Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy normál szülés?

Császár vagy normál szülés?

Figyelt kérdés
Németben élek,a doki itt megkérdezi,hogy szeretnék szülni,tehát minden ok nélkül választhatom a császárt,még a napot is én választom ki.Mit tennétek?Melyik jobb???
2010. jan. 12. 20:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
A normál a jobb, a császár végül is egy komoly hasi műtét, vágnak mindent, még a méh izomzatát is. Ha nincs egészségügyi oka, akkor mindenképp a normál, abból hamarabb is épülsz fel, és maximum a gátadon ejtenek sebet, nem az egész hasadon.
2010. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Jobb? ... utálom az ilyen hozzáállást.

Az ok nélküli programozott császár kizárólag arra jó, hogy foglalja a műtőt, mikor esetleg egy akut császárra lenne szükség!!

A természet megalkotta a szülést, a maga természetes módján, az orvostudomány pedig tökéletesítette a császárt életmentés céljából.

Egy babám van, normál úton szültem, most még jobban rettegek a császártól. Nem is értem, miért választják egyesk, hogy átvágják az egész hasát...

2010. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

Ne akarj lemaradni egy csodáról! Majd ha túl vagy az első természetes szülésen, akkor te is rájössz, mennyire nem kérdés ez!


Ha esetleg nem bírod a végét(az utolsó 2 óra általában nagyon kimerítő minden kismamának), akkor max kérsz egy kis gerincvelői érzéstelenítést, de ott is érdemes csak annyit, hogy elviselhetőnek éld át az aktív vajúdás befejeződésének elképesztő mértékű fájdalmát, ez a legbabamababarátabb, ami kérdés lehet.

2010. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Nekem császár volt az első baba, farfekvés és lábtartás miatt és egyáltalán nem bánom, nem volt rossz érzésem emiatt. Így kellett lennie, végig tudtam, hogy az lesz. Engem szerintem a természetes szülés jobban megviselt volna, mert abszolút nem készültem rá, nem jártam semmilyen felkészítőre, lelkiekben végig császárra hangolódtam, 1 hét után már szinte észre sem vettem, hogy műtöttek.

Viszont a második babámat szeretném majd természetes úton megszülni, ezért várunk is vele még pár évet (3-4 évet), hogy esélyem legyen rá, mert eddig azt mondta a doki, hogy ha az első császár, akkor a második is az. Pedig szeretném, ha természetes úton sikerülne majd megszülnöm a másodikat.


Tehát ebből csak azt akarom kihozni, hogy ha tényleg nincs semmi oka annak, hogy császározzanak, akkor válaszd a természetes szülést. Lélekben pedig készülj kicsit mindkettőre, mert az utolsó percben is adódhat úgy, hogy császározni kell.

A napot meg jobb, ha nem választod ki, hidd el, tudja az a kis manó, hogy mikor kell neki megszületnie, akkor fog a világra jönni, mikor már ő is felkészült, ne akard szerintem te befolyásolni ebben.

Könnyű szülést kívánok!

2010. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Csak is természetes úton. Ez valójában nem kívánság műsor.

A szülésnél nincs csodálatosabb, tisztább, szeretet teljesebb dolog a világon. Amikor a saját erődből hozod világra a gyermekedet, és utána meghallod a sírását, amire 9 hónapig vártál, majd a melledre teszik, és érzitek egymás illatát , és bőrét, nos, azt gondolom, és még most is megkönnyezem így, hogy vissza gondolok az első kisfiam születésére, (aki hozzáteszem 4540 grammal és 54 centivel született)nincs ennél csodálatosabb pillanat, és érzés.

Csak is vészhelyzet esetében lehet nálam császár. Csak ha már minden kötél szakad. De hát nem lesz császár most sem.

Úgy gondolom, bár nem ismerlek, de szerintem bánnád egész életedben, hogy ha császárt választanád.


Írj, ha döntöttél, akár pár hónap múlva is. Kíváncsi vagyok.


32 hetes km.

2010. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Egyet értek azokkal az anyukákkal, kismamákkal, akik a természetes szülés mellett vannak. Tényleg ne foszd meg magad ettől a csodától. Én háromszor éltem át, de bármikor átélném megint. Mind a három terhességnél azon izgultam nehogy császár legyen. A húgomnak mind a két szülése császáros volt de a mai napig rossz érzése van, hogy nem tudott természetes úton szülni.
2010. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%

Érvek :

Természetes szülésnél:

ez a természet rendje, ez így jó

nem annyira fájdalmas, mint a császár utáni lábadozás

a babának is sokkal jobb, mert szüksége van a természetes szülés alatti küzdelemre!

Császár:

hacsak nem szereted a fájdalmat, ami olyan erős szülés után, hogy nem tudsz felülni, nem mersz nevetni, köhögni, fordulni az ágyban, akkor semmit nem tudok érvként felhozni.

Nekem sürgősségi császárom volt 14 óra vajúdás után. Már tolófájásaim voltak, mikor meg kellett műteni.10000000 x megérte így is, de mégegyszer csak akkor szülnék, ha tuti természetesen sikerülne.(erre pedig ugye nincs garancia). Nekem a vajúdás egy nagyon kellemes emlék, pedig oxitocint is kaptam. a császár utáni egy hét viszont szörnyűűűűűű!

2010. jan. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Én császárt szerettem volna, mert nagyon nagy babám volt és féltem a szüléstől, de nálunk ilyet nem lehet. Végül császár lett, hát... inkább szültem volna természetesen azt gondolom. Persze akkor jobb, de utána sokkal sokkal rosszabb. A császár utáni első felkelés a poklok pokla, a vajúdás ahhoz képest kutyafüle volt, és utána még 1-2 hétig nehéz. Ugyankkor nálunk csak indokolt esetben van programozott császár, mivel állítólag az a jó, ha magától megindul a szülés, a babának is jobb, meg a tejelválsaztás miatt is.
2010. jan. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Nekem programozott császárom volt. Szeptember 10-én reggel bementünk műtőbe be has fel, gyerek ki, varrás. Ez volt 30 perc. Utána keltettek 3-4 óra múlva zuhany, a tejem is beindult. Az első felkelés az rossz volt, de utána már nem volt annyira vészes. Nem tudom milyen normálisan szülni de ez így jobb volt. 6 cm es a sebem. Szex-nél nem érzek változást egyből ment. Ha lesz következő akkor is császárt szeretnék.
2010. jan. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Sima szülés, minek egy hasi műtét, ha nem indokolt(elég gáz, hogy már itt tart a világ) kettőt szültem, (4,4 ill 4 kilósa gyereket), simán EDA-val és tűéltem.

Anyám engem császárral, ikerhugaimat simáé szülte, és azt mondta, hogy ezerszer inkább a sima szülés.

2010. jan. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!