Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miskolci anyukák, a Vasgyári...

Miskolci anyukák, a Vasgyári kórház szülészete mennyire bababarát?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy szülés után a babát mellre tenni, egész nap velem maradhasson, ne teáztassák, te tápszerezzék stb. Valamint milyen ott a vajúdás és a szülőszoba? Minden információ érdekel. Áprilisra vagyok kiírva, de nem nagyon bízom benne, hogy addigra átköltöznek.


Köszönöm a válaszokat.


2010. jan. 21. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
É 6 éve szültem ott!Nekem a kislányom végig velem volt még éjszakára is!Szülés után rögtön a mellemre tettem és hát egyből tudta,hogy mi a dolga!Nekem csak POZITÍV élményem van!
2010. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha minden rendben van a babával,akkor egész nap veled lehet,csak reggel viszik el vizitre+fürdetni.Születés után szintén mellre teszik,de csak msdatás után,mikor már te is "rendben " vagy.Ha lesz hamar tejed,akkor nem kap semmit,de ha nem indul be a hizása,szerintem adnak neki tápit+teát.De azt nem bizti,hogy te fogod tudni:)A légkör szerintem az éppen müszakban lévő szülésznőktől,csecsemősöktől függ.Én áprilisban lsz 1 éve,hogy szültem ott.

sok sikert!

2010. jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

én júliusban szültem császárral. előttem szólónak igaza van hogy épp a műszakban levőktől függ hogy milyen. van aki nagyon kedves van aki kevésbé. azt javaslom ha megteheted vegyél kekszet vagy bonbonokat és azt oszogasd a műszakban. mivel császároztak nekem az őrzőbe hozták a babát elég hamar. első két éjszaka elvitték tőlem de a második naptól már napközben velem volt. de azért jobb lett volna ha egy kicsit be lehet adni napközben is mert nagyon fáradt voltam. 4 körül jön az éjszakás nővér felkapcsolja a lámpát kiosztja a hőmérőket ( tehát már hajnal 4-kor ébresztenek ) fél 6 körül jön a nappalos műszak ők összszedik a hőmérőket. 6-kor elviszik a kicsiket és 10 körül hozzák vissza. addig van időd. de azzal is számolj hogy a reggelit sokesetben csak 9 után kaptuk meg én már majd éhenhaltam. ezért ha tudsz vigyél be jó reggelt kekszet vagy ilyesmit. az ebédet is úgy hozták hogy van 20 perc hogy edd meg mert elviszik a tálcát. így aztán már inkább kiöntöttem és később ettem meg mert persze mikor hozták pont akkor etettem. szerintem 6-10-ig amíg elvitték a babákat fürdteni biztos adtak nekik valamit mert nekem mindíg aludt mikor visszahozták és egy éhes gyerek nem alszik ilyen édesdeden. de ez ne is zavarjon mert inkább adjanak neki cukros teát mert ha éhes és még nem indult be a tej akkor csak éhesen fog sírni. ja én egyik éjjel hajnal 2-kor kértem tápszert pótlásnak mert szegény babám már annyira sírt és nem bántam. a csecsemős nagyon rendes volt és adott. kértem a másik éjjel is egy kis pótlást és a műszakban lévő csecsemős azt mondta hogy csak orvosi utasításra lehet holott előző este kaptam ! tehát ennyit arról hogy egyik ilyen a másik olyan. most ennyi jutott eszembe ha valamit még akarsz tudni írj.

ja a szülőszobán csak kicsit voltam mert prog. császár volt de azt tudom hogy aki utánam jött szülni nő neki már nem volt benti hálóing, úgyhogy a szülőszobára készíts be egyet. ja amit még nem tudtam hogy ha megy valaki veled kísérőnek őt csak később engedik be ha már téged előkészítettek addig van egy hölgy aki folyamatosan adja az infokat a kint várakozóknak. ki az orvosod egyébként ?

2010. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is áprilisra vagyok kiírva, és nagyon bízom benne, hogy átköltöznek.

A napokban jöttem ki a Kórház magasföldszintjén lévő terhespatológiáról. Szörnyű volt. Nem volt meleg víz, a wc hányinger volt. A kisebbség nem mindig fürdött, ezért a különféle "illatok" nagyon bántották a terhes orromat. Lehet mondani rám, hogy kényes vagyok, de tényleg nehéz volt elviselni. Viszont a nővérkék, orvosok 100%-osak voltak. Szerintem fent a gyermekágyas részlegen se lehet jobb a helyzet, de ott és olyankor az ember már nem ezekkel a dolgokkal törődik, hanem a Babájával.

Egyébként ahogy - azt hiszem - az első válaszoló írta, hogy pozítívak az évekkel ezelőtti tapasztalatai. Hát igen......azok még lehetnek is, hisz akkor még nem a sebészet épületében volt az ideiglenesen kialakított szülészet.

2010. jan. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én még nemtudok válaszolni kérdésedre de bejöhet valaki velem szülni apukára gondolok be van oltva meg nem beteg és a látogatási tilalommal mi van tart még? 37+3hetes mami
2010. jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Közvetlenül a kitolás után nem szokták mellre tetni, nem tudom miért...rögtön elviszik és téged is, aztán ha simán szültél nemsoká kiviszik, ha császárral, csak órák múlva, szoptatni meg csak másnap...teáztatják azt tudom, tápszer nincs, kérni kell anyatejet (amit más lead az osztályon). A vajúdás és szülőszoba hagyományos, a szülésznőt embere válogatni, én ismerek egy nagyon jót, ő volt velem is, szerencsém volt.
2010. jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :-)


Hát annak nem örülök, hogy nem teszik azonnal mellre, meg hogy dugiban teáztatják meg tápszerezik. Egyik barátnőmnek így tolták el a babáját Pesten, annyit tápszerezték a csecsemősnővérek (mert éhes volt és sírt, és könnyebb volt betömni a száját valamivel, mint hívni az anyját, hogy szoptasa már meg), hogy egyszerűen nem szopott utána már, mert az jóval fárasztóbb volt, mint a cumisüveg. :-(


Akkor hálóinget és bonbont viszek, köszönöm a tippet. Apás szülést tervezünk, adnak neki valami steril cuccot, amiért fizetni kell, vagy ezt előre meg kell venni valahol, vagy csak bent lehet utcai ruhában, nem tudjátok? Remélem, nem lesz épp akkor járvány miatt tilalom megint.


Ja, és az orvosom Vrastyák Péter. Ismeri valaki?

2010. jan. 21. 21:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
én szültem júliusban ( korábban már írtam ) az apukának adnak steril ruhát, nem kell fizetni érte. annyi még hogy a csomagba ne tégy értékes dolgot mert ha bemész szülni az öltözőbe nincs zárható szekrény és előttem is egy kisebbségi szült és nem voltam annyira nyugodt. Úgy tudom hogy márciusban fognak költözni de már annyi időpontot hallottam. ja még annyit hogy kispárnát vigyél.elég gyatra ágynemű van bent. ha akarsz vihetsz tisztítókendőt mert egyébként a kis kosárkát amibe a baba van meg semmi mást le sem fertőtlenítettek amíg bent voltam. ne aggódj itt ha kiadják a babát max. 1 estére veszik be a többit nálad van így nem tudják titokban tápszerezni. a másik amit mi is megfigyeltünk hogy a hazamenős babák mindíg csöndben voltak amikor hozták őket, az én babám is reggel 6-kor elvitték és amikor 10-kor behozták aludt és délbe kelt fel ! azért ez egy újszülöttnél nem jellemző...
2010. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!