Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A párommal magyarok vagyunk...

A párommal magyarok vagyunk német országban dolgozunk, itt is szeretnénk élni. Terhes vagyok. Ha ide kinn szülöm meg a babát itt is tudom anyakönyveztetni, vagy csak magyarban? És milyen nyelvű nevet kell adnom neki?

Figyelt kérdés

2012. jún. 9. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi Ausztriában élünk. Szerintem nem sokban különböznek itt a dolgok.

Miután megszülsz, kapsz egy német anyakönyvi kivonatot. Azzal be kell mennetek a Magyar Nagykövetségre, meg mindenféle papírral. Ha házasok vagytok a magyar házassági kivonattal, ha nem akkor apasági nyilatkozattal, meg még nem tudom pontosan mivel. (ha felhívod az ottani nagykövetséget, biztos megmondják mi kell. Kaptok útlevelet ideigleneset, ha kéritek, vagy asszem 2 hó a rendes útlevélig, ami 2 évig érvényes.

Én angol nevet adtam a fiamnak, úgy is írták a magyar papírjaiba, ahogy angolul kell, nem magyarosították.

2012. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Velünk kb. ugyan ez a helyzet, csak mi Szlovákiában vagyunk. Én is itt fogom megszülni a kicsit, és itt is lesz anyakönyveztetve. Ebből adódóan ő szlovák állampolgár lesz. Nevet szerintem bármilyet adhattok neki ti is, bár ezt nem tudom pontosan...mi közel vagyunk a határhoz.

Ha a TB fizetve van utánad, akkor jogosult vagy az anyagágira is, legalábbis itt így van.

2012. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés, nekem férjem német, és sok magyar pár ismerösöm van.


Az tuti itt anyakönyvet nem kaphat a gyerek, mert azt csak szülö jogon (vagy adófizetés vagy letelepedés jogon) kaphat a gyerek. Ha már több mint 5 éve itt dolgoztok bejelentve, akkor egyszerüen kérjétek az állampolgárságot, és a gyerek is megkapja szülö jogon. Ha kevesebb ideje vagy itt, akkor hívd fel a konzulátust Münchenben és ök megmondják.


Lányom apja jogán németnek született, és késöbb csináltattuk meg a magyar anyakönyvet otthon.

De itt születési anyakönyvet németet nem kaphat csak úgy.


Amit még tehetsz hogy ahol amelyik városban szülni fogsz ott is meg kell a standes amt-nál hogy is megy ez, mert valami hivatalos doksit kapnod kell onnan is, hogy megszületett.

Èn elöször mindenképpen münchent kérdezném meg.

2012. jún. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!