Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki mostanában szült a Délpest...

Aki mostanában szült a Délpestiben (Jahn Ferenc) az írna pár sort? (többi lent)

Figyelt kérdés

Leírnátok nekem,hogy milyen a kórház?

Mit érdemes vinni be a kórházi csomagban?

Milyen a higiénia?Milyen szobák vannak? Lehet kérni külön szobát,vagy oda tesznek ahová akarnak? A babák velünk lehetnek vagy elviszik? Dokik,szülésznők csecsemősök milyenek?

Tegyük fel nem indul meg a tej,akkor adnak tápszert vagy venni kell,vagy mi van olyankor?

Már annyi félét hallottam ,hogy nem tudom mire készüljek fel (már amennyire fel lehet)?


2011. júl. 7. 19:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Senki se szült/szül ott?:D
2011. júl. 7. 21:11
 2/8 anonim ***** válasza:

én még 2009 végén szültem ott.előtte 1 hetet voltam a terhespathológián.minden szobához van külön zuhanyzó.a szülészet szépen fel van újítva,a többi szokásos kórház feeling.elvileg van 1 ágyas szoba,de oda csak akkor kerülhetsz,ha éppen üres.bár ha első baba,akkor inkább többágyas,hagyományos kórterembe menj,nagyon sokat tudnak segíteni tapasztaltabb anyukák.a csecsemősökről nem tudok mit írni,a kisfiam nem volt ott,hanem a pic-re került.

nem volt fogadott orvosom,csak szülésznőm.minden szülésznővel találkoztam az 1 hét alatt,mindegyik nagyon rendes.az orvos,akinél szültem,nagyon kedves volt,császározott,de nagyon szépen megcsinálta a hasam,szinte nem is látszik.

azt nem tudom,mit adnak a babának,ha nincs tejed.nekem beindult elég gyorsan és a babám a tejemet kapta,amit lefejtem.

bevinni a szokásos pipere cuccokon kívül vittem evőeszközt,párnát,jópár hálóinget,mert hiába volt november vége,ezer fok volt a kórtermekben.

összességében meg voltam elégedve mindennel,ha újra választani kellene,szerintem oda mennék megint.

2011. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Februárban szültek ott a kisfiamat. Sajnos nagyon tele voltak, így nem kaphattam alapítványi szobát, pedig 5 is van nekik, azért előnye is lett a dolognak, kötöttem ott egy barátságot. A csecsemősök kissé flegmák, de ne add fel kérdezz nyugodtan tőlük. Az éjszakások, a főnővérek, a gyerekorvosok, a kórházi védőnő mind mind aranyosak és segítőkészek. Nem kapsz semmit, sem betét, sem hálóing, mondjuk én nem is vártam :) A babának a ruhán kívül mindent vinned kell, ők csak a köldökápoláshoz adnak cuccot, illetve ők fürdetnek. A babák nappal kint vannak kisebb nagyobb megszakításokkal, éjszakára az egy ágyasban lehet kérni, hogy kint hagyják, de ha egyszer kérted nem veszik be. Éjszaka ha sír itatnak vele tápit, nappalra hoznak cukros vizet és steril poharakat, te meg adsz, ha akarsz. A szimpatizál gyönyörűek, van alternatív is, a szülésznők is tündériek, bár sajnos nekem császàr lett a vége, ügyeletessel szültem. Látogasd meg a kórház honlapját és ott megtalálod mikor van az ingyenes szülésfelkészítő előadássorozat, nagyon jó és van szülőszoba látogatás is. Ha még valami érdekel kérdezz. Ja higiénével nem volt gond, a kissébséget külön kezelik ;)
2011. júl. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én májusban szültem ott,de előtte voltam kórházlátogatáson a szülésfelkészítő tanfolyam által.Már akkor pozitívan csalódtam.Érdemes elmenni és megnézni,mert nagyon sok rosszat mondanak,és így megnyugszik az ember,ha a saját szemével látja.

A szülészeten nagyon aranyos volt mindenki a szülésznőkről nem is beszélve.Nem fogadtam se orvost se szülésznőt,és mégis odafigyeltek rám.Az egyik szülésznő (mert 2-vel szültem)még másnap is lejött hozzám megkérdezni hogy vagyunk.Szóval le a kalappal.

A gyerekosztály ezek után főleg nagy csalódás volt,az emberek többsége bunkó volt,a végén már inkább nem kérdeztem semmit,mert olyan flegmák voltak bármit kérdeztem,úgyhogy nővéremet hívogattam ha nem tudtam valamit.

