Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36. hétre született baba?...

Beus6 kérdése:

36. hétre született baba? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
36. hétben járok és érdekelne h mi történik ilyenkor?? meddig kell bent maradni a picivel a kórházban?? milyen kezelést kap?? császár vagy sima szülés a leggyakoribb ilyenkor???
2011. szept. 11. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 35+5 napra született két éve a kisfiam. Éjjel elfolyt a víz. Annyi volt, hogy a dokim azt mondta, jó ideig nem indítanák a szülést akkor sem, ha nincsenek maguktól fájások, mert a stresszhelyzet érleli a baba tüdejét. Mivel nem vészhelyzet miatt kellett korábban születnie, fel sem merült a császár. 2880 g lett, de persze izgultam, amíg ki nem bújt, mert előtte uh-n 2300-ra becsülték.

1,5 napig infúziót kapott, mert a fiatal kora miatt sűrűbb volt a vére és hígítani kellett. 3 óránként vehettem ki szoptatni. Eleinte elég sok magzatvizet bukott vissza, nem is akart szopni. Arra extra figyelmet fordítottak, hogy sárgul-e, de nem volt gond vele. Ja és mivel nem volt hüvelykenet-vétel, a rajta lévő váladékból nézték, hogy kell-e antibiotikumot kapnia valamilyen baci miatt.

5 napig voltunk a kórházban, mert nagyon ügyesen szopizott, gyorsan lett sok tejem.

A dokim azt mondta 36 hét környékén már ritkán van gond. Aztán első hónapban 1,5 kg-ot hízott, másodikban 1,2-t, harmadikban 0,9-et, gyorsan behozott mindent. 6,5 hósan állt.

Még annyi, hogy akkor nem volt hiányérzetem, hogy szülés után gyorsan elvitték, és az a 1,5 külön töltött napot is jól viseltem, de szerintem csak azért, mert annyira sokkolt, hogy megszületett. Minden annyira gyorsan történt és én még azt hittem, egy egész hónapom van.

Most a másodiknál nagyon várom ezt az élményt is. Hogy megölelhessem, megszoptathassam szülés után és ne csak pár percre láthassam.


22 hós kisfiú anyukája, 38 hetes kismama

2011. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat. jó egészséget neked meg a piciknek. én is várom már h megszülessen a babám de bízom benne h bent marad még 1 kicsit.:D meg ugye h minden oké legyen:D
2011. szept. 11. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
bár a lányom 32 hétre született, de: volt egy "társunk" 35 hétre született, 1940g-al (a lányom 1980g volt). ő egy hétig volt bent, nem kellett lélegeztetni sem és talán ha egy napot volt inkubátorban. nagyon nagyon jól fejlett már a baba a 36. héten. ha valami gond lenne azt már észrevették volna ami miatt esetleg lennének gondok.
2011. szept. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!