Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés utáni vérzés milyen...

A szülés utáni vérzés milyen vérzés?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy átlagosan 6 hétig véreznek a nők, lehet több, kevesebb, nem is ez a lényeg, inkább arra lennék kiváncsi hogy ez milyen vérzés. Szakad belőlem, vagy egy lájtosabb menstruációhoz hasonlít. Sok vér jön ilyenkor az emberből? Bocsánat ha valaki ezt ilyen előadásomba "undorítónak" tartja hogy így rákérdezek, de tényleg érdekelne. Köszönöm.
2008. jún. 11. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Általában az első 1-2 héten erősebb menseshez hasonlít.Napról napra kevesebb és világosabb színű. Kb a 3. hét végére már inkább folyáshoz hasonlít. A 4-6. hét körül ismét menses féle lehet.
2008. jún. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Még én is a szülés előtt vagyok, de ha mindenhol azt hallom, hogy a sima betétekkel semmire nem megyek, hanem legalább Tenát vigyek be a kórházba, akkor tuti, hogy sokkal durvább mint egy átlagos menstruáció!Legalábbis az elején.
2008. jún. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.
2008. jún. 12. 08:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szia! :) szülés után közvetlenül (mivel tulajdonképpen nyílt seb van a méhedben, placenta helye) erős vérzésed lesz, és igen vigyél Tena betétet+ Tena hálós bugyit (nekem ez vált be az első napokban), minden felállásnál vagy testhelyzetváltásnál löketszerűen jön belőled a vér. ez változik majd pár nap alatt, a mennyisége kevesebb lesz, a löketszerűség megmarad. aztán elhalványodik és folyásszerű lesz a dolog. többszöri langyos tusolást tudok javasolni, ez emeli a komfortérzeted. nekem nem volt gátsebem (gátvédelemmel szültem), de akinek van, annak a gyakori tusolás a seb gyógyulását és fokozott tisztántartását is segíti.

remélem sikerült segíteni :)

2 hetes baba mamája :)

2008. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, igen segítettél.
2008. jún. 12. 10:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én 1 hónapja szültem! Én is megvettem a tenna betétet meg egy csomó másfajtát erös vérzésre. Mind ott áll a szekrényben!!!! Ne vegyéll!!!! Böven elég a normál betét, amit amugyis használsz.1-2 napig van erösebb vérzés de az sem olyan erös mint ahogy mondják!!! 1.5 hétig használltam betétet ,azóta elég a tisztaságibetét!
2008. jún. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi hogy ezt leírtad, most kicsit megnyugodtam.
2008. jún. 12. 18:01
 8/9 anonim ***** válasza:
A vérzés mennyisége mindenkinél más,inkább készülj fel a normálnál nagyobb méretű betétekkel. Nálam például elfogyott a tenna lady,még itthon is azt használtam egy hétig,a következő héten pedig éjszakai betétet.Szerintem nem hasonlít a menstruációs vérzésre,de ez is egyén függő.
2008. jún. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg egyéni, nem árt felkészülni. A Tena Lady Extra azért jó, mert nem fülledsz be tőle.

Amúgy én kereken egy hónapja szültem, természetes módon, és két és fél hétig szabályosan dőlt belőlem a vér, most meg már "csak" folyik...már állatira unom, de ez van. A sógornőmnek meg másfél hét alatt teljesen megszünt. Szóval majd meglátod!

2008. jún. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!