Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nálatok hogy volt szülés...

Nálatok hogy volt szülés előtt és után?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hülye kérdés, de sok helyen olvasom, hogy vajúdás közben ha akár pisilned is ki kell menned, akkor szólni kell a szülésznőnek, mert nem mindegy mikor mész ki. Ez igaz? Miért van így?

Illetve császár után meg nem lehet több óráig felkelni, ha jól tudom pelenkát raknak alád, akkor mi van ha pisilned kell? Akkor beleengeded a pelenkába, magad alá pisilsz?

Bocsi ha hülye a kérdés, de szerencsére még nem voltam eddig ilyen helyzetben.


2012. febr. 2. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vajúdásnál azért kellett szólni, ha kimész pisilni, mert rám volt kötve az NST. De akárhányszor kimehettem, nem szóltak érte. Legalább kicsit sétáltam, amit ugye az NST-re kötés gátol. Meg olyankor kikötötték az infúziót. De azt hamar megunta a szülésznőm, mert kb. a 3. alkalomnál már csak leakasztotta a zacsit, és odaadta, hogy vigyem magammal. :)
2012. febr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem kiküldtek pisilni, már a vége előtt, addig nem kellett, illetve akkor sem éreztem, h kellene, gondlom a nyomás miatt küldtek ki, h a szülőágyon ne pisiljek:)


Pelenka nyilván azért van, h abba pisilj, amíg nem kelhetsz fel.

Nekem nem volt császárom, de úgy gondolom, igen, addíg pelenkába pisilsz.

2012. febr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
császár után katéter volt, amíg magam nem tudtam intézni a dolgomat, kb. 12 órán át. Azt még műtét előtt felteszik.
2012. febr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már a szülőágyon feküdtem NST-vel mikor szóltam, hogy pisilnem kell.Erre aztmondta a szülésznő, hogy csak nyugodtan, azért van a lepedő a lábam között, hogy felfogja a magzatvizet és egyebeket, majd kicseréli!Hát nekem nem ment, de kimenni nem engedtek, így azt gondoltam, hogy maximum lepisilem a dokimat:D

Aztán végülis császározni vittek, így kötöttek be katétert ami 24 órát volt fent.

Egyébként császár után azért kell sokáig feküdni, hogy kiürüljön az érzéstelenítő.Meg amíg le vagy bénulva amúgy sem tudnál felkelni.Viszont durva migrén lehet belőle ha erőlködsz és még vérrög is kialakulhat!

Pelenka nálunk nem volt:)

2012. febr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is kiengedtek... Én állva vajúdtam 9 órát, úgy volt rajtam a ctg. Ha szóltam hogy mennem kell, levették a tappancsokat a pocakomról és már mentem is. Bár nehezen, nagyon el voltak fáradva a lábaim, az álladó állástól! Császárosoknál katéter van és így van min. 12 órát nem kelhetsz fel, van ahol többet...
2012. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt semmi kényelmetlenség, időről időre ugyan megnézték nstvel a baba szívhangját, 100%, hogy hosszabban kéne rajtunk lenni, meg fuzit se kaptam.

Az első szülésemnél 12órán át ugráltattak, hogy beinduljon, így akkor mentem ki, amikor akartam, igaz jeleztük, hogy ha baj van merre keressenek.

A lány 2óra volt, vele a beöntés után voltam, meg miután megszületett nem volt idő újabb adagot termelnem. Sima szülésnél(eddig kettő után), ahogy a doki rendbetett még a szülőágyon ágytálba illik produkálni elsővel egyedül, másodikkal katéterrel?(kis csövecske, ami nem végződik zacsiba csak levezeti a cuccot) segítettek egyet pisilni.

2012. febr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Felénk is azért kell szólni a szülésznőnek, hogy levegye az nst-t.

Császár után az érzéstelenítés/altatás miatt nem lehet felkelni. Érzéstelenítés után a fejedet sem emelheted. Nem pelenkát, hanem betétet raknak alád, mert császár után is ugyanúgy van vérzés, mint hüvelyi szülés után. Nem kell magad alá pisilned, mert katéter van fenn amit már a műtét előtt feltesznek.

2012. febr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor én szültem, akkor kaptam infúziót és ezért nem tudtam kimenni WC-re, de nem hazudok szülés közben körülbelül 15x kértem ágytálat, mert annyira kellett pisilnem, és pisiltem is érdekes módon. Megemeltem a popsim, alám az ágytál és mehetett. Szülés közben meg ha jön, akkor jön, közben mossák langyos vízzel, legalábbis nálam így volt, igaz szülés közben szerencsére nem kellett, mármint a főrésznél! :D A rendes szülés után bezzeg amikor mindennel végeztünk, akkor mondták, hogy pisiljek, hogy a méh össze tudjon szűkülni, szerinted tudtam?! Áh dehogy katétert dugtak fel! Annyira el voltam fáradva, hogy a pisilés se ment! :D Császár után pedig 12 órát kell feküdni, ha jól tudom! Elég hosszú idő! DE A SZÜLÉS GYÖNYÖRŰ!!!!!
2012. febr. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16 órát vajúdtam addig mászkáltam,aztán végül császároztak,katétert kaptam,éjjel 11 kor mütöttek,mánap este 6kor kelhettem fel,akkor vették csak ki a katétert,szóval nem kell bepisilni,és tényleg tesznek valami pelenka szerűséget,de nem a pisi hanem a vérzés miatt!
2012. febr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!