Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek császármetszése volt,...

Akinek császármetszése volt, szintén ennyire fájt a sebe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 6 hete szültem. Rendes szülésnek indult, ki is tágultam rendesen, de 10 órás vajúdás után meg kellett császározni, mert a baba feje nem akart beékelődni a szülőcsatornába. Szülés előtt 1 héttel húzta ki a fejét, és hiába próbálkoztunk, nem ékelődött vissza. Nehéz műtét volt, mint utóbb kiderült, nem is baj, hogy császár lett, mert nem akart összehúzódni a méhem és a méhlepényem leválni, így elvérezhettem volna, ha rendesen szülök és mindenképpen műteni kellett volna. Én még ilyen fájdalmat nem éreztem soha. 2 hétig alig bírtam a lábamon állni, a 7. napon már zokogtam, annyira fájt a sebem. Az utófájásokról már nem is beszélve. Igaz, gyermekágyi lázam is volt ebben a két hétben, és összeszedtem valami hugyuti fertőzést is a katéter miatt, és sajnos tejem sem lett, legalábbis nagyon minimális. Ugyan a 3. héten már jobban voltam, de ha még emelek, vagy csinálok huzamosabb ideig valamit, még mindig érzem a sebem. Ti hogy voltatok ezzel? Csak azért lennék kíváncsi, hogy az én fájdalomküszöböm ennyire kicsi vagy ez tényleg ezzel jár. Köszi a válaszokat!
2010. jan. 12. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem volt egyszerű nekem sem, de az első két-három nap volt a legrosszabb, napról napra egyre kevésbé kellene hogy fájjon a hasad.A pluszban összeszedett betegségeid biztos hogy rontottak a helyzeten. Az hogy gyenge vagy hetekig, teljesen normális.2 éve volt a császárom, és kb. 3 hét múlva megint lesz. :( Én is csodálkoztam, hogy ennyire rosszul tűröm a fájdalmat.

Félek is, mert már tudom milyen. Te már túl vagy rajta, most már fokozatosan egyre jobban leszel.

Járj egyenes háttal, ne görbén, és tényleg ne erőltesd meg magad, ezt nem viccből tanácsolják, az izmokat most nem terhelni kell, hanem pihentetni, hamarabb regenerálódnak.

Mihamarabbi felépülést kívánok!

35 hetes kismama.

2010. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, aranyos vagy! Csak azért kérdeztem, mert mindenki pár nap kellemetlenségről beszélt, nekem viszont 2 hét rettenet volt.
2010. jan. 12. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

5 éve volt az első császárom, az borzasztó volt nekem is. Én még 1 év múlva is néha-néha éreztem, hogy a hasam nem az igazi. A második tavaly májusban volt, de én már előre féltem, hogy megint milyen sz*r lesz. Nagyon meglepődtem, hogy kb 1 hétig fájdogált. Na persze az első napok ugyanolyan fájdalmasak voltak.

Már nem sokáig fog szerintem neked sem fájni. Azt hiszem nekem is vagy 2 hónap volt annak idején a legrosszabb. Kitartás!!

2010. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a szerencsésebbek közé tartozom, aki már 1 hét után úgy mászkált, mint akit nem is műtöttek. Persze nekem volt időm lelkileg is felkészülni, mert végig tudtam, hogy császár lesz, talán ezért is ment könnyebben a felépülés. De hidd el, már neked sem lehet sok hátra a szenvedésből, és az a kis csöppség mindenért kárpótol majd!

Mielőbbi gyógyulást és boldog babás éveket kívánok!

2010. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!