Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha mondjuk a szülész orvosnak...

Ha mondjuk a szülész orvosnak 40ezret tudok adni, akkor a szülésznőnek mennyit adjak? És ha császáros leszek?

Figyelt kérdés

Segítsetek eligazodni légyszives a PARAszolvenciában :D


És kinek adtatok még? pl: csecsemősök...

Vagy nem adtatok?



2012. máj. 16. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most az a kérdés, hogy választott szülésznő/orvos, vagy ügyeletes.

Én a választott orvosomnak adtam 50.000 Forintot, úgy, hogy a terhességem alatt összesen 20 forintot fizettem neki a 9 hónap alatt --> a doki a terhesgondozásért és szülésért összesen 70 ezret kapott.


Szülésznő ügyeletes volt, neki semmit nem adtam, hisz a munkaidejében volt bent, és a munkáját végezte.


A csecsemősöknek szintén nem, eleve is nagyon bunkók voltak mindenkivel.


Annyi, hogy mikor jött a férjem értem, hogy megyünk haza, akkor hozott 2 ajándékcsomagot: 1et a csecsemősöknek, 1et a szülésznőknek (nálunk csak szülésznők vannak az osztályon).

2012. máj. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Senkinek se adjál, Magyarországon 2012-ben a szülés ingyenes. Persze, ha rendesek, és te nagyon meg vagy elégedve, választhatod az ajándékkosár, vagy hálapénz dolgot, 10eFt elég, én pl. pont az orvosnak nem adok azért a fél óráért, de ha a szülésznő rendes, akkor kap lóvét. Tehát ne döntsd el, hanem csak akkor ha "hálás" leszel, mert rendesek.
2012. máj. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

muszáj sajnos fogadnom dokit, mert nem egyszerű a helyzetem, és nem lenne szerencsés, ha úgy mennék be, hogy nem tudják a kórelőzményemet :S

és ha fogadok, akkor tejelni kell.

2012. máj. 16. 12:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megyeszékhely Észak-Magyarországon:

fogadott orvos 40-70 ezer, attól függ, mennyit tudsz rászánni. Császárnál ugyanennyi.

Szülésznőnek 20-30 ezer, de ha császáros leszel, akkor nem kell szülésznő.

Én hétvégén szülök, császárral: orvosnak 50 ezer, szülésznő nem kell.


Nővérek:

vannak az osztályos nővérek és külön a csecsemősök. 2 éve szültem a kislányomat, akkor 2 nagyon rendes nővérnek adtam 2-2 ezer Ft-ot, és 2 csecsemősnek szintén 2-2 ezret. Amikor mentem haza, vittem az osztályra kávét, Complettát és anyósom sütött 2 tepsi sütit.

Idén a nővérek nem kapnak pénzt, apró ajándékcsomagokat készítettem elő, 6 db-ot, ezeket fogom odaadni annak, aki megérdemli. Avon termékek, gyertyák, ilyesmi. Talán ennek jobban örülnek mert maradandó.

2012. máj. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szuper ötlet, köszönöm!
2012. máj. 16. 14:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, örülök hogy jó az ötlet. Abból jött, hogy egyszerűen mindenkinek nem lehet pénzt adni, és manapság a nővéreknek sem lehet 1.000 Ft-ot adni mert nem nézik semmibe. Mi pl Avonozunk a Párommal, így jóval olcsóbban vásároltunk termékeket és 1 csomagban pl van 1 tusfürdő-1 testápoló, vagy 1 elegáns gyertya, egyik sem haladja meg az 1.000 Ft-ot, mégis mutatós, celofánba becsomagolva. Celofánt a virágboltba vettem, 100 Ft/ív, ebből 2 csomagolás kitelt.

Most külön szobába kell mennem az alapbetegségem miatt, 2500 Ft/nap, nekünk azt is be kellett kalkulálni, így már tényleg nem maradt plusz pénz a nővéreknek.

Könnyű szülést Neked! :)

2012. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Huh akkor csak nálunk ilyen drága minden... Budapest, elvileg az egyik legdrágább kórház... Doki csak a szülés 100.000, persze, ha fogadott, előtte magánrendelés, minden alkalom 10.000. Szülésznő, ha fogadott kb 30.000, első szülésnél még van felkészítés is az 15.000, csecsemősnővért is lehet fogadni kb 10-20.000 és az egy ágyas szoba 7000/nap, ha ezt azóta nem emelték... Mert kinézem belőlük... :S
2012. máj. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7.nek

Ennyi erővel elmehetnél magánkórházba is. Ezek az összegek még azt is kifutnák.

2012. máj. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok. Hát lassan tényleg... :D

Amúgy néztem magánkórházat is, de ott egy sima szülés 700-800ezerre jönne ki a végén... Azért a sima kórházban egyenlőre ehhez képest nem fizetünk olyan sokat, bár a magánkórházba ennyiért úgy ugrálnak, ahogy fütyülsz MINDENBEN! Élvezném, de azért ennyi pénzem nincs! :(

2012. máj. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!