Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jobban, vagy kevésbé fájt a...

Jobban, vagy kevésbé fájt a szülés mint ahogy gondoltad?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik babámnál sem vártam semmit, és mindkettő rettenetesen fájt. A lányomnál infúzióval indították, rajtam is volt végig. Sokáig tartott, és kimerültem mire nyomni kellett volna. A fiam megindult magától, és egymást érték a fájások. 3 óra alatt meg is lett. Sokkal intenzívebben fájt, de jobb visszagondolni rá mégis. Egy szülésznő mondta, hogy jobb, ha minél jobban fáj, mert akkor hamarabb kitágul az ember, és gyorsabban meg van a baba.
2010. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobban fájt,mint azt bárki el tudná képzelni...Én amúgy egy magas fájdalomküszöbű ember vagyok,de ez még rajtam is kifogott...
2010. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is jobban fájt, mint gondoltam. Amig nem szül az ember addig azt hiszem nem is tudja elképzelni hogy milyen érzés.
2010. jan. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én szerencsére kellemesen csalódtam.nagyon nem bírom a fájdalmat,vagyis nagyon nem szeretem(de ki szereti a fájdalmat)ezért a legrosszabbra készültem.nagyon nagy babát jósoltak(4250gr és 56 cm el született)mondtam is a páromnak h ne haragudjon hogy ha nagyon leordítom a fejét,de akkor csak a fájdalom fog beszélni belőlem,ezzel ellentétben szerencsére egy hangom sem volt.persze fájt a vajúdás rendesen,de mikopr már a szülőágyon voltam akkor már nem volt olyan rémes.mindenféle érzéstelenítő nélkül szültem.de szerencsés alkat vagyok mert széles a csípőm.összesen 6 varratom volt.

szóval én a legrosszabbra készültem és a "legjobbat" kaptam.

4,5 hós baba anyukája


ui.:az h összevartak jobban fájt mint az egész együtt.

2010. jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyesminek képzeltem a fájás milyenségét, nekem inkább a vajúdás időtartamával voltak problémáim. Gondoltam majd jó esetben 4-5 óra alatt meg lesz a baba, rosszabb esetben 10-23 óra alatt, de három nap szenvedésre nem voltam felkészülve. :S Ennek ellenére természetesen megérte és bár mikor újra csinálnám a fiamért!

6 hós anyuka

2010. jan. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia

Én sima szülést illetően nem tudok nyilatkozni az elsőnél nagyon be voltam sz@rva mert az utolsó pillanatig nem tudtam mi lesz velünk lábtartásos volt a pici végül megcsászároztak 4100g 57cm-es kisfiú de az érzéstelenítő múlásával egyre jobban fájt de nem volt elviselhetetlen. Majd 3 év múlva szintén sima szülésnek indult de visszafordult és hiába sos császár volt maga a tudat hogy császár tudtam mivel jár és megnyugtatott az hogy mit fognak csinálni és mi miután következik viszont a fájdalom már sokkal nagyobb volt. Most pediglen az előzetes két császárra való tekintettel ismét megcsászároztak de azt hittem megőrülök annyira fájt mivel hosszúra nyúlt a műtét már a vége felé mindent éreztem amit csináltak és a gyógyulás is nehezebb még mindíg vannak problémák a sebbel. Szó ami szó a baba látványa enyhít a fájdalmon de még egyszer nem csinálnám végig még egyszer a harmadikat.

2010. jan. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én hüvelyi úton szültem és bár én is lelkileg felkészítettem magam a legrosszabra, rájöttem, hogy erre nem lehet igazán felkészülni... Nekem egyetlen fájásom sem volt és teljesen zárt voltam, amikor bekötötték az oxytocint és burkot repesztettek. onnantól 8 órán keresztül brutális, egybefüggő fájások...na erre nem számítottam. Talán ha magától beindul a szülés és nem nyomnak belém oxytocint, vagy legalábbis nem ennyit, akkor sokkal elviselhetőbb lett volna. De túléltem egy mukk nélkül és a kisfiamért bármikor újra csinálnám.
2010. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy fájni fog, azt is,hogy nagyon. De azt nem gondoltam volna, hogy még végig is hányom a dolgot... Érzéstelenítés és fájdalomcsillapítás nélkül szültem. Az csillapította úgymond a fájdalmam, hogy a párom bent volt velem, és próbálta elterelni a figyelmem. Bár volt, hogy majdnem elaludtam a fájások közben, és ő keltegetett :D

Szóval nem tudom pontosan... Mindenesetre én már most szülnék megint :P

12 napos babóca anyukája

2010. jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ez valami olyasmi dolog, mint a férfiaknál a tökönrúgás... :)

Addig nem tudhatod mennyire fáj, amíg nem kapsz egyet.

2010. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is sokkal jobban fájt, el sem lehet mondani, hogy mennyire!!! Elégé csúnyán beszéltem vajúdás közben, de rögtön bocsánatot kértem. Szülés után viszont, amikor a karomban tartottam a fiamat már el is felejtettem, hogy mennyire fájt, mondtam is, hogy jöhet a következő. Kaptam epidurális fájdalomcsillapítót, mert majdnem elájultam a fájások miatt, pedig én erős akartam lenni, nem akartam fájdalomcsillapítót, hiszen annyi nő szül nélküle. De a szülésznő jobbnak látta, és ekkor már én is, sőtt a végén már könyörögtem érte. (Így is nagyon fájt.) A gátmetszés abszolút nem fáj, nemis lehet érezni. A varrás sem fájt, leginkább az aranyér miatt szenvedtem, legalább két hétig.
2010. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!