Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan kismama akinek...

Van itt olyan kismama akinek kis súlyú babája született rendes időre?

Figyelt kérdés
Én elég kicsi vagyok és babámat is elég kicsire saccolták..olyan 2900 grammra 39 hetesen.Az orvos azt mondta hogy az én méretemhez ez normális de én mégis picit aggódom(egyrészt mi van ha még kisebb mint amit a mérés mutat???).Olyan kismamákat szeretnék megkérdezni akik szintén rendes időre kis súlyu babának adtak életet hogy minden rendben volt a babával? szépen gyarapodott utána? Azt hozzá teszem hogy rengeteget ettem a terhesség alatt de ez valahogy egyikünkön sem látszódott, de főlleg a babán nem...még elevitet is szedtem.
2010. jan. 12. 11:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam a kiírt napon született 2950grammal és 50cmrel, de nem gondoltam egy percig sem, hogy kicsi lenne. Most itt van a karomban, már "nagyfiú", 3,5 hós. Figyelmes, nyugodt, nevetős baba.
2010. jan. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A nagylányom 2715 grammal 47 cmel született a 40. héten. Egyébként nem mondták hogy kis súlyú lenne a doki nekem azt mondta akkora babám lesz amekorra belém fér :)

Két hónap múlva 5,1 kg és 58 cm volt.


A második lányom már kicsit nagyobb lett ő 47 cm és 3100 gramm de ő a 41. héten született.

A kicsi babák nagyon gyorsan nőnek a tapasztalatom szerint. :)

2010. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok . Egyébként nem törékenyek nagyon is "ruganyosak" még ilyen picinek. :D
2010. jan. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Épp a napokban volt itt egy ilyesmi kérdés, olvasd el a válaszokat. Üdv,

2010. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia,nekem a 37.héten becsülték 2400gr-ra a babát.A 34.héten pedig 1800gr-ra.Tehát nekem tényleg van min paráznom,neked sokkal nagyobb˘!De tudom,hogy mostmár el fogja érni a 2500gr-ot,és ez a lényeg.Én is elkezdtem nagyon sokat enni mikor közölte az orvos a kicsi súlyt,de ez nem fog segiteni.Sőt,beleirta a kiskönyvembe,hogy IUGR felmerült-vagyis a magzati retardatió.De mivel arányosan gyarapszik hétről-hétre,a CTGk is rendben vannak,már nem idegesitem ezen magam.A lényeg,hogy a BPD-je heti 2mm-el nőjön,nekem az orvos ezt mondta.Majd kiderül,ha megszületik...
2010. jan. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia



Az én kisfiam 41. hétre született 2100 grammal és 43 cm-el, most 8,5 hónapos 7600 gramm és 68 cm, olyan mint egy kis vasgyúró. A kicsi babák sokkal erősebbek, mint a nagy súllyal születettek, ezt orvosok is mondják. Az én gyerekem úgy evett mint a gép, a nagyok meg csak pihegtek szegények és a mamáknak nem is volt hirtelen annyi tejcsi mint amennyi kellett volnak egy nagy babának állandóan pótlás kellett.

2010. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!