dolog vége, pedig a szülés is tök simán indult, és az utolsó pillanatig az orvossal együtt abban a hitbe voltunk, hogy sima szülés lesz, minden gond nélkül, csak sokáig tart kicsit. Korán reggel elloccsant az összes magzatvizem szinte (korai burokrepedés volt), és kb. délután 3-ra jutottunk el a 3 perces fájásokig. Folyamatosan ellenőriztek, és békén hagytak, mert minden műszer azt mutatta, hogy kislányom jól van. Aztán kb. este 6-ra teljesen kitágultam, eltűnt a méhszáj, de a szülés folyamata teljesen leállt, nem jöttek a tolófájások, és ekkor már feltűnt a dokimnak az is, hogy időnként ki-kihagy a szívhang. Odarántott valami mobil UH gépet, és hát akkor látta, hogy kislányom rosszul fordult be, magas egyenes állásba került, plusz már a maradék minimális mennyiségű magzatvíz is nagyon "koszos", valamint kétszer van a köldökzsinór a nyakára tekeredve elég szorosan. Ekkor mondta azt, hogy szinte fizikai képtelenség, hogy ebből a helyzetből ki tudjon bújni. Odahívta az ügyeletes főorvost, és Ő mondta rá a helyzetre, hogy na akkor császár, mert várhatunk, csak felesleges, sőt, egyre gyengébb a szívhang is. Nem volt sürgősségi császár, de azért necces volt a helyzet, mert kislányom 7/9-es apgarral született meg végül este 7-kor. Nem altattak, és így még vele is lehettem picit, odaadták, miután ellátták. Szerencsére, a műtét sem viselt meg annyira. Kb. 3-4 nap után már egész jól tudtam mozogni, szerencsém volt. :-)
2010. márc. 11. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!