Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE 2-n bemehet az apuka a...

SOTE 2-n bemehet az apuka a szülésre, ha látogatási tilalom van? Akkor is beengedik, ha nincs beoltva H1N1 ellen?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy bizonyos kórházakban már csak a beoltott apukák mehetnek be a szülésre. Elképzelhető, hogy hamarosan mindenhol be fogják ezt vezetni?
2009. dec. 28. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ott szültem nov-ben, de akkor még nem volt ilyen tiltás. Viszont szerintem esélyes, hogy ott is bevezetik, ha megint nagyobb lesz a megbetegedések száma, pl. ha jön az enyhe idő, mert azért mégis csak egy egyetemi klinika, és szerintem szigorúan veszik.
2009. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, bemehet, lehet apás szülés, de a hozzátartozókat nem engedik be a szülőszoba elé sem, ahol szoktak várakozni.
2009. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves második! Te mikor szültél? Az az apuka is bemehet, aki nincs beoltva?
2009. dec. 29. 13:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Én pont akkor szültem, amikor kirakták a látogatási tilalmat. Anyáékat már nem akarta a portás beengedni a folyósóra sem, közben még a bentiek (orvosok, szülésznő stb) nem is nagyon tudták, hogy tilalom van :o)) Szóval az én esetem nem mérvadó.

De barátnőmtől tudom, hogy lehet apás szülés oltás nélkül is. Ő januárra van kiírva, és érdeklődött.

2009. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én két hete szültem a klinikán, és beengedték a férjemet. Először nem engedték be, amíg meg nem vizsgáltak, és nem volt biztos, hogy szülünk. De utána kiszóltam neki, hogy hozza a csomagokat, és akkor a portás beengedte. Csak akkor nem engedik be állítólag, ha látni rajta, hogy beteg.
2009. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Igazolást kell vinni, hogy a szülés előtt 10 nappal megkapta az oltást!

Ha nincs beoltva semmi keresnivalója nincs a szülőszobában.

Elég nagy felelőtlenség lenne..

Sőt már az jelzi a felelőtlenséget, hogy nincs beoltva és itt most nem az érdekes, hogy ő felfordul,de, hogy a saját újszölött gyermekét veszélyezteti, ez a durva.

2009. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak! Ha jól informált lennél, akkor tudnád, hogy a beoltottak is hordozzák a vírust, sőt ugyanúgy el is kaphatják. (Vannak, akik annak ellenére megbetegedtek, hogy megkapták az oltást.) Aki nincs beoltva, az pedig nem jelenti azt, hogy tuti H1N1-es, és bárkit is veszélyeztetne... Egyébként nem kioktatást és véleményt kértem, hanem konkrét választ a kérdésre. A többieknek köszönöm!
2009. dec. 30. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!