Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után? Bővebben lent.

Szülés után? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szertnék minnél többet megtudni a szülés utáni állapotról. Minden érdekelne, mi a teendő, hogyan tartsam tisztán a varrato(ka)t, mit lehet, mit nem lehet csinálni, szoptatás, mell fejése kézzel, gyermekágyi láz kezelése, menstruáció, stb.


Nagyon szépen köszönöm előre is.


22/N (aki szeretne babát)


2010. jan. 12. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem olyan rossz a szülés utána ahogy azt sokan elmondják. Engem is ijesztgettek, hogy az első 6 hét pokol lesz, de mégis nagyon szép időszak volt. A varrattal császár után semmit nem kell csinálni. Kapsz egy kötést amit magadon kell tartani néhány napig. A varratot nem érheti víz. Kb 1 héttel a szülés után kiveszik a varratot, le veszik a kötést is és onnan számítva még egy napig nem érheti víz. Utána már lehet zuhanyozni, szivaccsal is meg lehet mosni, egyáltalán nem fáj a varrat, nekem még kellemetlen sem volt. A gát varrás másabb. Minden wc-zés után le kell öblíteni tiszta vízzel. Nem tudom, hogy érzésre milyen... van aki azt mondta nem is fájt neki egyáltalán simán tudott ülni, de van aki járni sem tudott vele, de szerintem nem lehet olyan nagy dolog, ki lehet azt bírni. :) A szoptatás az elején nehéz lehet, de a csecsemős nővérek azért vannak, hogy segítsenek. Velem nagyon kedvesek voltak, segítettek, mindet tőlük kérdeztem, megmutatták, hogy kel fürdetni, pelenkázni a babát. Húú én nagyon féltem ezektől a dolgoktól, de most már csak nevetek magamon, alig mertem a vízbe tenni a babámat nagyon féltettem, de nagyon könnyen belejöttem, mire hazajöttünk már minden rutinból ment. A fejéssel kapcsolatban csak azt tudom mondani, hogy ne fejj a kórházban! Nekünk nagyon erőltették a fejést. Szó nélkül oda jöttek, széthúzták a hálóinget és elkezdték nyomni a cicit, ha jött egy minimális tej is, akkor egyből üvege adtak és tessék fejni. Másnap a gépre is mennem kellett. Mire hazamentem annyi tejem volt, hogy nem tudtam hová tenni. Nem akartam én már itthon fejni, de muszáj volt mert olyan kő kemények lettek a melleim, hogy ha melltartót sem tudtam viselni, mert az is bántotta ha valami hozzáért. Ha szopott a gyerekem orrán száján ömlött a tej engem a szívbaj kerülgetett, hogy meg fullad a gyerek, olyan gyorsan lövellt a szájába a tej, hogy nem bírta nyelni. Én meg mindig rohantam az orrszívóért és kiszívtam az orrából a tejet, mert féltem, hogy megfullad benne. Utána mondták itt az oldalon, hogy ne szívjam ki neki, nem fog megfulladni tőle, csak stresszelem ha állandóan szívogatom az orrát. Fejni tej szaporítás miatt érdemes, ha van elég tejed, szoptatás után elégedett a baba, szépen is gyarapszik a súlya akkor felesleges. A kereslet-kínálat úgyis be fog állni és az anyatej mindig alkalmazkodik a baba igényeihez, összetételében és mennyiségében is. A menstruációról nem tudok nyilatkozni mert nekem még nem jött. Azt monda a doki akármikor megjöhet. De általában amíg szoptatsz nem jön meg. Sógornőm 6 éve egyfolytában szoptat, néhány hónap maradt csak ki neki, és most kezd neki megjönni, még csak most barnázgat. Az első babát 3,5 évig szoptatta, mikor teherbe esett a másodikkal akkor választotta le, a második most 2 éves, de még mindig szopik napi legalább 2x. A fogamzásgátlás nagyon fontos a gyermekágyi időszak után, mert szülés után könnyebben teherbe lehet esni. Ugye az első hat hétben kerülni kell a szexet (az orgazmust is). Általában a 6 hetes kontrollon írnak fel fog. gátlót. Úgy tudom két fajta gyógyszer szedhető szoptatás alatt. A kettő tulajdonképpen ugyan az, a hatóanyaga sem különbözik, csak a gyártója más. Az egyik az Azalia a másik a Cerazette, mind a kettő annyiban különbözik a sima bogyóktól, hogy csak progeszteront (sárga test hormont) tartalmaz. Kevésbé megbízhatóbb mint a sima fog. gátló, épp e miatt. Elvileg nem befolyásolják a tej termelést és a tej ízét. Aki nem szedhet bogyót annak ott az óvszer esetleg a hüvely tabletták, krémek, később pesszárium, hüvely gyűrű vagy spirál. A gyermekágyi lázról nem tudok nyilatkozni :)

Remélem tudtam segíteni. 6 hónapos anyuka

2010. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát előszöris vegyél minél több Tena lady betétet. Extrát. Két csomag elég a kórházi tartózkodáshoz. Mert eleinte 2-3 darabot is be kell tenni a literes bugyiba. És ezt 3-4 óránként kell cserélni. Aztán egyre kevesebb vérzés lesz. Szülés után addig nem fogod magad magadnak érezni, amíg le nem tusolsz és hajat nem mosol.

A varratokat nem szabad, hogy szappan érje, csak tiszta vízzel mosd, tusolófejjel. Minden WC használat után tusolj le alul, így nedvesen tartod a varratokat, és sokkal könnyebb lesz. A nagydolgodat a harmadik napig el kell végezned, a legtöbb kórház nem engedi, hogy "hazavidd", de ne aggódj, a sebed nem tud szétnyílni!! Attól még senkinek nem nyílt szét. Ha nem megy, kérj hashajtót, mert a cucc nyomja a sebet és elég "kényelmetlen".

A szoptatásban és a mellfejésben a csecsemősök segítenek. Azt megmutatni kell nem leírni :-)

Sok sikert, remélem tudtam valamit segíteni!

2010. jan. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát a gátseb azért fáj!!! Úgy mentünk, mint a pingvinek! :-)
2010. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, pontosan ezekre voltam kíváncsi :)
2010. jan. 12. 12:27
 5/6 A kérdező kommentje:
Én még azt is olvastam, hogy kamillás főzettel is lehet tisztítani a varratokat... vagy ez túlzás lenne?
2010. jan. 12. 12:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Már nem emlékszem pontosan, de azt hiszem a Neogranormonos popsitörlő tartalmaz kamillát, aloe verát plusz egy a neogranormont. Az egyik barátnőm erre esküdött.
2010. jan. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!