Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen papírok kellenek az...

Milyen papírok kellenek az újszülött gyermek anyakönyvezéshez a MÁV kórházban ha szülők házasságban élnek?

Figyelt kérdés

Tényleg kell - 300 napnál nem régebbi kiállítású házassági anyakönyvi kivonat?

Lakcím bejelentéshez mi szükséges?


2011. aug. 2. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot viszed, nem kell új. (Legalábbis nekem márciusban nem kértek frisset.)

Legyen nálad az összes kártyád- személyi- lakcím- taj.

Mindent a kórház intéz a babának, a születési anyakönyvi kivonatot, lakcímkártyát (ezekért majd be kell menni az okmányirodába), taj kártyát, adókártyát (ezeket postán kapjátok).

2011. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kórházban nem biztos, hogy figyelik, hogy milyen régi vagy éppen új a házassági anyakönyvi kivonat, nem is az ő feladatuk. Viszont az anyakönyvvezető, akinek majd beviszitek a papírokat, igenis kérheti az újat, ugyanis egy 10 éves házassági anyakönyvi kivonat nem igazolja azt, hogy a mai napig házasok vagytok.

És mivel Magyarországon az elsődleges vélelem az, hogy a férj a gyermek apja, gondolj bele, ezzel vissza is lehet élni: elváltam öt éve, szülök egy gyereket vkitől, és egy hat éves házassági anyakönyvi kivonattal szépen beíratom a volt férjemet apának.

Úgyhogy ez egyáltalán nem felesleges bürokrácia, hanem ez kell a megalapozott anyakönyvezéshez.

És ráadásul a kilenc hónapnak elegendőnek kellene lennie ahhoz, hogy beszerezd, ráadásul ingyen kiadják, ha gyermek születéséhez kell.

2011. aug. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként a szülés másnapján egy védőnő jön felvenni az adatokat. Nektek nem kell menni külön sehová, csak a kész dolgokért.
2011. aug. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Biztosan minden kórházban máshogyan van. Én Budapesten szültem a SOTE II. klinikán, ott három napig voltunk bent, a harmadik napon lehetett menni az irodába, felvették az adatokat, kitöltötték az élveszületési lapot, amit továbbítaniuk kell.

Aztán a következő héten a férjem bement a VIII. kerületi anyakönyvvezetőhöz, akihez vinni kellett minden iratot, személyi igazolványok, lakcímkártyák, házassági anyakönyvi kivonat stb. És persze kb. 10 perc után megkapta, de az nem igaz, hogy az anyakönyvvezető a kórházban kitöltött iratnak elhisz mindent, és kész. Vagy ha igen, ahhoz inkább nem fűznék semmit.

Én anyakönyvvezetőként dolgoztam, és eszembe sem jutott másnak hinni, mint a szememnek, ahhoz, hogy teljes nyugalommal anyakönyvezzem a gyerek adatait. És ez tényleg csak kb. 10 perccel "hosszabbította meg" az ügyintézést.

Az első lakcímkártyát is ott adják ki, arra a címre, ahova az anyuka be van jelentve. Ha más címet akarnak a szülők, azt utána az adott lakcím szerinti okmányirodában intézhetik.

2011. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Közben felhívtam az anyakönyvi hivatalt és azt mondták,hogy kell kérni és illetékmentes.

Írnom kell egy levelet majd postán kiküldik az általam megadott címre.

2011. aug. 3. 10:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!