Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE 1. számú klinikáról...

SOTE 1. számú klinikáról (Baross út) vélemények?

Figyelt kérdés
Mit kell vinni szülőszobára és a babának, mit adnak, hogy állnak a dolgokhoz? Pozitív és negatív tapasztalatokat is várok.
2012. jan. 17. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Szülőszobán adtak hálóinget. Szülés után lezuhanyozhatsz, átöltözhetsz, arra jó, ha viszel már saját hálóinget, bugyit, betétet és köntöst.

Kortyonként ihatsz szülés közben vizet, egy fél litereset vihetsz nyugodtan. A szülésznők és az orvosok is nagyon kedvesek, figyelmesek voltak, kivétel egy dokinő és egy fiatal szülésznő, de ezt leszámítva jó volt minden. A szülőszoba nagyon jó, kényelmes, világos, tágas, nem volt vele bajom. A zuhanyzó rész is szépen rendben volt. A babát pólyába rakják és adnak rá egy aranyos kis fehér inget, ezt később az esti fürdetéskor lecseréltetheted a saját ruhátokra, de ha nem viszel neki, az sem baj, minden nap adnak rájuk tisztát. Pelenkát, popsitörlőt neked kell vinni, köldök ápoláshoz adnak mindent. Minden csecsemős szobában van sterilizáló folyadék, abban lehet a cumit és a baba dolgait tisztítani. Neked kaját mindennap adnak, a babának kérhetsz sima vizet és tápszert is, ha nem indulna meg a tejed. A víz sima, nincs benne cukor, nyugodtan adhatod a babának!

A csecsemősök aranyosa, segítőkészek, viszont a baba folyton veled van, nem veszik be még addig sem, míg fürdeni mész, mi a szobatársakkal vigyáztunk egymás babáira, amikor valakinek valami "dolga" volt.

Hu, most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha gondolod kérdezz nyugodtan, 2011 márciusban szültem ott.

2012. jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hú, ugyanazon a SOTE 1-en szültünk?? :)))

Én 2009. decemberében szültem ott, és szinte semmiben nem egyezik a tapasztalatom........

Sürgősségi császárral szültem, a műtőben 18 fok volt, majd' odafagytam.

Utána majdnem 24 órát nem láttam a kicsit, úgy szöktem le az újszülött osztályra. A kaja tényleg jó, csak a császár miatt 4 napig tejbegrízt ettem.

A kisfiam lába szederjes lila volt a hidegtől, a pólyában csak egy vékony rékli volt rajta.

A csecsemősök kritikán aluliak, hogynemondjam bunkók, este fél 10-kor üvöltve nézték a babák feje fölött a Megasztárt.

A gyerekorvost nem is láttam, azt is véletlenül tudtam meg, hogy az első éjszakát a PIC-en (újszülött-intenzív) töltötte a fiam.

Az ügyeletes dokinő műtött, vele mondjuk nagy szerencsém volt, az ő határozottságán múlt, hogy a kisfiam gond nélkül megúszta (tachikard lett, ezért volt a császár).

2012. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Októberben szültem ott sajnos nagyon negatív tapasztalataim vannak.

Volt fogadott orvosom,akihez 9 hónapig jártam,és nem ért be a szülésemre.Reggel 10re értünk a kórházba,az ügyeletes doki mondta,hogy ez már szülé lesz,akkor felhívtuk a fogadott orvost,és délután 15.25ig nem tudott beérni.Igazad 9 hónapon át 20-25 e ft-ot adtuk neki minden vizsgálatért a magánrendelőben.Az éppen ügyeletes doki normális volt,igazad az utolsó 5 percre jött be ő is,persze,rutinból vágnak gátat,már ez se hagynám...Mindenképpen nagyon alapos nézz utána mindennek,én sajnos nem igazán tettem,megbíztam az orvosomban,kár volt,a neten jót nem is lehet róla olvasni..A csecsemősök szerintem is kritikán aluliak,amikor este 10órakor hangosan megy a rádió1 az üjszölött kisbabáknál,az azért nagyon durva tud lenni.A szobák elég koszosak,a mosdókról,takarításról nem is beszélek.

Sose szülnék ott többet.

2012. jan. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs a sok helyesírási hibáért,a fiam besegít:):)
2012. jan. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most nyáron szültem ott császárral.nekem a műtőben,műtősökkel semmi rossz tapasztalatom nem volt.n4kem nem kellett leszöknöm megnéznem a babám,hanem leengedtek a párommal(tolószékkel mentem),sőt fel is hozták a babát délután.nincs nagy tisztaság,ez tény.és nem nagyon babusgatják a babákat a csecsemősök(amúgy szerintem sehol!!!)mondjuk én nem is "adtam le"őt.de sztem semmi baja nem lett volna,ahogy a többi gyereknek sem.segítségre nagyon ne számíts nővérektől sajnos.inkább a szobatársaktól lehet segítséget kérni.én sokkal,de sokkal rosszabbra számítottam(itt tájékozódtam én is)egyáltalán nem annyira vészes,mint amennyire itt leírják.a fürdő az tényleg nagyon nagyon gáz.de sajnos ez azért van,mert sok nő olyan igénytelen,hogy a belem kifordul!!Hiába jöttek a takarítók napi 2*,3 óra múlva már undorító volt a fürdő...na mind1.számíts a lehető legrosszabbra és nem ér meglepetés.(de túl fogod élni.) úgyis a babával leszel elfoglalva..pelenkát,popsitörlőt vigyél.én ruhát is vittem neki.

2012. jan. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én októberben a sotén szültem, simán. A szülésznők és a doktornőm nagyon rendesek voltak. A szülőszoba, tiszta, rendezett. A gyermekágyas szobákról már nincs ilyen jó véleményem! Lepukkantak, büdösek, koszosak, a fürdőt vagy 8-an használják. Csecsemősök lesz.rnak, ha kérdezel valamit, még te vagy a hülye! A gyerekorvost sose láttam. A babának érdemes body-t bevinni, és odaadni fürdetés előtt a nővéreknek. Tápszert nem szivesen adnak! Nálunk jól lecseszték szobatársam ha ment h enni kéne a gyereknek! Nekem se indult be a tej, a gyerek 3 napig jóformán vizen élt, mert csak 1 szer adtak tápszert és arra is húzták az orrukat, mondván: anyuka, nem tápszerezni kell hanem szoptatni! Értem én, de miből? Azóta sincs tejem. :-/ Mindegy, legközelebb /pár év/ okosabb leszek! Viszek tápszert meg forralt vizet, mikró van a szobákba. Nem hagyom a másodikat is éhezni, meg 3 napig ordítani!
2012. febr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!