Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Én is félek a szüléstől, na...

Én is félek a szüléstől, na de ennyire?!?!

Figyelt kérdés

Sokat olvasom itt hogy "remélem császár lesz" meg hogy "hogy intézhetném el hogy császármetszés legyen".

Én is félek a szüléstől de remélem természetesen szülök...!

Vélemények?


2010. febr. 1. 22:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem egyetértek/nem értek egyet dolog. különbözőek vagyunk, és miért baj az, ha valaki nem akar szenvedni?
2010. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én sem bántam meg, hogy természetesen szültem, szerencsére nem vajúdtam sokat, fél5kor mentünk be a kórházba semmi fájásom nem volt, csak a víz folyt el, és fél9kor megvolt az én csöppségem, az utolsó egy óra az már kellemetlen volt, de megérte.

Szülés után átsétáltam a megfigyelőbe, majd a gyermekágyi osztályra, tudtam ülni, sétálni, pedig gátsebem volt.

A szoba társam császáros volt, majd egy hetet töltött bent a kórházba (én 4 napot), és minden egyes felülése, mozgása fájdalmakkal járt.

Tehát én azt mondom, hogy inkább 1000 természetes mint egy császár.

2010. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy akik eleve császárt szeretnének azt gondolják, hogy az nem fáj? Én császárral szültem több mint 20 óra vajúdás után, tehát volt részem mindkét fajta fájdalomban. Nincs nagy különbség. Persze máshogy fáj, nem lehet összehasonlítani, de a császár egy hasi műtét, ahol átvágják a méhfalat, hasfalat, és bizony rohadtul fájdalmas a felépülés. Arról nem is beszélve, hogy utána 12 órán keresztül nem lehet felkelni, tehát addig semmiképp sem lehetsz a babával. Amikor meg muszáj felkelni minden apró mozdulatért meg kell szenvedni. Amikor először felhozták hozzám a babát még felülni sem tudtam, nemhogy tartani vagy megszoptatni.

A gyerekosztályon nálunk nem volt külön császáros szoba, vegyesen voltunk. Messziről látszott ki a császáros. A természetesen szültek vígan "rohangáltak" a babával a karjukon, a császárosok meg a falba kapaszkodva görnyedten vánszorogtak a folyosón. Jó persze ez csak az első pár napra igaz, viszont a természetes szülés csak pár óra az életünkből és a fájdalom a legtöbbünknek már másnap is csak egy halvány emlék.

Én nagyon remélem, hogy a következő babám természetesen fog születni.

2010. febr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
nekem szerencsém volt, viszonylag gyorsan regenerálódtam császár után. a borzasztó csak az volt, mikor először fel kellett állni. hát azt kihagytam volna...utána is fájdogált, de az már annyira nem volt szörnyű. ötödik nap reggel engedtek haza.
2010. febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Könnyen beszélek mert első terhességem de ha olyan szörnyű lenne akkor mindenkiből csak úgy kivennék a babát,nem?!"

A császár nem csak annyi,hogy csakúgy kiveszik a babát!

Légysz ne nyilatkozz,úgy hogy nem élted át!

Ha a császár után megpróbálsz felállni,nem fogod úgy érzeni,hogy csakúgy kuvették a babát...

Ehy érzékeny császáros anyuka

2010. febr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nem akartam senkit sem megsérteni és mint többször is írtam én csak azzal nem értek egyet ha valaki szülhetne természetesen is de nem teszi hanem inkább lefizeti az orvost...!

Kedves utolsó,neked biztos megvolt az oka annak hogy császármetszéssel szültél...

2010. febr. 2. 11:04
 17/21 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy hülyeség félelemből császárt akarni. És a felépülés tényleg sokkal durvább. Viszont nem vagyunk egyformák. Nekem a természetes szülésem volt olyan fájdalmas, hogy két napig szinte fel sem tudtam kelni, s csak sírtam a fájdalomtól. Van, aki mensiszerű görcsként ír le egy fájást, hát tegye össze a két kezét, ha csak ennyi. Én szinte ájulásig fájtam, már szinte nem is tudtam magamról.
2010. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Én végig azon gondolkoztam, amíg terhes voltam, hogy le kéne fizetni egy dokit, hogy császározzon meg.Én nem a szüléstől féltem, hanem attól, hogy valami baja lesz a babának, beszorul, vákum, oxigénhiány, nyakára tekeredett köldökzsinórral felakasztja magát stb.Aztán mégsem tettem, és nem bántam meg.Bár több mint 24 órán keresztül vajúdtam, de nem a szülőszobán, oda majdnem az utolsó pillanatban mentem.Így tudtam sétálni, meg mozogni.Végül természetes úton született meg a fiam, három nyomásból.Nem bántam meg, sőt a következőt is így szeretném.Azért a nyakán volt a zsinór, de szerencsére nem lett baj.

/Z/

2010. febr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én mind a kétszer attól féltem, leginkább szülés alaat, amikor nehezen tágultam, hogy nehogy császár legyen a vége.
2010. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

11:00-as vagyok!

Ne haragudj kedves kérdező,mint írtam kicsit érzeknyen fogom fel ezeket a dolgokat!

Tudom,hogy nem rosszból írtad,bocsi!

Mikorra várod a babát?

2010. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!