Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülési szabadság vagy táppénz...

Szülési szabadság vagy táppénz a szülés időpontját megelőző 28 napra?

Figyelt kérdés
Véleményetekre vagyok kíváncsi, mégpedig abban, hogy a szülés időpontja előtt táppénzre vagy szülési szabadságra érdemes e menni. nem tudom melyikkel járnék jobban anyagilag....
2012. aug. 19. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
A szülési szabadságot hamarabb is megkezdheted ha jól tudom 40 nappal de pénzt csak szülés után fogsz kapni.Viszont a táppénzt kapod rendesen minden hónapban.
2012. aug. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a táppénz 60%, a tgyás 70%. ennek ellenére én csak szülés utántól kérem a tgyást, mert az összesen fél év, utána a gyed már kevesebb (70%, de maximum 106 vagy 116ezer ft)
2012. aug. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szülésig táppénzen voltam. Így szerintem jobban járnál. Hiszen fél évig kapod a több pénzt a szülés után.
2012. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
en is elotte tappenzen voltam es a szules napjatol igenyeltem a t-gyast,anyagilag igy jobban kijon
2012. aug. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szülés előtt 28 nappal vettem ki a szülési szabit.Még a kórházban voltunk amikor megkaptam az első havit.Szerintem így jobban jársz.Amiatt mert:

-Ha szülés napjától veszed ki kapod 6 hónapig a tgyást utána gyed ami a gyerek 2 éves koráig jár.Tehát még 18 hónapig gyedet.

-Ha a szülés előtt 28 nappal veszed ki akkor is 6 hónapig kapod,de így a gyerek 5 hónapos korában jár le.Utána jön a gyed ami így is a gyerek 2 éves koráig jár ami így 19 hónap.

2012. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, melyik éri meg jobban, hogy mennyi a béred.


Ugyanis ha a táppénzed több, mint a gyeded, akkor a szülésig érdemes táppénzen maradni, hiszen a tgyás ideje fix, mindenképpen 168 napig jár.


pl. ha 150 ezer a bruttód, akkor érdemes szülés előtt elmenni tgyásra, mert a gyed összege magasabb, mint a táppénzé - ezért ha hamarabb mégy tgyásra, hosszabb ideig kapod a magasabb összegű gyedet.


Viszont ha 250 ezer volt a bruttód, akkor szülésig érdemes táppénzen maradni, mert a táppénzed magasabb összeg, mint a gyeded, így ha szülésig maradsz táppénzen, akkor azt kapod tovább, és az alacsonyabb összegű gyedet rövidebb ideig.

2012. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Ja, és az sem mindegy, hogy mennyi biztosításban töltött napod lesz a szülésig, mert NEM jár automatikusan a kicsi 2 éves koráig a gyed, ha pl. csak 365 napod van, akkor érdemes táppénzen maradni szülésig, tekintettel arra, hogy ebben az esetben a gyed a tgyás lejártát követően tart 365 napig, ha 28 nappal hamarabb kezded a tgyást, akkor a gyedet kapod kevesebb ideig.
2012. aug. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat.
2012. aug. 20. 09:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!