Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen betétet kell szülés...

Milyen betétet kell szülés után használni vagy milyet vigyünk be?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja,hogy a tena lady extra vagy a super a jó,de ezek mennyibe kerülnek?Van olyan aki mást tudna ajánlani és nem kerül sokba?


39 hetes kismama.


2009. dec. 29. 22:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
normál
2009. dec. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
saját tapasztalat alapján a tena lady normalból elég volt pár db. az első 24h -ra, majd egy erős éjszakai betét is elég volt a követkző napokra, ez utóbbi kényelmesebb mert szárnyas nem úgy mint a tena, nekem a vérzés hatásos csökkentését a homeos arnica montana 30-s is segítette
2009. dec. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A vérzés mennyiségét illetően elegendő a rendes intim betét, esetleg a nagyobb méret. Ugyanakkor nálunk nem lehetett rendes bugyit felvenni, de azt a hálós bugyit megengedték, az viszont sort fazonú, ezért nem lehetett beletenni a sima szárnyas betétet, ezért én tenát használtam az első pár napban.
2009. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem először normál tena volt, az lópimpilit sem ért, aztán vett a párom másikat, a legnagyobbat, abban igazán nyugisan érezhettem magam, nem kellett aggódni, hogy elcsúszik, vagy ha túl erősen vérzek, mellette kifolyik. 3 napig meglehetősen erősen véreztem, a szoptatásokkor olyan erős összehúzódásaim voltak, hogy a szemem majd kiugrott, de ez a betét kitartott. Amúgy ha azt veszed, hogy még egy csomaggal sem fogy el a legnehezebb, legerősebb napok alatt, akkor nem drága. Utána már, ha elcsitult a dolog, használhatod a szokásos normál eü. betétet.
2009. dec. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam,hogy nem Tena betétet viszek be,mert nézegettem a boltokban és találtam egy olyat ami hasonlít a tenara,csak hogy ez vastagabb és nem durva anyagból van és elég sok db van benne és egész olcsó.Szerintetek az is jó lesz?


Ki hogy vette észre,hogy megindult a szülés?

2009. dec. 29. 22:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én tena lady supert vittem. 30db került 1500ft-ba, és vittem hálós bugyit, ami tök jól megtartotta a sima bugyit a betéttel együtt.

Nekem elég lett volna 2 napig, de 5 napig használtam a gátseb miatt, mert jó puha és könnyebben tudtam ülni.


12hetes baba anyukája

2009. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:42 vagyok

Szerintem a Tenánál nincs puhább betét.

Nekem vérzéssel indult meg a szülés (tágulási vérzés), aztán rá két órára jöttek az enyhe fájások, majd 6 óra mulva már túl voltam az egészen.

2009. dec. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A dm-ben lehet kapni jessa inkontinencia betétet, ha jól emlékszem, 1000 ft körül van az ára, bár ebben 10 darab van csak.(Ez a legnagyobb méretű, sötét lila, mert többféle van ebből is...) Viszont én hálós bugyit sosem használtam, nekem a saját bugyijaim remekül megtartották, szóval arra nem kell költeni.

Szerintem az eléggé kiszámíthatatlan, hogy meddig kell, mert én az első szülésem után 3 hétig csak ezzel a legvastagabb betéttel voltam "biztonságban", nagyon durván véreztem. Ezen felbuzdulva a második szülés előtt jól feltankoltam ilyenekkel, de csak 3 napig kellett, hamar gyenge lett, majd elmúlt a vérzésem, végül el is ajándékoztam, mert megmaradt...

Legközelebb egy csomaggal veszek majd előre, és ha kell még, vetetek utólag... :o)

(az első szülésem fájásokkal indult, a második magzatvízszivárgással + fájásokkal)

Jó szülést Neked!

2009. dec. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sima always éjszakai betétet vittem elég volt, sőt a kolléganőm aki nemsokkal előtte, szült ő javasolta, neki is elgég volt.
2009. dec. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Bocs, nem tudom, mennyibe kerül a dm-es betét, de az biztos, hogy a tenánál olcsóbb, akkor rosszul emlékszem, meg kell nézni...
2009. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!