Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért fáj jobban a második...

Miért fáj jobban a második szülés mint az első?

Figyelt kérdés
Valakinek pl nem fájt jobban?Általában gyorsabb is?
2010. jan. 4. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez is egyénenként változó.

Nekem pl. a 2 szülésem azért volt gyorsabb, mert a dokim oxitocin infúzióval rásegített.

Az 1.-nél 12 órát vajúdtam.

Mind2 borzasztóan fájt, nálam ebből a szempontból nincs különbség.

2010. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én erről még nem hallottam, hogy a 2. jobban fáj. Remélem nem igaz, mert akkor én a 2.-ba tuti bele is halok. Anyunak én voltam a második és én nagyon könnyen és extra gyorsan jöttem. Már a mentőben majdnem kipottyantott. Nővéremmel kínlódott egy napot.
2010. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem kevésébé fájt és gyorsabb volt.Utána viszont a méh visszahúzódása nagyon fájt, az elsőnél viszont egyáltalán nem.
2010. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Itt olvastam,hogy sokan azt írták,hogy jobban fájt,mint az első.Gyorsabban született meg a 2. baba,de a fájdalom intenzívebb volt.Nekem is nagyon fájt az első,kicsit félek,ha a második még jobban fog:S
2010. jan. 4. 20:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a 2.-nál, már tudjuk, mire számíthatunk.

A lényeg, hogy NE FÉLJ!!!

2010. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, nekem a gátvarrás fájt jobban.

A dokim elmagyarázta, hogy azért mert már meg vannak bojgatva a szövetek. Hát, köszönöm szépen, varrás közben ugráltam a szülőágyon és sziszegtem mint egy kígyó.

2010. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első szülés 13 óra volt, fájt, fájt, de a gátvarrás pokoli volt!


Második szülés 4 óra volt, nagyon fájt, a gátvarrást alig éreztem.

2010. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az elso babamnal (2700g) 4 nap nagyon eros joslofajas utan kb 12 ora intenziv vajudas utan lett meg a lanyom, hihetetlenul kimerultem. A masodik lanyomnal (3350g) ejjel 1-kor kezdodtek a fajasok es 9-re meg is szuletett. A masodik sokkal konnyebb volt. A doki szerint azert mert nagyobb, erosebb volt es jobban "segitett". Nem tudom. Most a 3. babat varom, remelem meguszom annyival, mint a masodik szulest. :-)
2010. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták,hogy nagy babám lesz,mellesleg az első sem volt kicsi (3900g)7 óra alatt lett meg,és most 4200g körül lesz.Igazából nekem gyönyörű élmény volt,de az a varrás,na az volt a legrosszabb az egészben:S
2010. jan. 5. 09:28
 10/10 anonim ***** válasza:
NEKEM A MÁSODIK KÖNNYEBB VOLT, KEVÉSBÉ FÁJT, DE ŐT EPIVEL SZÜLTEM, DE UGYAN ANNYI VOLT IDŐBEN MINT AZ ELSŐ
2010. jan. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!