Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem lesz egészséges a babám?...

Nem lesz egészséges a babám? Bővebben lenn, lehet, hogy nagy gondatlanságot követtem el.

Figyelt kérdés

Szóval én még terhes vagyok, nem szültem.Azért ide írtam mert itt talán vannak olyan már szült anyukák akik voltak hasonló cipőben. Szóval nagyon meg vagyok fázva és használtam több alkalommal is orrspray-t. Az volt ráírva, hogy helyi hatású, a gyógyszerész adta. Egy másik oldalon azt írta egy válaszoló, hogy árthattam a babának mert máshol is összehúzza a vérereket az orrspray. Nagyon meg vagyok ijedve, hogy valami bajt csináltam. Szóval kedves anyukák, van valakinek tapasztalata ilyen téren, hogy esetleg ha terhessége alatt használt orrspray-t, akkor az volt e hatással a kisbabájára?

27 hetes kismama


2010. jan. 12. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem hogy ártottál, csak ne használd nagyon gyakran. kolléganőmnek terhessége alatt jött ki az allergiája, elég sokat használta több héten át, de semmi baja nem lett a babának.
2010. jan. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nem írtad, hogy melyiket használtad, de gondolom, nem heteken keresztül fújtad az orrodat. Ha a gyógyszerész ezt ajánlotta és szóltál, hogy kismama vagy, akkor én bíznék a gyógyszerész szavában. Nekem nagyon száraz volt az orrnyálkahártyám és nekem is orrsprayt adott a gyógyszerész... A kislányom tökéletesen egészségesen született, ma már 16 hónapos kis nő.
2010. jan. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szaio abszolút semmi hatással nincs a baára de az viszont van ha sokat idegeskedsz nyugi és légy nagpyn boldog
2010. jan. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A Nasivin Sanftot használtam. Mondtam a gyógyszerésznek, hogy kismama vagyok és először babáknak valót akart adni de végül meggondolta magát mert azt mondta, hogy azzal nem érek semmit. Amúgy allergiás vagyok és a Rinnocort aqua-t használtam terhesség előtt, meg utána is a tüdőgyógyász javaslatára. De az utóbbi hónapokban még azt sem mert teljesen "eltünt" az allergia. Csak most két hete jött ez a megfázás...Annyira elkeseredtem, hogy árthattam a babámnak...össze vagyok zuhanva teljesen.

Köszönöm az eddigi válaszolóknak a pozitív visszajelzést, nagyon reménykedem, hátha nem lett baj.

2010. jan. 12. 09:29
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
semmi bajt nem okoztál nyugodj meg.
2010. jan. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, helyileg hat. Bízz a gyógyszerészben! Itt laikusok válaszolnak és nem szakemberek! Tudod, sokan terhesség és szoptatás alatt még azokat a gyógyszereket se veszik be, amit kellene, "nehogy ártsanak vele", pedig lehet, hogy épp ezzel ártanak..
2010. jan. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Túl vannak már ezek a dolgok lihegve, majd rájössz ha megszülted a makk egészséges babádat. Nekem vesegyulladásom volt terhesség alatt, lázcsillapítót és antibiotikumokat kaptam, nem gondolom, hogy ezek kevésbé ártalmasak mint egy orrspray. Most 10 hós a makk egészséges kislányom.
2010. jan. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szeinted itt meg tudja mondani valaki neked, hogy egészséges lesz-e a kisbabád? ne viccelj már...

Én 4 hete egyfolytában gyógyszert szedek, mert beteg vagyok, suprax, algopyrin, augmentin, nekem van aggódnivalóm, de mozog, úgyhogy bele nem halt, ennél többet meg nem tehetek, és ennél okosabbat nem mondhat senki.

2010. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Természetesen tudom, hogy itt senki nem fogja nekem megmondani, hogy egészséges lesz e a kisbabám. De valahogy mégis csak fel kellett rakni a kérdést, és talán így tudtam egy kicsit érzékeltetni, hogy mire is gondolok. Tapasztalatokat várok anyukáktól, kismamáktól akik hasonló helyzetben vannak, voltak. Olykor-olykor sok hasznos tanácsot, ötletet lehet kapni.

Sajnálom, hogy beteg vagy te is, nagyon remélem, hogy mielőbb meggyógyulsz. üdv: 27 hetes kismama

2010. jan. 12. 10:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt nagyon meg voltam fázva,és nekem is folyt az orrom.Nekem a gyógyszertárban adtak orrsprayt aminek a neve:Fluimarea neve,tengeri sós,és ezt még babáknak is lehet adni.A lányomnak lett baja szülés után,de az nem ettől.Kérdezd meg a védőnődet szerintem.
2010. jan. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!