Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikortól számít -ismét-...

Mikortól számít -ismét- "első" szülésnek?

Figyelt kérdés

9 éve szültem a fiamat, és pár hét múlva fogom a lányomat.

Szeretnék gátvédelemmel szülni, aminek nincs akadája.

De sokan mondták, hogy ennyi idő után már nem biztos, hogy sikerülni fog-mert ez szinte olyan mint az első szülés.


Tapasztalata valakinek?

Köszönöm


2008. ápr. 21. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én pont multkorában beszélgettem az orvosommal erről,és ő azt mondta,hogy aki már 8-9-10 éve,vagy annál régebben szülte az elsőt azt már úgy tekintik,mintha első szülő lenne.

De kérdezd meg a dokidat.

2008. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szerdán megyek hozzá, rákérdezek:)
2008. ápr. 21. 19:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is 10 évet hallottam,de mi köze ennek a gátvédelemhez?(Bocs most belekérdeztem a kérdésedbe.)3. gyerekemet szültem az elsőnél fel se merült a gátvédelem,4 kilós volt a baba,első szülés,rutinból vágtak.Másodiknál egy picit vágtak,a harmadiknál meg úgy védte a gátat a szülésznő mintha muszály lenne(az én 2×varrott gátamat)aztán repedtem,ha vágtak volna megkímélnek pár roppant kellemetlen pillanattól ami akkor óráknak tűnt.Ráadásul nekem nem volt bajom a varrásaimmal,gátsebeimmel stb...Szép szülést neked ,és kívánom,hogy úgy sikerüljön ahogy te szeretnéd!
2008. ápr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerettem volna gátvédelemmel szülni, erre mondták, hogy lehet már nem sikerül...amire bármikor-bárkinek esélye van.


Igazából azt nem értem, hogy miért számít "első" szülésnek, miben más?

2008. ápr. 21. 21:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én 7 év különbséggel szültem a lányaimat. Először vágtak, a további 3 szülésemnél gátvédelmet alkalmaztak. Nem repedtem még picit sem. Fel sem merült a gátmetszés. Teljesen más volt az biztos. Ha jó a szülésznő és nem kell siettetni a szülést, akkor van ideje a gátnak arra, hogy kitáguljon. Persze az sem lenne utolsó ha belátnák végre, hogy a szülés hanyatt fekve a lehető legrosszabb megoldás a mamának. A baba teljes súlya a gátra nehezedik, így sokkal nagyobb a gátsérülés esélye. Ha engednék függőleges testhelyzetet, akkor pedig körkörösen eloszlik. De ezt csak ti kismamák tudjátok kiharcolni, mert az orvosnak a legkényelmesebb a műtéti (háton fekvő, láb kengyelben) pozíció. Legyetek bátrak és ne hagyjátok magatokat leszerelni. Kitartást kívánok hozzá!

Majorné Zsuzsa (dúla)

2008. ápr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

én gátvédelemmel szültem első babámat 2 hete. 4200 grammal született, minden vágás és repedés nélkül. Ha jó a doki és szülésznő, mindegy hanyadik babád és hogy mikor szültél előtte vagy nem szültél. A természet csodákra képes, ha időt hagynak neki. Gátmasszázst csnálj, és igyál várandósok teáját. én homeopátiás bogyókat is szeddtem, de az inkáb a lelki felkészülés miatt kellett. 36. héttől javalltak ezek a "terápiák". hajrá!!!!!!!!

2008. ápr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!