Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik külföldön élnek, de...

Akik külföldön élnek, de magyar országra jönnek szülni azok hogyan viszik át a határon a gyermeket, kell a csecsemőnek is útlevél pl, Ukrajnába?

Figyelt kérdés

Vagy írni kell egy kérvényt , hogy hadd vigyem át mert Ukrajnába tartozik a gyermek?

Én magyar vagyok de a gyermekem Teljes Ukrán lesz.



2013. ápr. 21. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy masik EU orszagban elek, es csak ugy tudunk Magyaro-ra menni szüles utan, ha a kisbabaval elinteztük az utlevelet, ez az elsö gyerekünknel is igy volt. Eltekintettek attol, h meg nem volt nyitva a szeme a fenykepen. 2 fenykepet kellett vinni, es mind2 szülönek meg kellett jelenni a kisbabaval a konzulatuson. De erdemes tölük elötte telefonon megkerdezni, nektek mi kell, ill mi idöpontot is kertünk, mert több oras utazas. Ukrajnahoz nem tudok hozzaszolni, de valoszinüleg oda is kell az utlevel.
2013. ápr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ukrajnában élek. Annyit tudok segiteni, amennyit az ismerőseimtől tudok.

Amennyiben Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében születik a baba, akkor a kórház által kiadott papirokkal el kell menni a Nyiregyházi ukrán konzulátusra. ott kiadnak egy egyszeri átlépésre szóló útlevelet és születési bizonyitványt a baba részére. Úgy tudom 50 000 ft.

Csak igy lehet hazahozni.

Kárpátaljai magyar.

2013. ápr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Magyar àllampolgàrsàgu a baba?Ha igen akkor anyakönyvivel tudsz csinältatni utlevelet v akàr személyit is.
2013. ápr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy én Ukrajnában házasodtam és teherbe estem Ukrán az apuka a vízumom folyamatban van, itt nem akarok szülni mert itt a kórházba még akkor is fizetni kell ha csak wc-re akarok elmenni.

Magyarban meg van tb-m amivel ingyen ellátnak a kórházba.

Itt nagyon drága a sima szülés is, nekünk erre nincsen pénzünk. És hadd kérdezzem meg ez az egyszeri átlépéssel nekem kell személyesen a konzulátusra menni vagy az apuka is elmehet amíg én kórházban vagyok?

2013. ápr. 22. 12:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok, válaszoltam az üzenetedre.
2013. ápr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm megkaptam.
2013. ápr. 22. 14:19
 7/7 anonim válasza:
"magyar országra"? EMBER NEM TUDSZ ÍRNI? MAGYARORSZÁGRA!
2013. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!