Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy normál szülés?

Császár vagy normál szülés?

Figyelt kérdés
Németben élek,a doki itt megkérdezi,hogy szeretnék szülni,tehát minden ok nélkül választhatom a császárt,még a napot is én választom ki.Mit tennétek?Melyik jobb???
2010. jan. 12. 20:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%
Én is császárral szültem (sajnos/szerencsére), mert muszáj volt. De lelkileg több hónapig tartott, mire feldolgoztam, mert elmaradt a "szülésélmény", pedig nagyon készültem rá. Szerintem ne hagyd ki, mert utána megbánhatod, de akkor már késő... Persze csak akkor, ha nem indokolt a műtét!
2010. jan. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%

A szülésélmény annyira meghatározza a női értékelésed, hogy el sem lehet mondani.


Én azóta érzem magam igazán NŐnek! Pedig az alakomra soha nem volt panaszom, és hódolóim is mindig körbe vettek. De akkor sem éreztem magam ennyire nőnek, ha 10-en csorgatták a nyálukat utánam egyszerre!


Egy pszichoteória szerint, a szülés fájdalmára azért van szükség, mert ezáltal lesz a nő egy igazán erős, mivel elhitte magáról a szülés után, HOGY MINDENT KÉPES MEGTENNI ÉS ELVISELNI A GYERMEKÉÉRT. Egy önbizalombomba. Sokkal kiegyensúlyozottabb és erősebb lettem fiam megszületésével!


Egyébként a császáros babáknak dupla esélye van a légúti betegségekre, mert az a stresszhormon, ami a tolási fázis alatt felszabadul, fejezi be a tüdő érését. Illetve az ekcéma is 3-szor olyan gyakori, mint a természetes szülőknél. És ez nem csak statisztika, nálunk a családban sajnos pontosan megmondható a 10 évnél idősebb gyerkőcöknél, hogy ki a császáros...:(

2010. jan. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 2005-ben szültem az első gyermekem. Méhszájérlelő zselé, oxitocin, semmire sem indult el. Egy fájásom sem volt, még jósló sem. Mikor meg kaptam a méhszájérlelőt, ültem kinn az előtérben és vártam. Megjelent egy ikres kismama, tolta az infúziós állványt, zokogott, hogy valaki segítsen neki. Jött egy nővér, visszakísérte a szülőszobára. Kb. fél óra múlva nagy ordibálások, hogy jöjjön az altatóorvos, hozzanak vért stb. Én meg ott ültem...a férje kétségbeesve állt az ajtó előtt. Az egyik baba nagy nehezen kijött, a másikat császárral kellett kivenni. Ekkor én megsimogattam a hasam..."maradj csak benn, a doktor bácsi majd kivesz" Így is lett. Szerintem minden agyban dől el. A második gyermekem most áprilisban született, doki 2-szer megkérdezte, hogyan szeretnék szülni...egyértelmű császár volt, nem is gondolkoztam. A napot is én választottam:) Nekem így volt a legjobb.
2010. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Én a természetesre szavazok.A terhjesség alatt végig császár párti voltam, azt terveztem, hogy lefizetek egy dokit, hogy császározzon meg.Végül nem így sikerült, mert szülés előtt egy hónapog bent feküdtem toxémia miatt, és természetesen született meg a kisfiam négy hónapja.Azóta nagyon örülök, hogy így történt.Én már aznap ültem a gátsebemen, két hét múlva már nem is éreztem, és mindent ugyanúgy csináltam, mint addig.Báj a sex sokáig fájt, kb a 12-dik alkalom után nem.

2010. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, bárhogy is döntesz, önértékelési problémát nehogy csinálj belőle!! Nagyon nem értek egyet azzal a válaszolóval aki azt írta, hogy "A szülésélmény annyira meghatározza a női értékelésed, hogy el sem lehet mondani. " Nem attól leszel nő, és jó anya, hogy természetes úton szülsz. Az ilyen szövegek miatt írja sok kismama, hogy már amiatt is lelkiismeretfurdalása van, hogy császárral szült, és hogy nem volt képes megszülni természetes úton a babáját. Ezt nagyon gyorsan felejtsd el! Ahol nem választható a szülés formája, ott nem a kismamán múlik a császár. És egy császáros kismama, sokkal nagyon fájdalmat visel el a gyermekéért, mint a simán szülő. Nem vagyok császár párti, de az nagyon felháborít, hogy valaki képes emiatt a másikban lelkiismeretfurdalást kelteni, mert császárral szült.
2010. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
szia! én császárral szültem, orvosilag így alakult, lelkileg meg én már azelőtt tudtam, hogy császárral fogok szülni, hogy terhes lettem volna :) szóval igaza van annak, aki azt írta, hogy fejben dől el. ha választhatnék, ezt választanám, tényleg rossz először felkelni, de 2 hét után minden a legnagyobb rendben volt, hegem meg már alig látszik (4 éves a lányom).
2010. jan. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
tegnap 21:57 egy normális jó gondolkodású hozzászóló.
2010. jan. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!