Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40. hetes terhes vagyok még...

40. hetes terhes vagyok még zárt a méhszáj van még 2-3 napom a szülésig? Papás szülés lenne, de a páromat holnap 2 napra külföldre küldi a főnöke. Menjen vagy ne?

Figyelt kérdés
2008. máj. 7. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ha a helyedben lennék,meggyőzném,hogy ne menjen el.Mi van ha közben megszülsz és lemarad egy csodálatos élményről(amugy meg sgítségre lessz szükséged).Könnyű szülést:-)
2008. máj. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nos,az hogy most mi van az nem azt jelenti,hogy 1-2 óra múlva is az lesz.Tehát a méhszájad elkezdhet kinyílni,és elfolyhat a magzatvíz egy pillanat alatt is.

A többi előjellel,jóslófájások,arcváltozás stb,h állsz?

Ha 3nappal ezelőtt kell válaszolnom azt mondom menjen csak.Azóta egyre komolyabban jelentkeznek a szülés előjelei,és már minden órában várom,hogy végre tisztességesen beinduljon.

2008. máj. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Engem 3 orvos vizsgált meg délután 4-kor és azt mondta nem fogok még szülni, a páromat hazaküldték (én már bentfeküdtem, mert letelt a 40 hét), teljesen zárt méhszáj, méhösszehúzodás semmi. 5-kor felhívtam, hogy jöjjön vissza mert szülünk. Elfolyt a magzatvíz és 7-kor már kezemben foghattam a babócám. A vizsgálatokól számítva nem telt el 3 óra. Erről ennyit.
2008. máj. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne menjen!!!
2008. máj. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sem engedném ..:)
2008. máj. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem se menjen ilyenkor. Garantált, hogy akkor indul be a szülés, amikor nem lesz itthon. Én amikor születtem, még 3 hét lett volna hátra, anyu elengedte aput egy két napos valamire a munkájával kapcsolatosan. Mire hazaért, én már idekint nyivákoltam!:-)) Ebből okulva a párom - bár még csak 31 hetes vagyok - el se mozdul mellőlem, ha mégis elmegy pár órára - pl. meló - akkor a kezében van a mobilja. Pedig nekünk remélhetőleg van még időnk.:-)

Könnyű és szép papás szülést!:-))

2008. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha elmegy, valőszínűsíthetőleg lesz Benned egy kis feszültség ami esetleg könnyíthet a szülés beindulását. És még itt van a jó öreg Mörphi is... Ha biztonságban akarjátok kivárni az időt,lehet az a jó, ha Párod megbeszéli a Főnökével, hogy most ne ő menjen. Bár nem is értem, mert a Főnök is gondolom tudja, hogy a napokba kopgtat a gólya, akkor miért őt kéri fel az utazásra....:o(
2008. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 37 hetesen az mondta pénteken a dokim, hogy szerinte hétvégén baba lesz, mert kinyilt és felpuhult a méhszáj, ctg fájásokat mért és minden jel arra utalt, hogy hamarosan szülök. Aztán a lányom úgy gondolta, hogy hideg van és várta a jóidőt a 42. hétig.:-) Szóval az, hogy zárt a méhszáj nem jelent semmit. Viszont, ha akkor szülsz, amikor nincs itthon a párod, akkor téged megvon az apás szülés élményétől, saját magát pedig a gyermeke világrajöttének átélésétől. És ezt soha semmi nem pótolja, át kell élni. Nem ér annyit a meló...
2008. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, nem ment el, de gyerek még sehol. Furdal a lelkiismeret, de ezt talán könyebb lesz feldolgozni, minthogy egyedül legyek a szüléskor.
2008. máj. 8. 15:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne legyen lelkiismeret furdallásod, inkább Ő maradjon otthon, mint Te szülj egyedül:)


Az én párom már nem mer elmenni messzire dolgozni, elvileg 4 nap múlva szülök-de már buszozni sem enged.

Mert mi van ha, meg neki itt kell lenni, időben hazaérnie...


Kicsit már komikus, ahogy "parázik". De örülök, inkább ilyen legyen, mint az elentettje.

2008. máj. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!