Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, hogy két helyen...

Van olyan, hogy két helyen vágnak?

Figyelt kérdés

Mondjuk elkezdődik a szülés természetes úton... gátmetszés... de aztán valamiért mégsem jön össze úgy és akkor császár?

Vagy a gátmetszést csak akkor csinálják, amikor már biztosan ott jön a baba?


2010. jan. 23. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A gátmetszést akkor csinálják, mikor már nagyon feszül a baba fejétöl - elötte nem.
2010. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Én eddig egy ilyen anyukáról hallottam, de ő ikreket szült. Szegénynek az elsőnél gát metszése volt, megszülte, aztán a másodikkal valami komplikáció miatt megcsászározták.

Jujj, nem irigylem.

Szerintem egy babánál ilyen nem fordul elő, mert a gátmetszést a kitolási szak vége felé csinálják.

Nekem volt hasonló az első babámmal, "sürgősségi gátmetszés" volt, mert a baba szíve lelassult, és oxitocinnal + a doki nyomott egyet a pocimon, kint volt a baba villám gyorsan. Igaz, az én dokim "természetes szülés párti", szerintem más doki ugyanebben a helyzetben megcsászározott volna(akkor persze nincs gátmetszés), de ő nem tette (hála Istennek!)

2010. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mostohaanyám megszülte a gyereket, majd nem jött ki a méhlepény, ezért kellett felvágni a hasát.
2010. jan. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én csak a saját elképzelésemet tudom leírni.Amikor már gátmetszésre kerül sor, akkor a baba a szülőcsatornába van, illetve már ugye majdnem kinnt...

Na most császárnál nem tudom elképzelni, hogy hogyan veszik ki onnan a babát...

Biztos vannak ilyen esetek, mert tényleg akár a szívverés is lelassulhat a kitolásnál, de szerintem ritkábbik eset lehet, hogy mindkettőre sor kerül.

2010. jan. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor az alapján, amit eddig írtatok, ha már annyira lent van a baba, amikor megcsinálják a gátmetszést.. ha aztán mégsem akarna kibújni, akkor inkább ráfeküdne a doki a hasamra, és segítene kitolni, nem?

Biztos hiányosak az anatómiai ismereteim, a dokit is meg fogom kérdezni, csak ebben a kérdésben kicsit paranoiás vagyok :-)

2010. jan. 24. 12:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, általában olyankor a doki segít kézzel kinyomni.Állítólag nem túl kellemes...
2010. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem segített a doki, pedig szerintem sikerült volna egyedül is(nem nagyon volt erőm és időm ellenkezni) , de fájás közben csinálta, semmit nem éreztem belőle, de a lányom úgy kicsusszant, hogy csak néztem. Meg is kérdeztem tőle, hogy akkor ennyi? Ő meg hogy akarok e még egyet? Hát kösz azért nem , mondtam , egyenlőre.

Utána viszont fájt egy kicsit a bordám alatt, szerintem ezért volt, de pár nap alatt elmúlt.

2010. jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Húú, igen, biztos benne van az is, hogy a doki van amikor "megunja"!

Remélem azért türelmesek és jó fejek lesznek!

Gratulálok mindenkinek, aki már túl van rajta :-)

2010. jan. 24. 22:51
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt így nem mondanám,h megunja,és azért nyomja ki.Ott vmi vészhelyzetnek kell lenni.Ez is beavatkozásnak minősül,a maga veszélyeivel.Mindenképpen indokolt esetnek kell lennie(az anya nagyon elfáradt,lassul a szívhang,túl sok ideig tart a kitolás,rövid a köldökzsinór,és a fájások közti szünetekben a baba visszacsúszik stb.)Én 2 babát szültem,az elsőnél kellett a doki segítsége(rövid volt a köldökzsinór),a 2. minden segítség nélkül kicsúszott.
2010. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem nem kellett volna szerintem hogy segítsen. A babával minden ok volt, már látszott a feje búbja, 4 tolófájás után voltam és 3 órát vajúdtam előtte, nem mondom hogy nem voltam fáradt, de azért kettőt még simán tudtam volna nyomni. Nem tudom miért csinálta, de ha megyek legközelebb, megkérdezem. Már én is kíváncsi lettem.
2010. jan. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!