Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kis súllyal született,...

A kis súllyal született, és/vagy koraszülött babánál mit mondott a doki, hogy mi okozhatta?

Figyelt kérdés
2009. márc. 16. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában fertőzés vagy a méhlepény elégtelensége okozza.
2009. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Illetve méhszáj elégtelenség.Nem elég erős ahhoz,h a már nagyobb súllyal rendelkező babát elbírja,ezért kinyílik,és megindul a szülés.Ezt általában abortusz okozza(pláne,ha több is volt)mivel ott mesterségesen tágítják a méhszájat.
2009. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, az is okozhatja. Van akinek hamarabb kinyílik a méhszája, a fene se tudja, hogy miért :(

1. voltam.

2009. márc. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam úgy néz ki hamarabb fog jönni a babó, mondta a doki nagyon jó lenne kibírni a 36. hétig (35öt kezdtem ma) méhszál hamar elkezdett nyílni. Nem tudom h ennek mennyi köze van a genetikához, anyukám mind a hármunkkal szigoú pihenésre volt kényszerítve már elég korán.
2009. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kicsim 40+5 naposan született 2590g-al. A placenta el volt vékonyodva, és a köldökzsinór sem volt egészséges. Rendesen jártam gondozásra magándokihoz, de semmit nem vettek észre. Nem dohányzom, egészségesen éltem végig. A dokinak lövése sem volt róla, hogy mi az oka. Nyögött valamit a genetikáról, meg hogy majd megnő idekint. Így is van, hálistennek szépen fejlődik.

Még azt is hozzátette jó doktorom, hogy a következőnél majd jobban figyelünk a placentára, és a gyarapodásra.

Hát igen, figyelünk, csak nem vele:)

2009. márc. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!