Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet szülés lesz a vége?

Lehet szülés lesz a vége?

Figyelt kérdés
kb 5óta keményedik a hasam kb 20-30percenként! már kicsit fáj is a hasam alja mintha össze húzodásaim is lennének(első baba nem nagyon tudom mit kellene éreznem)ülve is érzem és mostmár egy órája ingert érzek hogy wcre kell mennem de nem kell! görcsöl a hátam is! elég sokat kinyomja magát a baba és a keményedés között sokat mocorog! most még veszek egy zuhanyt hátha elmúlik és tényleg csak jósló! de ez akar szülés megindulás is lehet? C1100értekem van és 36hetes vagyok!

2013. jan. 29. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még nem a szülés, csak jóslófájások. Nekem is voltak ilyenek, de várd meg míg rendszeresen 5 percesek lesznek. Ha 2-3 órán át vannak gyakoriak,rendszeresek, akkor lehet hogy szültök.Nekem is 20-30 percesek voltak, aztán elmúlt. 2 napig így voltam. C1100 volt kedden. Meg sem gondoltam,hogy szerda este beindulnak rendesen a fájások. Másnap 13-kor megszületett a fiam, röpke 3 óra alatt burokrepesztés után. Megérzed, ha szülni kell, hidd el!Könnyű szülést!
2013. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt érzed ,hogy kakilni akkor Az már elvileg tolófájás.De én nem vagyok orvos,Nemtudom megállapítani.Semmi bajod nem lesz ha elmész a kórházba ha tudsz és megnézeted magad,legalább te is megnyugodnál.De nem Gondolomd,hogy lenne ennyire fájdalom mentes szülés.
2013. jan. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:-) én sem gondoltam hogy szülnék:-) csak hogy ez lehet e valaminek a kezdete! Én is úgy gondoltam hogy ez jósló! Azért zuhanyoztam a keményedés el is múlt már csak egy picit görcsöl a hasam meg menstruáció szerű érzésem maradt Egy enyhe! Persze ha ismét rendszeresen jön akkor bemegyek a kórházba megnézetem magam és akkor megnyugszom én is!
2013. jan. 29. 19:04
 4/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Hát nem tudom nekem a tolófájás olyan volt hogy nem bírtam volna mellette itt kérdést feltenni, de még ülni se... Az nem csak arról szól hogy kicsit fájogat, hanem piszok módon fáj. Persze olvastam én is történeteket a neten amikor kis fájdogálásból hirtelen otthon szülés lett mert annyira gyorsan haladtak a dolgok, de szerintem nem az a tipikus. Ezek inkább csak jóslók.
2013. jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak jósló volt. Bár csalókák ezek a fájások. Ha elmúlik a meleg vizes pancsolásra, akkor az nem fájás.


A kérdés címén jót mosolyogtam:) hirtelen olyan képtelennek tűnt:) asszem pihennem kéne.

Neked sok pihenést, lassan idő van.

2013. jan. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem lassan szülni fogsz (nem pár órán belül, de valószínűleg a napokban). Nekem 3 napon keresztül ment ez, amit leírtál (36+5 hetesen). Többször rendszeresedett, aztán zuhanyra elmúlt. Többször majdnem beindultam a kórházba, mert 10 perces fájásaim voltak. Nem voltak erősek, de a derekamban éreztem őket, nem a hasamban, mint a jóslókat. A 3. nap estéjén már olyan ideges voltam, hogy bementem megnézetni magam,max. hazaküldenek. Amikor bementünk, röhögcséltem, semmi bajom nem volt még, a portás alig akart felengedni, hogy szülni jöttem. Megnéztek, már majdnem 3 ujjnyira voltam nyitva. Azt mondták, fájásgyenge vagyok. Burkot repesztettek, kaptam oxit (nh azok már olyan fájások voltak, hogy csak na) és 5 óra múlva meg volt a babám. Mindenki azt mondta, meg azt olvastam mindenhol, hogyha beindul, azt úgysem fogom összetéveszteni semmivel. Hát nekem nem így volt. A burokrepestésig nem rendszeresedett és lényegében nem is fájt annyira.

Egy szó mint száz, szerintem ha még 1-2 napig ez így megy, menj be, hogy nézzenek meg, mert nem biztos, hogy ha elmúlik zuhanytól, az még nem "rendes fájás". A gyakori székelési inger pedig nem csak a tolófájásnál lehet, a szervezet sokszor kitisztítja magát szülés előtt, lehet, hogy annak az előszelét érzed (nekem us volt ilyen).

Sok sikert, könnyű szülést! Írj, hogy mi volt! 6 hetes kisfiú anyukája

2013. jan. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó először is gratulálok a babádhoz:-) meg köszönöm a választ! Már volt egy riasztás 34hetesen akkor visszatartották (3szor is megállitották)mindenféle gyógyszerrel meg infúzióval kaptam tüdöérlekőt is és benn feküdtem 3napot! Úgy volt hogy már nem is tartják vissza de mivel aztán semmi nem történt haza engedtek! És nekem akkor se voltak azok a hú de fáj fájásaim pedig mire beértük 2percesek voltak! A mai sokkal rosszabb volt csak már nem szeretnék úgy menni hogy haza is jövök mert csak jósló! Szóval azért várom hogy rendeződjön vagy valami! de jó olvasni hogy más is volt hasonló helyzetben:-)
2013. jan. 29. 20:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen :). Hát igen, hasonló a helyzet. mi is feküdtünk bent visszatartáson egy hetet a 29. héten, tüdőérlelő minden, aztán 36. hétig csak feküdtem. Így indult be kerek 37 hetesen. Ne aggódj, nem lesz baj, csak annyi mondom, ha ez így megy pár napig szerintem menj be biztos ami biztos. Lehet, hogy csak egy kis rásegítés kell, és minden megindul a maga útján. Amúgy hanyadik hétben vagy?
2013. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja bocsánat, azt már láttam (a hetet) úgyhogy semmi.
2013. jan. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
36hetes vagyok:-) minta kijöttem a kórházból én is pihenek amennyit tudok! hát ha nem múlik el biztos megnézetem magam:-)
2013. jan. 29. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!