Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehetöseget kaptam (veszelyezt...

Lehetöseget kaptam (veszelyeztett kismamakent) hogy valaszthatom a programozott csaszart is. Leirnatok az altalatok gondolt pro es kontra velemenyeket? Ti elnetek ezzel a lehetöseggel?

Figyelt kérdés
A medencecsont porcaimmal vannak gondok. Az orvos szerint meg tudom szülni termeszetes uton is, de a fent leirt progr. csaszart is engedelyezik ilyen esetekben. A dilemamat persze nem akarom ratok haritani, de mindenkeppen erdekelne, hogy ki hogyan velekedik. Köszönöm a segitseget.
2009. jún. 24. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! én talán a természetes szülést választanám, mert könnyebb regenerálódni utána. viszont ha az egészségedet veszélyezteti, akkor inkább császár. mert a babót nem csak megszülni kell, gondoskodni kell róla, fel kell nevelni. és ehhez anyának is a lehető legjobb egészségben kell lenni.

nagyon nehéz kérdés. az orvosod véleményét kérd ki. ha szerinte kevesebb az esélye a komplikációknak (tehát ő szívesen vállalja a sima szülés levezetését), bízd rá magad.

nem ártana, ha megkérdeznél másik orvost is.

Jó egészséget, könnyű szülést!

2009. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos szerint nincs akadálya a természetes szülésnek, akkor azt választanám. A császár mégiscsak egy hasi műtét tizen egynéhány centis vágással, és az összes műtéti kockázattal. Ha viszont az állapotod romlása várható a megterheléstől, akkor inkább császár, mert a babának a lehető legegészségesebb anyára van szüksége.
2009. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Szia

szerintem mindenképp indulj neki természetesen!Tapasztalt császárosnként elmondhatom, elég kiábrándító, semmivel sem fájdalommentesebb.Hamarabb rendbejössz, a császárosoknak napokig még pokoli fájdalmaik vannak.Ráadásul egy nagy hasi műtét, ahol bőrt-izmot,méhet vágnak.A sima szülés után már pár órával vidáman sétálgatnk az anyukák.Sok sikert!

2009. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Az első gyermekem (lepényprobléma miatt)császárral született,abszolut jól ment minden,az első felkelés az ágyból kicsit fájt,de azután alig volt fájdalmam.De utána bennem volt,az hogy én nem szültem!A második csemete esetén is felmerült a császár,de olyan villámgyors volt,hogy 10 perces fájásoknál már 4 ujjnyira nyitva voltam,a szivhang jó volt,ezért SZÜLHETTEM!Mint egy gyors vonat úgy robbant ki a világba 2 fájással,utána elaltattak a császárheg ellenőrzése miatt.Nagyon nehezen ment 1 hétig a pisilés,mert a kisfickó sebes születése miatt bevérzett a gátam,és ez fjt jó darabig.De most indulnék szülni,ha erről lenne szó!!!Ennél nagyobb élmény nincs a világon!Szép szülést kivánok!
2009. jún. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a sok kedves, segitöszandeku valaszt. A termeszetes szüles fele hajlok en is, de az is teny, amit ti irtatok, hogy ki tudja utana milyen a "nyügömböl" eredö fajasok varhatoak majd. Erre a dokim sem tud semmi biztatot mondani, csak annyit, hogy a szülest követö röntgen felvetel utan tud csak konkretummal szolgalni, hogy var-e ram medence mütet vagy sem... :( Mert ugye most a baba miatt teljesen ki van zarva a röntgenezes, erthetö okokbol. Tehat a szivem szerint termeszetes modon hoznam vilagra a kislanyomat, de mi van, ha sokat roncsolodik közben "bennem minden", es utana le leszek "pukkanva". Sajnos igazan segitsegem sem lesz, egy-egy napra talan ... tehat ezt a kerdest alaposan at kene ragnom. Megegyszer köszönöm, hogy elgondolkodtatok, es velemenyeztetek a kerdesemet.
2009. jún. 24. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak programozott császáros tapasztalatot tudok irni. Nekem semmi bajom nem volt vele. És ha lehet a következőt is igy szeretném. 6 órával műtét után felkelhettem, na ez piszkosul fájt, de utána óráról órára jobb lett, este pedig (délben műtöttek) már a picivel a kezemben sétálgattam. Másnap már törökülésben szoptattam, egy hét múlva szedtek varratot, utána már semmi nem fájt még egy kicsit sem, max érzékenyebb volt a heg. Első perctől kezdve egyedül láttam el a babát, ami semmi nehézséget nem okozott számomra.

Persze mindenki más és más, van aki sokkal nehezebben viseli a dolgot. Én pl borzasztóan paráztam a szüléstől, mert fiatalon nagyon erős menzis görcseim voltak, amit csak injekció múlasztott el és addig fel sem birtam kelni. Ha erre gondoltam terhesség alatt kirázott a hideg.


Bár ha másik oldalról nézem a dolgot, azt mondják a természetes szülés jobb a babának.

2009. jún. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én császáros voltam,majdnem egy éve.

A véleményem az,hogy ezt,ne válaszd.

Engem borzasztóan megviselt minden értelemben,azt hittem,a felállás után,hogy menten elpusztulok.

Nekem iszonyúan fájt,azt hittem,nem leszek többet ember.

Ha lehet,szülj természetesen!

Sok boldogságot!

Majdnem 1 éves kicsi fiú anyukája

2009. jún. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A vélemények után talán szeretnél mélyebben is belemerülni a hiteles forrásokba, hiszen ez a te döntésed lesz. A www.maternet.hu online szülésfelkészítő tanfolyamon sok kérdésedre választ találhatsz és talán könnyebb lesz a döntés :)

Nagyon szép szülésélmény kívánok neked!

2009. jún. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Én császárral szültem 9 hónapja, és szeretném a következő babát is így szülni.

Nekem faros volt a babám, nagy is és hosszú is. Rettegtem attól, hogy hosszú órákig vajúdok, majd áttolnak császározni. Ha már műtét, akkor ne vajúdjak. 2 hét túlhordás után, alig egy ujjnyira nyitva, mikor az oxitocinra sem reagáltam, akkor nem erőltették a vajúdást, hanem megcsászároztak. Nem mondom hogy sétagalopp, de kibírható.

2009. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!