Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után be kell mutatni a...

Szülés után be kell mutatni a munkahelyemen a gyermek születési anyakönyvi kivonatát? 25 hetes km.

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A Tb csoportnak kelleni fog tgys-hoz és a gyedhez.
2011. máj. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben a cég TB kifizetőhely, akkor igen, ha nem, akkor az OEP-nél kell.
2011. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha tb kifizetőhely a munkahelyed, ha nem, akkor a mák-hoz, és az oep-hez kell majd menned.
2011. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert nem szeretném bemutatni, ha nem muszáj.

Közben kiderült, h nem TB kifizetőhely, tehát nem kell.

Egyébként mi a teendőm akkor, ha táppénzen vagyok a szülésig, és a szülési szabadság első napja a baba születésének napja? Azt hol jelentsem be? Mit kell ilyen helyzetben tenni?

2011. máj. 4. 12:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a munkahelyeden bejelented, hogy megszületett a baba. Mert ugyan nem ők fogják utalni a tgyást (nem TB kifizetőhely), hanem az OEP, de bizonyos papírokat az igényléshez csak ők tudnak kitölteni.

Ilyen a Foglalkoztatói igazolás TGYÁS igényléshez. Ezen tüntetik fel a járulékalapjaidat, amit kerestél, cégesen aláírják, ez alapján számolja majd az OEP, hogy mennyi tgyás jár neked.

Gyednél ugyanez az eljárás.

Ilyenkor már a többi papírt is ki szokta tölteni a munkahely (tgyás igénylés, stb). Majd valószínűleg kérik a baba TAJ számát, esetleg a terhes könyvet.


De először elintézitek az anyakönyvit a kórházhoz tartozó önkormányzatnál, majd a Taj számot az OEP-nél.


Itt szólsz a munkahelyen, hogy intézzék a tgyást,

és

tt igényled meg magadnak a MÁK-nál az anyasági támogatást, családi pótlékot, önkormányzatnál anyaságit, ha adnak.


Ha eljön a gyed ideje, akkor megint intézkednie kell a munkáltatódnak.


Ha hiba van, javítsatok

Hívd fel a munkahelyed is, a bérszámfejtő tudja, mit kell tenned.

2011. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon okos és kimerítő választ adtál, Kedves Utolsó, köszönöm szépen! :)
2011. máj. 4. 12:56
 7/7 anonim ***** válasza:

előttem már szépen leírtak mindent.


ami még fontos: ha szültél, akkor hívd fel a háziorvosod, mert őneki a kórházi tartózkodás idejére ki kell jelenteni a könyveléséből. (tehát a betegállományt megszüntetnie)

én kedden szültem (du), és másnap délelőtt (délelőttönként rendel a dokim) telefonáltam a háziorvosnak, hogy tegnap óta kórházban vagyok.


amúgy is, ha bármi miatt kórházba kerülnél, értesítsd a háziorvosod, mert a kh-i tartózkodásra a kh adja ki a betegpapírt.

2011. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!