Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megkérdezhetem a dokitól a...

Megkérdezhetem a dokitól a következő dolgokat, vagy felesleges ezzel fárasztanom, lesz ahogyan lesz?

Figyelt kérdés
Első szülésre készülök, és rengeteg rémisztő dolgot hallottam, és nagyon sok kérdés merült fel bennem. Pl.: minden esetben használnak-e oxitocint, méhszájvizsgálatnál tágítanak-e minden esetben, mindig van-e méhtisztítás szülés után, a gátmetszés mennyire rutinszerű stb. De nem akarom, hogy úgy tűnjön beleszólok a munkájába, de érdekelne, hogy ezek a dolgok hogy mennek nálunk, nála egy szülésnél.
2013. júl. 1. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
nyugodtan kérdezz rá! :)
2013. júl. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg ezeket mindenképpen. Jó esetben amolyan "szülési tervet" is szoktak készíteni, átbeszélni, hiszen lehetnek igényeid, elvárásaid és ettől még nem beleszólsz a munkájába, hanem csak nem szeretnél bizonyos nem kötelező dolgokat.

Oxitocint én nem kaptam, nem volt szükség rá, tágítani sem tágítottak, direkt természetes szülés párti dokit választottam, aki nem sürgetett, "szólt bele" a természetes folyamatba, méhtisztítás szerintem mindig van, hiszen ez alapján tudja megvizsgálni, hogy nincsenek-e esetleges belső sérülések, repedések stb, és gátmetszésem sem volt, szülésznőt választottam, aki szintén gátvédelem párti volt, vittem be olajat, azzal kenegetett a kitolás közben.

Szóval ezekre simán kérdezz rá és jelezd, hogy te mit szeretnél. Szerintem olyan ez, mint pl az epidurál. Azt is jelezheted már korábban, hogy te szeretnél mindenképp stb.

2013. júl. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kérdezz rá, sőt, ha van erőd, akkor szülés közben is kérdezz nyugodtan. Köteles tájékoztatni mindenről.
2013. júl. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem csak hogy rákérdezhetsz, hanem mondd meg, hogy neked milyen elképzelésed van (már ha van), beszéljétek meg, mi a rutin, és neked ebből mi kell és mi nem. Pl nem akarsz gátmetszést, nem kérsz oxit, stb. JOGOD van hozzá.
2013. júl. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem "beleszólsz a munkájába", hanem tájékoztatást kérsz arról, mi fog történni a testeddel szülés alatt és után. Nem, hogy köteles válaszolni, de ez alap! Igenis várd el, hogy részletesen elmondjon mindent, és ha valami nem tetszik, már most kikötheted, hogy nem engeded, csak ha veszélyhelyzet lép fel, vagy elhagyhatatlan! A TE tested, nem Te teszel szivességet neki! Ezt ne feledd! 20hkm
2013. júl. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kérdezd meg, jobb, ha tisztában vagy vele. Én pl tudom a dokimról, hogy alapvetően természetes szülés párti, csak akkor avatkozik be, ha muszáj, viszont a gátmetszést első babánál majdnem mindig alkalmazza. Nálunk nem volt oxy, méhszáj tágítás, méhtisztítás, stb. Ezek majdnem mind olyan dolgok, amik simán kikerülhetők. De jobb ha tudod, mire számíts, mert akkor fel tudsz készülni. Rossz esetben dokit váltani.

A fájdalomcsillapítás, és császár témakörét is érdemes érinteni. Vannak orvosok, akik mindenképp ragaszkodnak a hüvelyi szüléshez, meg vannak, akik vágnak, ha kell, ha nem.

2013. júl. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért vannak ott hogy a kérdésekre válaszoljanak amiket a kismamák feltesznek. Ha kérdéseid vannak akkor nyugodtan tedd fel őket.
2013. júl. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!