Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell vinni a szülőszobára?

Mit kell vinni a szülőszobára?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ami csak oda kell. Köntös, papucs, hálóing, törölköző, víz, papírok és még? Kell még valami?

Nem akarok minden apróságot oda is magammal vinni, így két táskába csomagolok. Egy kisebbet, amit csak a szülőszobára viszek, s egy másikat, amibe van már pohár, szalvéta, tisztálkodószer, betét, stb... (Szfvár-Márc.eleje)


2010. febr. 4. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
szőlőcukor...hidd el imádni fogod,amikor már órák óta nem ehettél és kell az erő ^^
2010. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit én vittem:

Terhesgondozási kiskönyv, leletek

TAJ kártya, Személyi igazolvány

Házassági anyakönyvi kivonat

kényelmes hálóing (ha adnak kórházi ruhát vajúdáshoz, akkor ez sem kell, gondolom, kérdezd meg)

betét (kérdezz rá hogy adnak-e, vagy esetleg lepedőbe burkolva viszenk át a szobádba, úgy hallottam, van ahol így csinálják)

fehérnemű

vízálló papucs (na ez is csak ha van "vizes vajúdás")

törölköző (ez nekem nem kellett, leginkább alternatív szüléshez jó, ha vízben vajúdik valaki),, engem lepedővel töröltek szárazra (a magzatvíztől, amiben úsztam... :o)

ruha az együtt szülő társnak (kérdezz rá, nekünk kellett venni, de lehet, hogy nálatok kórházit adnak)

gátmasszázsolaj (csak ha lesz gátvédelem, nekem nem kellett mert szülésznőm hozott...)

szőlőcukor,ásványvíz, műanyagpohár (ha legközelebb szülök, szívószálat is viszek, fekve nem nagyon tudtam inni, a nyakamba ömlött a fele, a feltápászkodás meg nem ment, nem volt annyi szünet két fájás között...)

papucs a párodnak (nálunk így nem kellett neki olyan zsizsegős cipővédő, kényelmesebb neki)

fényképezőgép (mi a megfigyelési idő alatt csináltunk képeket)

szőlőcukor: közvetlenül a szülés után tömtem magamba, nagyon kellett

Papírzsepi (folyt az orrom sajnos, férjem azzal törölgetett)

Jó szülést!

2010. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A zoknit lefelejtettem: irtóra kihűlt a lábam, és nagyon jól jött. (Nekem is szóltak, hogy erre számíthatok, és tényleg..)

második

2010. febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól teszed, hogy két csomit viszel, most én is külön pakoltam.

Ami tuti kell:

tusfürdő, törölköző, papucs, wc papír (az előkészítéshez) én még betettem egy csomag papír wcülőkét.

Tettem be papírzsepit, egy üveg vizet, némi nassolnivalót, hogy utána tudj enni-nekem mondták is, hogy egyek- hajgumit, fésüt.

Apának kellett venni egy ruhacsomagot, azt visszük.

A zokni is sokaknak kell, tettem be, először nem hiányzott. Betét nem kellett, lepedőt adtak az első 24 órára, nem is engedtek mást használni.


Azonkívül telefon, fényképező, viedókamera...

Na meg persze minden papírod, kiskönyved.

2010. febr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá a védőnőnél, vagy a kórházban.

Én csak telefont és fényképezőgépet vittem a szülőszobára (a papucsban mentem be), köntöst is akartam, de azt kiküldték, úgysem abban megyek ki.

a férjem is, meg én is kórházi ruhában voltunk, én hálóingben, ő műtős együtesben.

enni, inni nálunk nem lehetett :-(

2010. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja az adatokat még kint felvették, így a kiskönyv is a kórteremben maradt.
2010. febr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!