Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rögtön a tiednek érzed?

Rögtön a tiednek érzed?

Figyelt kérdés
Lehet h hülye kérésnek tűnik,de csak normális válaszokat írjatok!Mennyi idő után érzed igazán a sajátodnak a picit?Amikor először kézbe kaptad már érezted h ő a tied és a te felelősséged,vagy mégis mit éreztél akkor?
2010. jan. 12. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a kórházban folyamatosan csak néztem Őt, és képtelen voltam felfogni, hogy ez a tökéletes pici lény az enyém. Már hazajöttünk a kórházból, mikor leesett, hogy igen, tényleg az enyém:) Viszont a mai napig rácsodálkozunk az apjával, hogy ezt a szépséges babát mi hoztuk össze:) Most 6 hónapos.
2010. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat,várok még más tapasztalatot is.

Ja és gratula a picihez :-)

2010. jan. 12. 21:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem hülye a kérdésed. Mi sokat vártunk a babára. Mikor megszületett egy hét után foghattam meg. Imádtam. Az első hét tele aggodalommal és nagyon lassan telt, de mindjárt enyémnek éreztem és nagyon szerettem. (a mai napig imádom, még ha néha rossz is). A két testvérét is mindjárt ahogy megszülettek az enyémnek éreztem, és arra gondoltam ,hogy mindent megfogok tenni azért, hogy szép és nyugodt életet tudjak nekik biztosítani. Persze mikor haza jöttünk volt olyan érzésem is, hogy ezt nem fogom tudni megoldani, de szerencsére bele jöttem. Igyekszem jó anyukájuk lenni.( Majd 20 év múlva kiderül mennyire sikerült:))

2010. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Az első pillanattól, amikor a kezembe adták. Nagyon sokáig illetve még mindig egy hihetetlen csodának tartom, hgoy 2 szinte láthatatlan sejtből fejlődött ki. A kórházban töltött 4 napig állandóan néztem és csodáltam. Leírhatatlan érzés. De egyből a magaménak éreztem.


Utána mikor hazaértünk kicsit beparáztam, hogy mostantól van valaki aki tőlem függ, akiről gondoskodnom kell, és minden pillanatban rendelkezésére kell állnom. De ez hamar elmúlt. :)


15 hós kislány anyukája

2010. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az első válaszadóhoz. A kórházban én is csak néztem egész nap, néha meg sem hallottam a szobatársamat, mikor kérdezett valamit, annyira elmélyedtem a kisfiamban. Császároztak, de mikor mellettem feküdt, eltörpült minden fájdalom és csak a boldogság volt, hogy végre láthatom őt, a karomban tarthatom. Igazán akkor tudatosult, hogy mostmár csak rám és az apjára számíthat, én vagyok érte a felelős, mikor kimondták, hogy mehetünk haza. Na akkor elkezdtem sírni, a boldogságtól is és egy kicsit a félelem miatt is, hogy vajon jól fogok-e mindent csinálni.

Még ma is képes vagyok csak feküdni mellette az ágyon, és nézni, hogy mennyire tökéletes és gyönyörű. :D Néha még most sem hiszem el, hogy ő belőlem és a páromból van, hogy ő volt a pocimban 9 hónapig. Most pedig itt van, napról napra egyre nagyobb, okosabb, figyelmesebb...

Egy kész csoda.

3,5 hós fiúcska anyukája

2010. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
5 hós a fiam. Nekem 2 hét kellett mire anyának éreztem magam. Addigra teljesen megszoktam hogy még 1 emberke lakik nálünk, aki most az első. Furcsa volt de azt hittem majd mekkora érzés lesz mikor először megfogom! Semmit nem éreztem, csak néztem , hogy uramisten mit csináljak?? Nem baj ha nem önt el az érzés azonnal , attól még jó anya lehet valaki. Remélem én az vagyok :D Most ha ránézek, úgy érzem meghalnék érte akár azonnal, ha ez lenne a feltétele az ő életének. Fura de ez elég sokáig tartott, na persze az i hozzátartozi, hogy nem vagyok egy tyúkanyó típus de nagyon igyekszem!
2010. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, mert én is küzködtem ezzel. Én a kórházban csak néztem a kicsit, még otthon is... kb egy hét is kellett mire felfogtam, hogy anya vagyok, és az a kisfiú ott a kiságyban az én gyerekem. Kicsit lassan ment akkor, de azóta már persze megfogalmazni sem tudnám azt, hogy mennyire szeretem ezt a pici gyereket. Várjuk a kistesót- és kiváncsi leszek, hogy őnála milyen érzéseim lesznek vele és a bátyussal is. Majd kiderül. De állítólag mindent meg kell szokni- valakinek több idő kell, valakinek kevesebb... Nem vagyunk egyformák. Ettől szerintem még jó anya vagyok! :-) Te is az vagy!
2010. jan. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan mikor történt mikor tudatosult bennem, de szülés után még csak gyönyörködtem benne, és győzködtem magam, hogy elhihetem hogy végre itt van. De talán akkor, mikor négy naposan a kórházban ahol született megijedtek hogy gond van, kislányom nem hízott és még volt pár félelmetes dolog. Elvitték, infúziót kellett kapnia, hallottam ahogy sírt, és a szívem szakadt meg, addig fogtam a kis kezét amíg a mentőt vártuk, hogy átszállítsanak másik kórházba, akkor egész éjszaka ültem mellette és sírtam, imátkoztam. Akkor tudtam, hogy ő az én gyermekem, és fontos hogy mellette legyek, hiszen szüksége van rám, az anyja vagyok. Végül is hála istennek nem volt komoly baj, és az óta már boldog 5 hónapos. Imádom

:))

2010. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam még 3-4 hónapos korában is volt, hogy olyan hihetetlennek tűnt, hogy babám van, anyuka lettem, ő az enyém, és itt van, és most már mindig is itt lesz. Szoktam is kérdezni a páromtól, hogy te már megszoktad hogy van?
2010. jan. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülye, hanem jó a kérdésed.

Nem tudom, valahogy ez jön. Persze mikor ott voltunk még a kórházban és behozták először csak pislogtam, hogy a hasamból hiányzik, a karomban ott van. Van idő felkészülni a kilenc hónap alatt, de akkor is furcsa.

Érzed azt a mérhetetlen szeretetet, azt a "valamit", de nem tudod azonosítani... aztán jön szépen minden .

Nekem kb. 3-4 hetes korában jött az a felszabadulás, hogy nem kell senkire hallgatnom, a gyerek az enyém és az apjáé és senkinek semmi köze nincs hozzá, hogy mit csinálunk. Azért ez nagyon jó érzés, mert azóta érzem igazán, hogy mikor mi jó neki.

2010. jan. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!