Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után brutális aranyér!...

Szülés után brutális aranyér! Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
5 napja szültem a kislányomat, harmadfokú gátrepedésem volt, és itthon tapasztalom szomorúan, micsoda aranyerem lett. Mivel tudnám enyhíteni?
2011. nov. 29. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A gyógyszertárban számos krémeket, kúpokat be lehet szerezni, pl: Reparon, Mastu. De nekem ezek nem segítettek, mert ezek belső aranyérre valók. Nekem az Aloe 5 ch homeopátiás szer jött be ( napi 3X 5 golyócska), mert nekem hatalmas diónyi aranyerem volt kitüremkedve és ez pár nap alatt rendbehozta. Nem hittem, de segített. Sajnos azóta is van egy kis aranyerem, de jóval kisebb, mint akkor. Jobbulást!

2011. nov. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Irány a proktológus.

Második gyermekem után két babnyi vizenyővel telt kis "csomagocska" lógott ki, lépni nem tudtam a fájdalomtól. (A gátam ahhoz képest semmi nem volt).

5 napos baba mellett a sebészeti asztalon feküdtem. És nagyon megérte!!!

Mert első gyerekem után is nagyon szenvedtem, de akkor nem volt bátorságom elmenni, meg orvost sem ismertem.

(Ha Budapesti vagy, ajánlok TB-s dokit szívesen magánban,központi helyen van)

2011. nov. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bár nekem a terhesség során volt külső aranyerem, annyira nem nézett ki rosszul, viszont brutál módon fájt, nem bírtam ülni. Reparon kenőcs pár nap alatt helyrerakta. Viszont nem tudom, hogy szülés után mit lehetne, hiszen gondolom szoptatsz, nem gondolnám, hogy hatással lenne a dologra, de annyi mindenről nem gondolnám még...
2011. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Külső aranyerem van, kb 2 borsónyi az egész, és ülés közben nem érzem, csak székeléskor (ekkor sem vészesen, de érzem). A kenőcsökben nem hiszek, szülés előtt már próbáltam őket, nem jöttek be, a homeós bogyót kipróbálom! Műtőasztalra nem akarok feküdni, mivel annyira nem tudva a helyzet, és alapból félek a műtétektől, de köszönöm a tapasztalatokat, tanácsokat!
2011. nov. 29. 12:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, bocsánat, engem sem műtöttek meg. :o)

Csak visszanyomkodta a doki professzionális módon, és kinyomta belőle a vizenyőt.

Bár ha Neked nem vizenyő, akkor más a helyzet.

Én ennek ellenére javaslom a dokit.

A vény nélküli kenőcsök, kúpok nekem sem használtak semmit, amit a doki felírt (mert hogy utána még kezelni kellett), azok igen. És mivel szoptattam, nem lehetett akármit...

Amúgy nekem nem múlt el rendesen a belső, így két gyűrűzést csinált nekem a doki, mert most várom a harmadikat, és nem akartam olyan állapotban nekikezdeni, hiszen terhesség/szülés alatt tovább romlik.

Szóval azt gondolom, jó ha lát egy doki. Ő nem egy "azonnal késelős" típus, szépen meg lehet vele beszélni, mire van szükség, mik a lehetőségek, és mikor.


De Te tudod, csak feleslegesen szenvedni nem érdemes!

MInden jót!

2011. nov. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is a második szülésnél vágtak gátat, repedt a hüvelyem... ami nem is fájt utána, de legjobban az fájt a szülés után, hogy az aranyerem miatt ami jó nagy volt, furán ültem és így jókora nagy ödéma lett a popómon, valamint a csont is begyulladhatott, mert 1 hétig nem csak ülni volt fájdalmas, de állni, feküdni, menni is. Ehhez képest a császár után pikk-pakk felépültem...


Szóval, én jegeltem. Próbálkoztam krémmel is de legjobban a jegelés (inkább hidegvizes borogatás) vált be, valamint a zuhany alatt hideg vízzel mostam.

2011. nov. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Sperti krém vált be 5 hét iszonyú kínlódás után.
2011. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!