Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A 2. szules fajdalmasabb,...

A 2. szules fajdalmasabb, mint az első?

Figyelt kérdés
Szeretnenk kistestvert majd,igaz megcsak 5 honapja szultem.ja es mikor probalkozhatnank?nemvolt nehez szulesem..
2009. márc. 19. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én jóval fájdalmasabbnak éreztem, mint általában a nők többsége. A kitolási szakasz az elsőnél volt fájdalmasabb (fenékkel jött előre), a második babánál szinte meg sem éreztem. Viszont a fájások azok durvák voltak a másodiknál. Az elsőnél jóformán röhögtem, hogy csak ennyi.... A másodiknál már nem volt vicces. :)
2009. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is még csak 1 szültem 6 hónapja,nekem sem volt durva szülés ezért is gondolkodtunk rögtön a teson! 6 hónapot mindenképp várni kell még helyre jössz,de nem árt 1,5 év! Mondjuk én beszéltem a dokimmal 6 hónap után ha birom két picivel akkor semmi akadály! Én asszem várok még,most vagyunk hiszti korszakba ugy hogy nem nagyon kívánok még babát!
2009. márc. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
addig amíg szoptatsz az 1. babáddal,a szervezeted termel egy olyan anygot,ami fogamzásgátló hatású ,ez a hatás idővel gyengül,így egyre több esélyed lehet a teherbeesésre,azthiszem 7hónap minimun kell az előző szüles után,hogy nagyjából kellően tudj regenerálódni,de az 1-1,5 év sem hátrány
2009. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a második fájdalmasabb, akkor nekem csak egy gyerekem lesz, mert ez a szülésem 37 órán át tartott és utána is sokáig gyógyultam.

Egyébként nem hinném, talán még könnyebb is, mert az ember akkor már nagyjából tudja mire számítson és kevésbé ideges emiatt, emellett a szervezet is volt már ilyen helyzetben és másodjára talán könnyebben alkalmazkodik, de gondolom ez csak akkor van így, ha a két szülés közt nem telnek el hosszú évek.

2009. márc. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4.: csak az a baj, hogy a fájások erősebbek.
2009. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Én azt mondanám inkább,hogy gyorsabb.Az első lámyom 9óra most feb14-én a második lányom 4 óra mindennel együtt.
2009. márc. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Az én 1. szülésem jóslófájástól a megszülésig 3 óra volt össz-vissz. Repült a gyerek. A második vajon csak úgy kipottyan? :) Remélem nem.
2009. márc. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim azt mondta, hogy a masodik baba megszuletese (ha semmilyen komplikacio nincs), akkor relative fajdalmasabb. Ez annak koszonheto, hogy a mehszaj mar konnyebben tagul, a meh erosebben dolgozik, igy a fajasok sokkal erosebbek, intenzivebbek, gyorsabban nyitjak a mehszajat, de fajdalmasabbak is, viszon ezert az a karpotlas, hogy lenyegesen rovidebb lehet a vajudas, mint elso szules eseteben. O azzal peldalozott, hogy sok szulo noje az elso babakkal 20 orat vajudott, ami fajdalmas is volt, de inkabb a hosszu ido miatt faraszto, a masodik babak megszuletnek ot oras vajudas alatt, ami idoben ugye sokkal baratibb, viszont sokkal erosebb fajasokat mer a gep, illetve az anyukak is durvabbnak erzik, mert gyorsabban jonnek es hosszabbak.

Azt is hozzatette, hogy mindig van kivetel.

A sogornom negy gyereket szult, az elso kettot konnyen, a harmadikkal tobbet szenvedett, mint az elso kettovel osszesen. A vajudas is hosszu lett, a kitolas is nehez. Ezek utan osszejott veletlenul a negyedik baba, megtartottak, de nagyon felt a szulestol, mert azt hitte, hogy az is nehez lett, ehelyett konkretan az elso fajastol szamitott masfel oran belul megvolt a baboca, konkretan az ugyeleti vizsgaloban szuletett, mert raerosen pakolaszott otthon (hiszen az elso harom szulesenel is 2-3 orakat otthon vajudott) es csak azt vette eszre, hogy jon az elso tolofajas. Tizenot percre volt a korhaz (szerencsere), az ugyelet volt a parkolohoz a legkozelebb, mar vartak, tolokocsival rohantak be vele, de a szuleszet az otodiken volt es oda mar nem ertek fel...

2009. márc. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9 év különbséggel ugyanolyan volt a két szülés.( a szülésznő szerint ennyi idő után a második, is oylan , mintha első lenne, annyi idó telt el.)

Mind a ketőt indították, EDA -val szültem, kb. 11 órát tartott a burokrepesztéstől.

Sajnos mindkettőnél sok vért vesztettem, mivel eléggé szétszakadtam belül, úgyhogy a szülés után stoppoltak rendesen.

A másodiknál vért is adtak.

2009. márc. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!