Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan aki szülésznőkén...

Van itt olyan aki szülésznőként dolgozik?

Figyelt kérdés

Szeretném ha mesélne egy kicsit a hivatásáról és az életéről. Igazából minél többet, mert most végzek a suliban,és el kell döntenem hova felvételizzek. És ezt tartom jelenleg az egyik legszebb szakmának :) Viszont sokan lebeszélnek róla, mert pl. alig lehet belőle megélni, nyaralni végképp esélytelen elmenni, és rámegy a magánéletem,mert folyamatosan fáradt leszek,alig van szabadidőm a munkán kívül.

Úgyhogy szeretnék most mindent megbízható embertől hallani,aki tényleg átéli ezeket az előnyöket,hátrányokat. Nagyon sokat segítenétek! Köszönöm szépen! :)

L/18


2011. szept. 29. 15:18
 1/3 coffeez ***** válasza:
Én nagyon megbántam, hogy nem mentem anno szülésznőnek, mert engem is lebeszéltek róla. Meg lehet belőle élni, gyerekek mindig születnek. Fogadott szülésznő divat szinte minden kórházban, az min. 10000 pénz szülésenként. NAgyon hálás szakma, nagyon szép hivatás. És nem leszel munkanélküli egykönnyen, A mai világba ez is számít. Ja és ugye mehetsz magánklinikára, ahol remekül keresnek. Akiket ismerek szülésznőket minden évbe el tud menni nyaralni külföldre. A magánéletedet meg Te alakítod. Nyilván olyat fogsz keresni, aki elfogadja az életviteled, és felnéz Rád. Sok sikert!
2011. szept. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy kívülről másképpen néz ki, mint amilyen valójában. Nem a szakmával van a baj. Az gyönyörű, és szerintem a tempót is lehet bírni. A baj ott kezdődik, hogy valami döbbenetes módon el van anyagiasodva. Egyszerűen nem lehet vele munkát kapni (legalábbis szülőszobán nem, max nőgyógyászaton), mert túrják ki az embert a hálapénz miatt. Hatalmas, mélyre érő nyelv kell ahhoz, hogy munkát kapj vele (jó példa erre, hogy ahol én dolgoztam, ott 3 olyan önkéntes szülésznő volt, akik fél éve végeztek a sulival, de csak ingyen munkával jutottak be szülőszobára). Nem beszélve arról a megaláztatásról amit végig kell játszani a tanulmányi idő alatt, mert ne várd, hogy tisztelnek vagy örülnek majd neked, mert neked kell majd megtiszteltetésnek venned, hogy egyáltalán engedik, hogy ott legyél.

Maga a szakma gyönyörű, de ami vele jár, az maga a pokol.

2011. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, de hova fogsz felvételizni?

Én is most vagyok végzős és szülésznő szakra megyek :) Amúgy engem is mindeki le akart beszélni, de rájöttek, hogy nem lehet. Tarts ki, ha nem tetszik, még mindig válthatsz. :)

2011. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!