Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a császármetszés? Hogyan...

Mi a császármetszés? Hogyan "működik"? Mikor kell alkalmazni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 8. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülésnél nem minden megy a normális menetében, Pl. farfekvéses a baba. A hasat felvágják és műtéti úton emelik ki a babát!
2008. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Farfekvéses babánál,40 év feletti kismamáknál általában,vagy mint nálam kell majd sajna,mert deformált a méhem(egy kitüremkedés elzárja a méhszájat).Steril körülmények között felvágják a hasfalat,meg a méh falát,kiszedik a picit,majd mindent bevarrnak.Remélem segítettem!20 hetes kismami
2008. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

igazából kétféle módja van.

az egyik esetén már előre lehet tudni, hogy császár lesz a dologból. pl. fejlődési rendellenesség, farfekvés, veszélyesztetett terhesség stb.

Ilyenkor, mivel rá tudnak készülni a dologra, számít az esztétika is, ezért a vágást a has alján keresztben kb olyan magasságon helyezik el, ameddig a bugyi tart. Azaz az anya a késöbbiekben is fog tudni hordani bikinit.


A másik amikor vészhelyezt miatt kerül rá sor, mert olyan dolog történik, ami az anya és/vagy a gyerek életét közvetlen veszélyezteti. Na ilyenkor nem finomkodnak, le van szarva az esztétika hosszirányban faltól falig vévivgágják a hasat és ha nem férnek el, akkor még ezt keresztben is megcsinálják.

Innen a név egyébként, mert az ezen átesett nő hasa a továbbiakban egy császárzsömle tetejére fog hasonlítani.

2008. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valóban kétféle császármetszés van, a programozott, amikor tudják előre, hogy így fog megszületni a baba és amikor szülés közben derül ki, hogy másképp nem lehet sikeres a szülés. Az viszont nem igaz, hogy a nevét a császárzsömléről kapta, és az sem, hogy JUlius Caesar születéséről. Igazából nem igazán lehet tudni honnan ered a kifejezés ami latinul egyébként Sectio caesarea.

Régebben hosszirányban vágták fel a hasat, manapság keresztben a bugyi vonalánál.


És nagyon sok oka van, hogy miért végeznek császármetszést,nálunk az orvos dönti el, és úgymond nem kívánság kérdése a terhes nő részéről, bár hallani ilyen híreszteléseket is.

2008. júl. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A googlen ha rákeresel elég sok minden van róla.Amúgy jól leírták az előttem szólók.A legjobb ha természetesen tudsz szülni,de sajna nem mindig adatik meg.Az én babám faros ezért nekem programozott császárom van.Sztem orvos aválogatja és pénz dönti el kinek császároznak manapság óhajra.Amúgy 4szer veszélyesebb a szövődmények miatt a császár és sokkal több idő kell a felépülésre állítólag.

Elsősorban veszélyezetetett babáknál alkalmazzák.39hetes kismama

2008. júl. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Minden világos :)
2008. júl. 12. 20:05
 7/8 anonim ***** válasza:

A császármetszés (latin neve sectio caesarea) a terhességet befejező műtétek közé tartozik, mellyel kikerülhető, hogy a magzat a szülőcsatornán keresztülhaladva jöjjön a világra.


A császármetszést több okból kifolyólag szokták végezni. Az esetek nagyobbik részében a magzat érdekében végzik, nehogy károsodást szenvedjen. Az esetek egy jelentős részében mind az anya, mind a magzat érdekében történik a műtét. Legvégül előfordul, hogy az anya egészségének, vagy életének védelme érdekében kénytelenek császármetszéshez folyamodni. A műtétnek vannak abszolút javallatai, vagy több súlyosbító tényező együttállása miatt döntenek a császármetszés mellett.

2010. jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szia én 19 éves vagyok és valoszinu hogy császárral fogok szullni amit nem fogok ki birrni most 29 hetse terhes vagyok és még mindig nem fordult meg a babám!
2010. szept. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!