Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire biztos, hogy 300napná...

Mennyire biztos, hogy 300napnál nem régebbi h. anyakönyvi kell, nem pedig 30napnál?

Figyelt kérdés
Nekem is ezt mondta a védőnőm,hogy ez a jogszabály szerinti,de ugy tudom a dokim is azrt mondta,hogy a Szt.Imrében ahol szülök 30napnál nem régebbi kell??Ebből most mi igaz,csak azért mert4hónapja házasodtunk és akkor nem rohangálnánk ez után is.És az az igazolás amit a doki ad a terhesgondozásról a támogatáshoz ezt a szülés után ugye rögtön megkapom?Köszi a segítséget:)37hetes kismama
2008. jún. 21. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 3 hónapnál nem régebbi kivonatot mondtak most,és 2,5 évvel ezelőtt is.Megjegyzem,nem tudom mi értelme van,valami unatkozó idióta találta ki ezt is.Az első gyerekemnél még nem volt ez kikötés az anyakönyvezéshez.

A kórházból való távozáskor kapod meg a szükséges igazolásokat,amik az igénylésekhez szükségesek.


Minden jót,üdv

2008. jún. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
NA arról még nem is hallottam én sem tudom miért van erre szükség ,pláne,hogy apás szülés van...arra hivatkoznak mert ,hogy nem válltozott e meg a családi állapot de azért ez elég szörnyű,hogy így ítélik meg az embert.Ott a papa elismeri a babánkat akkor nem értem ezt,na meg ott a papír-nem beszélve ezekről az össze vissza időpontokról...még egy rohangálni való,mert ha évekkel ezelőtt esküdöttvalaki monjk 10éve akkor ok ,hogy frissítik nade 4hónapja..már terhes voltam:9szval ez egy agyrém..
2008. jún. 22. 00:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia.300 napnál nem régebbi házassági ak. kell.Én decemberben mentem férjhez,és még az a papír is bőven jó.A doki nekem már előe adott terhesgondozásos igazolást,de mondta,hogy még fog adni egyet a kórházban,a biztonság kedvéért.Szerintem nem kell kérned,de azért figyelj oda,hogy adják-e vagy sem.Könnyű utolsó heteket!40 hetes kismami
2008. jún. 22. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem azt mondta a védőnő,hogy akkor kell frisset beszerezni,ha nem abban a városban szülsz ahol összeházasodtattok,mert ha ugyanott akkor az okmányirodában tudják ellenőrizni.Nekünk több mint 2 éves a h.anyakönyvink és nem volt belöle probléma.
2008. jún. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a kórházat kérdezd ahol szülni fogsz,mert kórházanként más és más.

Mikor hazajössz a kórházból kiadják a te és a pici zárójelentését ill. a kórházi igazolást is a támogatáshoz.

Én más kórházba jártam terhestanácsadásra ezért külön kellett kérnem a min 4 alkalommal való részvétel igazolását. Valószínű,hogy a dokid azt is a zárójelentéssel adja oda majd , nézz át mindent és hogyha nincs benne a kettő igazolás akkor kérjed.

2008. jún. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tuti!v Most szültem és így volt!
2008. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!