Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés közben sérülhet a csiklo?

Szülés közben sérülhet a csiklo?

Figyelt kérdés
Okozhat sérülést a baba, miközben halad kifelé? Csiklosérülés, vagy hüvelyfal sérülés, gátsérülés? Vagy valami még esetleg?
2011. máj. 29. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A csikló sérüléséhez nagyon durva repedés kell, ezen felesleges parázni.

Gátsérülést elég gyakran okoz a baba, főleg ha első gyerek, vagy a doki inkább vág. De egyre jobban terjed, hogy először a szülésznő megpróbálja a gátvédelmet.


Nekem nagy volt a babám, és még a méhszájamat is varrta a doki. :S


A hüvely elég rugalmas, de ott is lehet pár sérülés, sőt szülés után közvetlen minden, de minden duzzadt, dagadt, és azt fogod gondolni, az életben többé nem áll helyre. :) De aztán két nap után már ennek nyoma sincs.


Ez a terület vérerekben gazdag, és arra van "kitalálva", hogy a szülés során elszenvedett sérüléseket minél gyorsabban regenerálja.


Annyira feszít és nyom a baba, ahogy halad kifelé, hogy egyáltalán nem fogod észrevenni ezeket a sérüléseket, ha jó a szülész, akkor a varrás sem fog fájni, én észre sem vettem.

Pici repedést, sérülést nem varrnak, a természetre bízzák, ez a legszerencsésebb eset. :)


A legtöbben mindenféle maradandó károsodás nélkül szülnek, talán tízezerből egy, akinél ez tartós gondot okoz, de komplikáció mentes szülésnél szinte kizárt.

A Kegel-gyakorlatok vagy a Kriston-féle intim torna pedig hamar visszaállítja az eredeti állapotot, sőt. ;D

2011. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányom úgy bújt ki, hogy a kezét a feje mellett tartotta. A hüvelyfal emiatt több helyen sérült, ill. a kisajkamat beszakította egy picit. Az utóbbival nem csináltak semmit.

Csiklósérülésről még nem hallottam. Remélem azért jobban ki van találva a dolog, minthogy ilyen megtörténjen.

2011. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a fiacskám kicsit biztos megnyomta születés közben, mert 2-3 hónapig fájogatott még szülés után. Dokit kérdeztem, hogy normális-e, azt mondta, hogy előfordulhat, biztos el fog múlni, és így is lett. Utána minden a régi volt.
2011. máj. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!:)
2011. máj. 29. 12:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Huvelyfalszakadas es oriasi gatseb maradt a kisfiam szuletese utan, azt hittem soha nem fog helyreallni, de minden visszahuzodott, a heg ugyan megvan es erzekeny amikor menstrualok, de ki lehet birni, szex kozben nem faj, a kisajak egyik resze mashogy nez ki ahonnan a vagas eredt, nem veszes, de mar nem olyan mint regen.
2011. máj. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!