Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi málnalevél teát igyak...

Mennyi málnalevél teát igyak naponta? Mennyi vízhez mennyi teafüvet tegyek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy evőkanállal egy csésze forró vízbe. 10 percig állni hagyni. Ez áll a csomagoláson. Én naponta egy csészével ittam, de a 36. hét előtt ne idd. Nekem segített (elvileg), 2 óra alatt szültem meg az első babámat. Hány hetes vagy?
2010. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy belekérdezek, de ez segíti a tágulást, vagy gyorsítja a szülést? Azaz előrehozza? Mert én 38 hetes vagyok a 3. babával és az előző baba 4550 volt, most pedig ennél nagyobb méreteket mutatott az uh és félek, ha kihordom 40 hétig akár, már nem tudom megszülni olyan nagy lesz. Császárt meg nem szeretnék és az előzőnél is nagyon sok vérte vesztettem, mert kissé szétszakadgattam belül. Szóval jó lenne valami, amivel talán hamarabb és könnyebben menne...
2010. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
37 de olvastam,hoy valaki fél litert is megiszik,de milyen arányban?
2010. jan. 8. 16:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Én a 38. héten kezdtem el inni. Szerintem nem könnyíti meg a szülést, de gyorsítja a tágulást. Nálam így zajlott, épp ezért nem tudtak adni fájdalomcsillapítót, mert olyan gyorsan tágultam.
2010. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megiszom a fél litert is. Nekem így mondta a védőnő, még az előző terhességemnél:

36-37. héten: napi 1-2 csésze

38. hét után: 1/2-1 liter

én egy csészényi vízhez egy teáskanálnyit teszek, fél literhez egy evőkanálnyit, és min 10 percig áztatom benne.

Nekem segített az előző terhességemnél, könnyen és gyorsan ment. Elvileg a gyorsabb tágulást segíti, tehát a vajúdást rövidíti meg.


Aki azt írta nagy babája lesz, annak üzenem, barátnőm múlt héten szült 5055 gr, 60 cm fiút, sima szüléssel!:)

2010. jan. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
én a 36. héten kezdtem el inni,de a 37 hetesen bekerültem a kórházba és nem tudtam inni.38+4 hetesen indították be a szülést,semmit nem tágultam,császár lett.
2010. jan. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is javasolta a szülésznő. Kb. 2-3 csészével ittam meg naponta, egy csészéhez egy teáskanál teafüvet tettem. Úgy a 37. héttől ittam.

Sajnos nekem nem vált be. Nagyon lassan tágultam, és nagyon erős fájdalmaim voltak, és császár lett a vége. Valamint több mint egy héttel túlhordtam a babát, később elhűlve olvastam, hogy a málnalevél tea fogyasztásakor gyakori a túlhordás.(Ennek nem örültem, mert dec. 15-re voltam kiírva, és 24-én lett meg úgy, hogy megindították a szülést, és karácsonyozhattam a kórházban...)

Hogy mindez a teától volt-e vagy sem, ez sose fog kiderülni, de nekem nem könnyített a szülésen, az biztos.

2010. jan. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30. héttől lehet inni napi 1 csészével, koraszülést képtelen okozni. Én így is túlhordtam. 36. héttől napi egy litert kellene. Én 1 literhez tettem 3-4 kiskanálnyit. Egyes vélemények szerint a 12. héttől kezdve szabadna inni, és nem okozna problémát senkinek.
2010. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semennyit,Én is ittam,meg homeopátiás bogyokat is ettem.3nap kintatás után császármetszés lett a vége.Hidd el semmit nem használ!!!
2010. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!