Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 39+5 hetes vagyok. Ilyen...

39+5 hetes vagyok. Ilyen eredményekkel, meddig lehet húzni?

Figyelt kérdés
Vasárnapra vagyok ki irva, ma voltam vizsgálaton, és 1111 a méhszáj értékem, plussz elment ma a nyákdugó. Doki azt mondta, hogy még a baba fent van. A nyákdugó távozására azt mondta hogy ez jó, de ez jelenthet 1 hetet, vagy pár napot, a szülés megindulásban. Első baba. Milyen gyorsan tágul egy kismama, vagy mennyi ideig lehet "várni" ?
2011. aug. 19. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez változó.

Én pont ennyi idős volt (39+5) mikor megszületett a fiam.Teljesen zárt voltam a nulláról kezdtem az egész szülést.Szivárgott a magzatvíz,elment a nyákdugó és meg is szültem.Persze 14 óra után :D

De már bármelyik pillanatban jöhet ha a nyákdugó elment.Akár 1 óra múlva akár 1 nap akár 1 hét.Kitartás!

2011. aug. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A méhszáj értéket nem tudom,de a nyákdugó anno a 38. héten távozott,és 41+0 hetesen szültem.


Bár a babád még fent van a doki szerint,de bármikor leszállhat!- ergó bármikor megindulhat a szülés!


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyerkőcös,36hkm.

2011. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És a magzatviz vizsgálat tényleg beindithatja a szülést? Ha leszáll a pocakom teljesen, azt észre lehet venni? Megérzem ?
2011. aug. 19. 18:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! ha leszáll a pocak észre veszed,de nekem se szállt le teljesen! keddre voltam kiírva vasárnap este szültem és szombaton már távozott nekem is a nyákdugó egy rész! Ja,és nekem nem voltak jósló vagy más fájásaim,csak egyszerűen keménykedtem! A szülésznő mondta, h szülni fogunk:-)
2011. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia szintén első babámat vártam amikor..

a magzatvízvizsgálat(amnioszkópia) nem feltétlen indítja be de lehetséges az értéked alapján teljesen nyitva vagy

amikor nekem először volt amnióm borzasztóan rosszul voltam utána alig voltam nyitva épphogy megtudta nézni a vizet ami még tiszta volt ( 40 + 3 napon)TÚLHORDTAM!

másnapra elment a nyákdugóm szerintem a vizsgálattól kicsit véreztem is lehet ettől ment el,

bár tudod mit mondanak? ÉS NEKEM BEJÖTT.

ha elmegy a dugó általában 2 napra rá megszülnek a kismamák. hát nekem bejött. 2 napra rá megszültem bár szerintem nekem nem ettől indult be

hanem már jóval túlhordtam, front is volt, és sajnos belekakilt a vízbe is :(


ha pedig leszáll a hasad vagyis lejjebb megy úgy tudod meg a legjobban hogy

ha lefekszel, ugye olyankor kiáll a méhed és sokkal jobban látni, hogy hol is kezdődik a méh teteje. Elvileg, ha a melled alatt és a méhed között 4-5 ujjnyi hely van, akkor már leszállt.

tehát a baba buksija beilleszkedik a medencébe

és mivel nyomja a hólyagot lehet többet is jársz majd wcére

hát kitartást még van idő úgyis kijön az a babuci ha akar

könnyű szülést és minden jót :)

17 hós baba anyukája

2011. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akár még ma is megszülhetsz, de indíthatják is túlhordás miatt.

Igaz a 2. babám született így, de leírom.

A 9. héten görcsölgetni kezdtem, 1111 lett a méhszájam, az ügyeletes azt mondta, hogy elmegy a baba. A terminus lejártakor befektettek, és volt mindenféle vizsgálat, magzatvízet is néztek, 2szer is, voltam optn, többször matattak, napi 2 nst. De nem indult be a szülés, 42+0 voltam, amikor indították. A fiam még akkoris fent volt, nem szállt le. Amikor 3 ujjnyira tágultam, burkot repesztettek és nem kelhettem fel, mert még akkoris fent volt, nem szállt le, nem illeszkedett be a feje sem. A repesztés után nem nyomhattam még 20 percig, mert nem tűnt el a méhszáj. Amikor eltűnt, még mindig fent volt a fiam... DE akkor, amikor már végre nyomhattam, 5 fájásból meglett, szépen egyre lejjebb jött 4 nyomás alatt és az 5.re egyszerre kicsusszant a maga 4 kg-s, 57 cm-s testével, 39 cms fejével.Az első fájástól a felsírásig összesen 4 óra telt el. A nyákdugó nála egy szerdán ment el, és vasárnap indították a szülést.


Az első fiamnál az első fájástól 2,5 óra telt el. Vele a 32.héten lettem 1111. Ő is túlhordott, de pár vizsgálat, orvosi rásegítés után spontán indult. Nyákdugó nem ment el.

2011. aug. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A magzat víz vizsgálat nálam nem indította be a szülést!

A leszálló pocakot én nem vettem észre az elsőnél,a másodiknál is a szülés előtti napon,amikor a szobatársak mondták,hogy lehet megnézni,hogy leszállt e már a poci: a mell alá kell tenni a tenyered,és ha 4 ujjad befér,akkor leszállt. Hát,szerintük nem szállt le,de a 4 ujjam befért!


Üdv:a 2gyerkőcös,36heteske

2011. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én reggel bementem a kh-ba,és ott mondták 40+2 hetesen hogy ebből még nem lesz szülés,lehet két hetet ráhúzok,mert se beékelődés nincs,se tágulás,se rövidülés.Ehhez képest este 10-kor mentem is vissza szülni mert elfolyt a magzatvizem,éjjel egykor bekötötték az oxit és reggel 6-ra meglett a lányom.Csodálatos élmény volt,az időt pedig olyankor máshogy érzed,én csodálkoztam,hogy máris lehet nyomni?:))

2011. aug. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!