Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valakinak egész terhessége...

Ha valakinak egész terhessége alatt sok magnézium tablettát kellett szednie és hirtelen abbahagyja, akkor attól megindulhat a szülés?

Figyelt kérdés
36 hetes vagyok és eddig napi 4*2 magnézium tablettát kellett szednem a sok keményedés és görcsölgetés miatt, de most azt mondta a dokim, hogy hagyjam abba a szedését, mert már az sem baj, ha megszülök....
2008. máj. 7. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért kellett magnéziumot szedned,mert sokat keményedett,görcsölgetett a hasad,ami vetéléshez/koraszüléshez vezet.Mostmár a magzat teljesn életképes,és nem lesz baj,ha idő előtt megszületik.Amúgy is a 38. héttől nem nevezzük koraszülöttnek.Tehát valószínűleg előbb-utóbb be fog indulni a szülés,de valószínűleg nem azonnal fog,hanem akár kihordhatod a 40 hetet is.Tehár ne valami olyanra számíts,hogy ma este beveszed az utolsó magnéziumokat,és holna estére meg is szülsz.

Könnyű szülést!

2008. máj. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Igen azért kellett szednem mert sokat keményedik a hasam és görcsölgettem is. Én sem úgy gondoltam, h mindjárt másnap megszülök, hanem pl egy hét... Gondolom mostantól rengeteget fogok keményedni, ami a méhszájra is hatással van....stb.
2008. máj. 7. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is most fogom elhagyni, én 3X2-t szedtem. De 36 hét után már nem koraszülött a baba. 36-38 hét között mindenképp abba kell hagyni a mg-ot, mert elnyomja a jóslófájásokat.

ne félj, szeritnem ki van ez találva:-)

2008. máj. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hihi, én is emiatt szedtem magnéziumot, aztán mikor abbahagytam, 2 hét eltelt és semmi, még annyit se keményedett, mint előtte :)

Végül indították, de a baba szívhangja volt rossz, azért.

2008. máj. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!