Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hányadik héten pakoljam össze...

Hányadik héten pakoljam össze a korházasholmit? Rögtön vigyem a babó cuccot is vagy csak Apuka viszi be később? Mit vigyek neki?

Figyelt kérdés
2008. jún. 22. 07:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az utolsó hónapban már mindenképp készítsd össze, nehogy meglepetés érjen! A babának szerintem vigyél saját textil pelust, pelenkát, törlőkendőt, vattát, alkoholt, gézlapot, popsikrémet, valamilyen normális cumisüveget, takarót.



Mit vigyen magával az anyuka a kórházba?


Elölgombolós hálóing

Köntös

Papucs (1 szobai, 1 fürdős)

Tisztálkodószerek

Szalvéta, papírzsebkendő, papírtörülköző

WC papir, WC ülőkére papírborító

Tena lady incontinentia betét (nagy méretű)

Pohár, evőeszköz

Melltartó + melltartóbetét

Bugyi, meleg zokni, TENA-fix

Törölköző

Üdítő/szűrt alma, szénsavmentes ásványviz

Szőlőcukor, keksz, csokoládé

Paparuha, papucs


Mit készítsünk össze OTTHONRA! a baba hazaviteléhez?


Pelenkanadrág

Nagy pléd

Pelenka (2 db textil)

Body

Rugdalódzó

Sapka

Hideg idő esetén kötött sapka, kabát, esetleg bundazsák

Bőrápolás kellékei, fontosabb gyógyszerek (6 hetes korig javasoljuk)

Steril vatta

6 x 6-os gézlap

Hexachlorophen hintőpor

Napraforgóolaj (gyógyszertári)

Kamillatea

Popsikenocs

Neogranormon (piros popsira)

Baba púder (kamillás)

70% alkohol (receptre)

Babaszappan (lanolinos, kamillás)

Amidazophen kúp 0,1-es vagy Germicid kúp

Lázmérő

2008. jún. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kb. a 34. héten pakolok össze; a babám 2 héttel nagyobb, egyem a kis szívét, úgyhogy esélyes, hogy előbb meglesz. A másik, nagyon nem bírom a meleget, így fel vagyok készülve, hogy bekerülök a kórházba.

Megkérdeztem az orvosomat, hogy mit vigyek be a babának a kórházba, erre a válasza annyi volt, hogy semmit! Visszakérdeztem...és még annyit, hogy pelust sem? Mondta, hogy nem kell semmi, csak majd a végén az a ruha, amiben hazahozom. Általában a kórháza válogatja, hogy mi az, ami kell, és mi nem (pl a pelenka)!

Arra gondoltam, hogy amikor én vonulok be, viszek 1 textilpelust és kesztyűt, hátha nagy lesz a körme, ne tudja összekarmolni magát - és ennyi. A ruhát pedig majd vki behozza, mielőtt hazajövünk (azt még itthon előtte összekészítem). Mivel úgyis jönnek látogatni, ha esetleg kell vmi, behozatom.

Hazajövetelkor a babának kell a hordozó, kissapka, body, rugdalózó, talán textilpelus, ha hűvös lenne kistakaró. Én kb erre gondoltam.

2008. jún. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 34 hetesen már összepakoltam a nagyját. Már csak apróságok hiányoznak,amit ha indulni kell bedobálok.

A babának egy textilpelust viszek be,meg egy pár db pelust,mert csak 4-5db-ot adnak,és néha az kevés.(tapasztalat,most vagyokm várandós a 3-al) :)Meg popsitörlöt vigyél,mert azt nem szoktak adni. Minden mást adnak.De végül is kérdez rá a kórházban,mert lehet van olyan ahol nem adnak.


üdv 36 hetes kismama

2008. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a baba-mama szobába kell vinni a bébinek ruhát, meg peleust stb. Ha hagyományos szobába mész nem kell csak a te holmid. Amibe hazaviszed, azt meg elég akkor bevinni mikor már mentek haza. Nem tudom nálatok mi a szokás, de kérdezz rá a védőnőtől hátha tud segíteni, estleg ami talán még jobb is, picibabás anyukáktól. A 34-35. héten szerintem már elkezdhetsz pakolászni. Hogy biztosan mindened meglegyen. Ráadásul meg is nyugtat.
2008. jún. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!