Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor tér vissza a menstruáció...

Mikor tér vissza a menstruáció szülés után? 5 hete szültem.

Figyelt kérdés
Hogyan védekezzek, ha még szoptatok? Nálunk az óvszer sajnos nem jöhet szóba allergia miatt. Spirált nem szeretnék. Megszakított közösülés túl kockázatos? Még nem akarunk másik gyereket egyelőre.
2008. jún. 16. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Én sajnos csak 4 hétig tudtam szoptatni, úgyhogy az 5. héten meg is jött a menstruációm, így én tablettát is tudok újra szedni. Viszont mivel te szoptatsz ezért beszéld meg a védekezést az orvosoddal, úgyis vissza kell menned a 6 hetes kontrollra és akkor meg tudod kérdezni.
2008. jún. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én hét hete szültem, de sajnos csak másfél hétig tudtam szoptatni, viszont még nem jött meg, ezért a hat hetes kontrollon az ovosom írt fel provera nevű tablettát, amit öt napig kell szednem. Ma jár le, és két három nap múlva kell megjönnie elvileg. Remélem így is lesz. Viszont mivel én is allergiás vagyok a gumira és én sem szeretnék se spirált, se tablettát szedni, ezért én hüvelygyűrűvel fogok védekezni. Ez egy szilikongyűrű amit a menses első napján kell felhelyezni(mint a tampont),ez felveszi a méhszály alakzatát, és 21 nap múlva kell levenni majd egy hét szünet. Ugyan olyan biztonságos mint a tabletta, viszont előnye, hogy a hormont amit ugyan olyan összetételben és mennyiségben tartalmaz mint a tabletta, csak nem jut be a májba, így az nem károsodik. Ez egy viszonylag új módszer de hatásos. Konzultálj az orvosoddal ha érdekel. A gyűrű neve Nuvaring és egy havi adag ára 3800- Ft.(lehet hogy pár száz Ft-al olcsóbb, nem emlékszem pontosan) Remélem tudtam segíteni. Tina
2008. jún. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. jún. 16. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!