Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki végül valami oknál fogva...

Aki végül valami oknál fogva nem a fogadott dokijával szült, meg voltatok elégedve az ügyeletes dokival?

Figyelt kérdés
Miért nem sikerült a fogadott dokival szülni? Kinek adtatok pénzt? Nem sajnáljátok, h "lemaradt" a fogadott a szülésről? Kihez mentek/mentetek vissza a 6 hetes kontrollra?
2011. máj. 30. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Második babámat az ügyeletessel szültem, mert az enyém nyaralt. Tudtam előre, hogy ez várható, tehát így készültünk. Igazából attól féltem picit, hogy a szülésznőm sem lesz, de ő végül volt, úgyhogy gond nélkül megszületett a pici, az ügyeletes doki csak a kitolás végére jött be, és végül 3 öltést öltött.

Pénzt senkinek nem adtam, a dokimhoz mentem 6 hetes kontrollra vissza.

Mivel nem volt komplikáció, nem volt baj, hogy nem volt jelen. AZ első babánál bizony kellett akcióznia, úgyhogy ez nagyon jól jött ki így.

2011. máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az é fogadott dokim elfelejtett szólni hogy hétvégére a Balcsia megy:((40+4 napos terhesen aznap engedett haza a kórházból hogy nem lesz szülés mert zárt vagyok.este beindult a szülés dokimat nem lehetett elérni.Kórházba tudtam meg hogy a Balatonon van másik 2 kollégájával.mielőtt bementünk a kórházba telefonáltunk hogy nem rendes fájásaim vannak erre az ügyeletes nem kell bejönni csak Magne B6-ot vegyek be.Mondanom se kell hogy fél órán belül vitt a mentő mert rosszul lettem.erre az ügyeletes maga telefonált mondom én......levezette a szülést de a szülésznőnek többet köszönhetek mint annak a baromnak....tesóm pár hónappal később szült(ugyan az a fogadott dokink)nála ott volt de azt mondta hogy olyan mintha ott se lett volna mert csak varrt a többit a szülésznő végezte.Szóval én nem bánom hogy nem volt ott...Pénzt nem adtam mert a saját dokimnak adtam volna csak,ügyeletesnek nem.talán ha kedvesebb lett volna a telefonba,vagy a kórházba segítőkészebb lett volna....6 hetes kontrollra sajátomhoz mentem,de azóta fogamzásgátlót háziorvosnál iratok.lenne másik babám elmennék hozzá,de a legelején tisztáznám vele hogy csak akkor járok hozzá ezután is ha őszinte lesz velem és mindig megmondja hogy mikor lesz és mikor nem.

majd kialakul nálad is hogy ha ügyeletesnél szülsz megérdemli-e a pénzt vagy sem.mindenesetre a szülésznőnek csináltattam ajándékkosarat,de sajnos másnap ő is szabira ment így nem találkoztunk már vele:(((Sok sikert

2011. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

NYaralt. Már májusban szólt, hogy július 16-án megy nyaralni (15-re voltam kiírva), de reméli, a fiam nem várakoztat meg minket és ott tud lenni. Nem jött be:)


Megbeszéltük, hogy felkérek egy szülésznőt, legyen velem, így nem lesz mindenki ismeretlen, ő meg szólt a kollégáinak 15-én, hogy ha úgy alakul, figyeljenek rám.


Egy nagyon tündéri dokinál szültem, és aki bent volt ügyeletbe, mindenki benézett, hogy jól vagyok-e:D


Végül az orvosnak annyit adtunk, mint a szülésznőnek. A saját dokimhoz mentem vissza kontrollra, és megígértem, a tesót majd tavasszal szülöm:D

2011. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem volt fogadott dokim, nem volt rá pénzünk. Szülésznőm volt.

Ügyeletes dokit addig láttam, amíg burkot repesztett. Szülésznő csinált mindent, varrt, feltárt, újból varrt, megfigyelt.

Nem is tudom, hogy hogy nézett ki az ügyeletes doki, elfelejtettem, mert tényleg csak pár percre láttam. Eszembe sem volt neki pénzt adni.

2011. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Volt fogadott szülésznőm, az orvos csak azért volt fogadott, hogy lehessen a szülésznő is az. Vita volt közöttünk a kiirt időpont miatt. Szoptatás alatt estem teherbe, így nem volt rendszeres a menstruációm, viszont azt tudtam, hogy melyik nap estem teherbe (egyetlen egyszer nem védekeztünk). Ő úgy gondolta, hogy április 14-én szülök, én kiszámoltattam az interneten egy szüléskalkulátorral, szerinte április 10-én. Mondanom sem kell 10-n szültem, ő pedig elutazott a hétvége a Mátrához. Ugyan elindult hozzám, mikor szólt neki a szülésznőm, de csak addigra ért be, mikor már szoptattam a babámat. Az ügyeletes nőgyógyász egy nagyon fiatal (a fogadott is az volt) hölgy volt, nagyon nem nyúlt hozzám, csak a felvételkor nézett meg és a szülés után vizsgált át. Varrnia nem kellett, hiszen gátvédelemmel szültem. Maximálisan meg voltam vele elégedve. A fogadott sem csinált volna semmit sem másképp. Az anyagiakkal kapcsolatban tanácstalan voltam. A szülésznőmet kérdeztem meg, hogy mit csinálja, ő azt mondta, hogy ilyenkor a fogadottnak kell adni a pénzt és ő fog majd osztozkodni az ügyeletessel. Én így is tettem.
2011. máj. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fogadott dokim elutazott valami konferenciára, de előtte "rábízott" egy kollégájára... másnap ez a doki ügyeletes volt, szivárgó magzatvízzel indítottak... szülésznőm viszont ott volt végig... mindenkinek adtam, szülésznő kapta a legtöbbet, dokimnak azért, mert előtte hozzá jártam terhesgondozásra a klinikára és akkor nem fogadott el pénzt, ügyeletesnek meg azért, mert meg voltam vele elégedve... konklúzió: a legjobb ha van doki is meg szülésznő is, nagyobb az esélye annak, hogy valamelyikük ráér...
2011. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy 6 hetes kontrollra a dokimhoz mentem...
2011. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első gyermekünk születésekor a dokim szabadnapos volt és állítólag elutazott valahová, a másodiknál meg nagy hó volt és azért nem jött. Az elsőnél paráztam de a másodiknál jobb is volt hogy nem jött. Az ügyeletes orvossal mindkét esetben maximálisan meg voltam elégedve, másodjára adtam egy jelképes összeget az orvosnak és a 6 hetes kontrollra is azokhoz mentem akiknél szültem.
2011. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2011. máj. 31. 16:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!