A kórházi védőnő nagyon kedves,segít a szoptatásban.

A higiéniával nem volt gond,minden nap takarítanak,cserélik a szemetet többször,csak a takarítónő folyamatosan rányitott mindenkire,pedig örül az ember,ha végre jön az ihlet,az ajtókat nem lehet zárni.

Van két alapítványi szoba,de nem tudom mennyit kell fizetni,és,csak akkor tudod kérni ha szabad,de én nem is akartam külön lenni,mert így az anyukáktól lehet tanácsot kérni,már ha kedves szobatársakat kapsz.Nekem 5-ből 3 az volt (6-an vagytok egy szobába).

A babának csak köldök kezelésre adnak cuccot,semmi mást. Vigyél textilpelenkát,pelenkát,popsikrémet,nedves kendőt,kis takarót,kis sapkát,ruhát amibe hazahozod.

Magadnak gondolom tudod mi kell.Szerintem mellszívót érdemes vinni,én kértem tesómtól és nagy hasznát vettem mikor 2.napra bedurrantak a melleim.

Éjszakára kikérheted a babát,de szerintem bent pihenj,amíg lehet. Amúgy is ébresztenek kb. fél 6-kor.

A babák 7-8-ig vannak kint,akkor szoptatni kell,nem lehet pelenkázni őket,mert utána lemérik.Aztán 10-kor visszahozzák és este 11-ig kint vannak.

Remélem segítettem és bocs hogy ilyen hosszan...

Boldog babavárást és jó babázást!

Amúgy várhatóan mikor szülsz?

2011. júl. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat,meg a legfőképpen a segítséget!(nekem ez segítség is ).

Már csak 2-3 hetem van hátra,nem hinném addig bemennék már a szülésfelkészítőre.Én sem fogadtam sem orvost,sem szülésznőt remélem nekem is szerencsém lesz:)

Apás szülése volt valakinek? az hogy működik ha az apa be akar jönni? Bejöhet előre megbeszélés nélkül is? Védőruhát adnak neki vagy meg kell venni?

Csak 1 ágyas meg 6 ágyas szobák vannak,vagy vannak kevesebb ágyas szobák is?

Papírokat miket fognak adni a babának (anyakönyv meg lakcímkártyára gondolok vagy esetleg mást is adnak)?

Kedves utolsó,nem baj,hogy hosszan írtál örülök neki,annál felvilágosultabb leszek minél többet írsz:)

Jah és szeretnék nektek gratulálni a babókhoz:)

2011. júl. 8. 18:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az utolsó válaszoló vagyok.:-)

Nekem apás szülésem volt,nem kell előre megbeszélni,tőlem a szülésznő akkor kérdezte meg,amikor bementünk,hogy apás szülés lesz-e,és mikor mondtam hogy igen azt mondta HELYES.:-)Fehér pólót mondtak,hogy vigyünk,és papucsot az apukának.A pólót a férjem nem cserélte le,de a papucsot fel kellett venni,ha nem viszel papucsot adnak a cipőjére belebújós zacskó szerűséget.Védőruhát nem adnak.

A szobát azt nem tudom,hogy a többi hány ágyas,mert csak egybe voltam,az enyém 6 ágyas volt,az 1ágyas alapítványi szobát,pedig a tanfolyamon láttam.

A babának az anyakönyvet és a lakcímkártyát adják,és elkezdik intézni a TAJ kártyát,de azt majd postán kapod meg.

Azt hiszem mást nem kérdeztél!?

Akkor ezek szerint kb.37 hetes vagy?Én a 38.hét 1napján szültem.

Első baba?Fiút vagy lányt mondtak?Majd megírod itt,ha megszültél?

(Persze ha már lesz annyi időd és kedved is.)

A 18-ba laksz?

Bocs most meg a sok kérdésért.:-)De olyan örömteli dolog ez,és ilyenkor újra átélem az egészet.Olyan jó volt az egész terhesség,olyan izgalmas volt várni (és néha félelmetes).És most itt van és ez is olyan jó.Egy kis csoda!:-)

Még egyszer boldog babavárást és jó babázást!Kitartás,már nem sok van!:-)

2011. júl. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megint én,ha akarsz írhatsz priviben is.:-)
2011. júl. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Most értem haza a szüleimtől,holnap jelentkezem privi levélben!

2011. júl. 10. 20:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!