Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell vinni a kórházba...

Mit kell vinni a kórházba (pontosan a nyíregyháziba) a mamának, illetve a babának?

Figyelt kérdés
2008. jún. 9. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A "mamalistámat" biztos tudod használni:

hálóing

köntös

papucs

zokni

törölköző

bugyi

ásványvíz

wc papír

akasztós tusfürdő

fésü

gátsebkenőcs

telefon

telefontöltő

tányér

pohár

evőeszköz

konyharuha

szalvéta

testápoló

intim lemosó

hajszárító

hajgumi

olló

tükör

betét

zsepi

melltartó

melltartóbetét

bimbóvédőkrém

fogkrém

fogkefe

fülpálcika

arckrém

sampon

fényképezőgép

Ale First spré-gátsebre nagyon jó

kézkrém

szappan

A babáknak változó, hogy mit kérnek, vagy mit nem.

Itt Győrben 3 db pelenkát adnak, de azt kérnek Pécsen is. Én beviszem a popsitörlőt, popsikenőcsöt is, 3 rugit és 3 rövid badyt, egy zoknit, a kissapkát, egy hálózsákot, 2 textilpelenkát és egy csomi pelust. (de ennek lehet nagyrészét hazazom majd:-) A szomszédom nemrég szült, azt mondta ruhát adnak, de sok babát kiver, vagy nagy rá, és ha sok baba van, nem is elég a ruha.

Ezt a kórházban jobb ha megkérdezed, mit várnak el, de úgyis mondják első nap, és apa, vagy egy rokon tud bevinni neked, akkor sincs későn!

2008. jún. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nyíregyházi vagyok. ha babás mamás szobába mész,akkor pelust vigyél,mert csak 4-5 db-ot adnak egy napra. Popsitörlő is kell,mert az egyáltalán nincs. A köldökápoláshoz,adnak mindent. Én vittem be még kisollót(mert iszonyatosan hosszú volt a körme,bár nem szeretik ha levágják az anyukák),meg textilpelust. Másra nincs szükség,mert ruhát ők dnak,meg angol pólyába vannak a picik. A mamalista az jó amit az első válaszoló irt. Bár nem mindnere van szükség.

Viszont ha olyan szobába vagy,ahova 3 óránként iszik a picit,oda nem kell se pelenka,se popsitörlő,mert mindent a secsemősök csinálnak.

Ha valami még érdekel irj privit nyugodtan.


Üdv

34 hetes kismama

2008. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én annyival egészíteném ki, hogy ha lehet ne fehér törülközőt vigyél, hanem pirosas-barnásat, és jópár nagy méretű bugyit is.
2008. jún. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!