Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nyákdugó hány héttel a...

A nyákdugó hány héttel a szülés elött távozik? Hogy néz ki? Olyankor, amikor kilökődik, érezni fájdalmat? Esetleg betétet is kell használni?

Figyelt kérdés
Első babós leszek és ezért tapasztalatlan.34 hetes kismami.
2009. ápr. 28. 07:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
A nyákdugó kozvetlen a szulés elott távozik és beindul a szulés. Pont mikor zuhanyoztam akkor távozott barnás színu kisebb tenyérnyi nagyságú lepényke. Fájdalmat én kulonosebben nem éreztem csak a kezdodo fájdalmakat a derekamban ismétlodo nagyjából azonos idokozonként.
2009. ápr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 héttel szülés előtt távozott.Semmi fájdalom nem volt, nekem nyálkás zselészerű volt. De hallottam már olyat is hogy rózsaszínes zselészerű. Betét mindig legyen benn.
2009. ápr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Vitatkoznék az előttem szólóval.Nálam ez folyamatosan történt kb.a 38.héttöl,igaz hogy egy héttel túl is hordtam a lányom.Nem egyszerre távozott,hanem kisebb "adagokban".Enyhén barnás-zöldes sűrűbb váladék.Meg fogod ismerni!Valóban azt jelzi,hogy" vmi.készülödik "de nem azt jelenti,hogy indulni kell a kórházba.Még elég frissek az élményeim,11 napos az én kis kúszóbabom,és nekem is az első.
2009. ápr. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit,hogy mindenképpen javasolnám a betétet.Elönteni nem fog de kényelmesebb,higiénikusabb.
2009. ápr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez is szülésenként és kismamánként változó. Van, akinek már néhány héttel a szülés beindulása előtt kisebb "adagokban" távozik, van a kinek ezzel kezdődik a szülés, de az is megeshet, hogy elfolyik a magzatvíz és azzal együtt távozik. Én a 4 szülésből csupán 1x "találkoztam" vele... Amikor elmegy, igazán semmi fájdalomra ne számíts, hiszen ez csupán sűrű nyák. Akkor tud kilökődni, amikor elkezd a belső méhszáj kinyílni. Ezt érezheted, szurkálásnak, húzódásnak a medenceövben. Az állaga és a színe is változó lehet. Egészen a víz színűtől a vérdarabos, barnás színűig. Az állaga is változó, van akinél szinte egyben távozik, van a kinél kisebb darabokban. Nekem az első szülésnél indult el magától. Nem volt más bajom, csak a derekam fájt egy oldalon. A körzeti doki beküldött a kórházba, szerinte vesekő jelei voltak...ekkor voltam 39 hetes..mire beértünk, 3 ujjnyira nyitva voltam. A kórházban vettem észre, hogy ilyen ragacsos, barnás valami volt a bugyimon..na, ez volt a nyákdugó. Azóta egyszer se láttam, pedig - írtam - 3x szültem azóta:)))
2009. ápr. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja! Betétet eleve jó, ha használsz, nem csak a nyákdugó esetleges távozása miatt.
2009. ápr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szülés előtt 2 héttel távozott, fehér kocsonyás állagú volt. Aztán rá 3 nappal a doki megvizsgált de a méhszáj még nem kezdett el kinyílni. Arra várni kellett 2 hetet, ám bő 2 ujjnyival mentem a kórházba:-))
2009. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
utcsó vagyok, legalábbis a külső méhszáj nem nyílt akkor még ki, fájdalom nem volt, izgulás annál több
2009. ápr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem a dugó szülés elött fél órával ment el háromnegyed 3kor és a lányom 15:50kor már kint is volt.
2009. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
7:59-nek . Minden terhesség más, nem vagyunk egyformák.
2009. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!