Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38 hetesen 1-es fokban érett...

38 hetesen 1-es fokban érett lepény? Meddig normális az 1-es fok? Melyik érettség (1-3) a normális szülésnél? Aggódom, enyém nem öregszik? Lassan szülök. Tüdeje vajon érett már így? Vagy ez változhat pár napon belül is, mármint az érettsége?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Az érettség ilyenkor már nem jelent semmit.Én is 1-el mentem szülni 39 hetesen.Annál jelenthet az érettség gondot,pl.akinek már 30 hetesen 3-as. Minél öregebb a méhlepény,annák kevesebb tápanyagot bír átadni a babának.
2009. jún. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Ha csak most lett 1es fokban érett az nagyon jó :) akkor mindent megkap még a babád :)

általában a 34.hét környékén szokott 1-es fokban érett lenni, és a terhesség vége felé általában már 2es.

Nekem is 39 hetesen még 1es érettségű volt, és mondta is a doki hogy hát amiatt tuti nem fogok előbb megszülni, mert már nem jó a lepény vérellátása..

Túl is hordtam a fiam 10 nappal.

Nem azt mondom hogy ez mindenkinek így van, hanem hogy 38 hetesen teljesen jó az 1es és hogy ha most megszületne is a babád akkor sem kéne neki már tüdőérlelő meg semmi ilyesmi, mert már érett a külvilágra :)

2009. jún. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


0-3ig van a skála. A "0" lepény azt jelenti, hogy maximálisan kiszolgálja a babát, "éretlen"; ahogy növekszik a baba utána úgy válik a lepény egyre öregebbé,érettebbé úgymond "meszesedik"; vagyis egyre inkább csökken a kapacitása. Amikor a 2-3. fok közelében van a természet rendelkezése szerint elindul a szülés. Ez persze lehet első foknál is , meg 3-nál is, változó. Én azt tudom, hogy 37. héten még egyes érettségű volt; rákövetkező hétre már 2es, amikor meg megszültem már eléggé meszesedve volt- legalábbis ezt mondták a szülőszobán.

2009. jún. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

már a 30.hétben is egyes volt!

de úgy látszik ez nem változik:)

köszi a válaszokat!!!akkor érett a kis tüdeje!ez jó hír!

2009. jún. 16. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!