Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen feladatokat lát el egy...

Milyen feladatokat lát el egy szülésznő?

Figyelt kérdés
A terhesség alatt és szülés közben után egyaránt.
2011. aug. 29. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szülésznőnek lenni nehéz feladat. A jó szakember ötvözni tudja a szakmai tapasztalatot és az emberek iránti empátiát. A vajúdás egész ideje alatt, közvetlenül a szülés megkezdésétől egészen amíg a baba az édesanya ölébe kerül, a szülésznő központi feladatot lát el, hasonló kompetenciával, szorosan együttműködve az orvossal. Normál esetben a szülés során nem is vesz részt más egészségügyi személyzet.
2011. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
nekem állt a szülőágy mellett, mint egy fabábú. Azt hittem, segíti valamivel a vajúdást, de nem. Aztán császár lett, előkészített a műtétre és utána nézegette az egészségi állapotomat, láz, vérnyomás, gyógyszerek, ágyneműhúzás (!).
2011. aug. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Kokrétan az enyém a terhesség alatt végezte az NST-t,belső vizsgálatokat végzett.Amikor szülésre került a sor ő repesztett burkot,óránként jött ellenőrizni+vizsgálni,a kitolás alatt fogta a lábamat,(sikeres)gátvédelmet végzett.Miután megszületett a baba Ő vitte el a férjemmel letisztítatni,mérni,fürdetni.Nagyon nagy segítség volt!2 gyerekes anyuka
2011. aug. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, remélem még írtok egypáran. Úgy látom a teendők nagy részét nem is az orvos végzi :S
2011. aug. 29. 20:08
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Telki magánkórházban szültem. A szülésznőnek így is 50ezret kellett adni zsebbe. Ehhez képest, mikor beértem a kórházba, megcsinálta a CTG-t, és otthagyott a szobában kb két órára. Elég érdekes volt. Szülés közben pedig könyörögtem az epidurálért, de kellett vagy fél óra neki, mire méltóztatott venni az adást. Masszázst, meg semmi ilyesmit nem végzett.

Amit csinált: CTG, ellenőrizte a tágulást, gátmetszés, és kiabált, hogy nyomjak.

2011. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Én is Telkiben szültem 4 hete, nem értem a zsebbe fizetést, magánkórházban???!!! Lehet szülésznőt választani (felesleges sztem, az összes tündéri), de annak az árát a számlával kell kifizetni, nem zsebbe!

Az én szülésznőm CTG-zett, infúziót kötött be, ha kérdeztem, hosszasan válaszolt, fájásnál simogatta a kezemet, adagolta a Dianatal gélt. Az EDA bekötése után (orvosi, nem szülésznői jóváhagyásra) "lebegtem", akkor csak néha ránézett a CTG-re, meg-megvizsgált, de béké hagyott. Kitolás előtt összekészítette a műszereket, állítgattaxaz ágyat, masszírozta a gátamat. Kitoláskor buzdított a dokimmal együtt, mint egy sportversenyen, majd odaadta a babámat, megölelgetett, hogy milyen ügyes voltam, segített a lepényi szakban, a varrásnál, rendbe rakott, lemosott, segített betolni a babát a szobába, segített pisilni, betétet, betegalátétet hozott, éjjel a váltás gyakran rám nézett, ágyneműt húztak, gyógyszert hoztak, ott a szülésznők egyben nővérek is. Le a kalappal az egész társaság előtt!

2011. aug. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én azt hittem hogy a főbb feladatokat a doki látja el. akkor a doki mit csinál?? mert nekem fogadott orvosom van. bocsi hogy betolakodtam ide;) 35hkm
2011. aug. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Semmi baj :)

Hát én erre már rájöttem rég, hogy aki a kórházba dolgozik azok az ápolónők. Régebben volt egy kis műtétem, fogadott orvos volt, egy évig 3 hetente nyomtam neki a 10000-est a magánrendelésén, míg el nem dőlt hogy tényleg műteni kell. Aztán műtét előtt jött be 1 percre, azalatt a 15 perc alatt volt mellettem míg meg nem csinálta, és utána csak másnap jött be viziten. Az ápolónők lesték minden kivánságom, adtak szurit, mikor fájt vmim, segítettek mindenben...

2011. aug. 30. 21:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Az átlag doki néha megvizsgál, utasít, mikor nyomj, gátat vág, majd órákig varr, aztán távozik a borítékkal.
2011. aug. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szinte mindent ő csinál végig.Az orvos néha rád néz s a végén mikor már a kitolási szakasz van,akkor van ott.


4 gyerkőc anyukája

2011. aug. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!