Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szedett már valaki Cerazette...

Szedett már valaki Cerazette fogamzásgátlót? Mikor kezdte el szedni? És mit tapasztalt a mellékhatásokról?

Figyelt kérdés
2009. márc. 7. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Általában minden fogamzásgátlót a mensi első napján kell először elkezdeni.
2009. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem igaz amit előttem írtak, ez kivétel, bármikor el lehet kezdeni szedni. Általában szoptatás alatt ezt írják fel a dokik, de a barátnőm azért szedi, mert elmúlt 40 éves. Neki bejön, még ciklusa sincs tőle (ez nem mindenkinél van így),de ez normális, nincs szünet, ezt folyamatosan kell szedni.

Én is szedtem, nekem nem jött be, sokat vérezgettem tőle, meg úgy agyilag:) megviselt, depis voltam, meg minden, így inkább abbahagytam.

Ki kell próbálni, ha bejön akkor jó, mert igen kevés a hormontartalma!

2009. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Mivel a szülés rovatba irtad,gondolom szülés után szeretnéd ekezdeni szedni.Nekem a doki a 6 hetes kontrollon irta fel,bármikor elkezdheted szedni,nem kell mensit várni.Az első 10 napban védekezettek,utána már védelmet nyújt.Sokaknak ezt a fog. gátlót irják fel akkor is ha nem szoptat ,de én azt javaslom, csak szoptatás alatt szedd,mert a teherbeesés esélye,ha már nem szoptatsz a cerazette mellett 4! % míg a kombinált fog. gátlóknál 0,1%.

Ha a cerazett szedését abbahagytad,szintén nem kell várni mensit,mivel ez minitabletta,még az egész levéllel sem kell beszedned,ahogy csökkenni kezd a tejed irass másikat,és amint nem szoptatsz kezd el szedni az újat.


Mellékhatás nekem annyi volt,ha annak nevezhető,h nekem a 10. napon megjött a mensim,miután elkezdtem szedni a gyógyszert.Én a pici 5 hós koráig szoptattam,addig szedtem,ez alatt nekem nem volt problémám vele-sem a picinél nem vettem észre a gyógyszer miatt változást,sem én magamon,a tej mennyisége sem változott a cerazette-től.

Ha van valami kérdésed még nyugodtan irj.

2009. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyi,hogy nekem a gyógyszer mellett nem volt mensim végig,csak a 10. naptól egy hétig.
2009. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mensihez kötve,nekem nem is volt amíg szoptattam.6 hetes után írta fel a doki.A kórházból úgy engedett el,hogy mire megyek döntsük el a párommal,hogyan szeretnénk védekezni.
2009. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én híztam tőle, ezért abbahagytam.
2009. márc. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok. Most voltam 6 hetes kontrollon és ezt írta fel az orvosom. Remélem nekem sem lesz semmi extra mellékhatása. :))
2009. márc. 7. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!